CNN Prima News Niki Lauda

Niki Lauda

Výpis příspěvků ke štítku „Niki Lauda“

Na prodej je starý taxikářský mercedes za 12 milionů. S tímhle totiž jezdil Niki Lauda

Na aukci ve švýcarském Svatém Mořici se bude dražit jedinečný Mercedes-Benz 190 E, se kterým v rámci dobové reklamní akce závodil legendární Niki Lauda. Stejný typ vozu, přezdívaný často také jako „baby benz“, byl v 80. a 90. letech populární u taxikářů v celé Evropě, u nás si jej navíc oblíbili mnozí majitelé cirkusů a pouťových atrakcí.

Zemřela hvězda z Ano, šéfe! Kuchařským umem okouzlila světové celebrity i Pohlreicha

V sedmé řadě oblíbeného pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem se diváci nechali okouzlit kuchařským umem rakouského rodáka Ludwiga Westermaira. S manželkou Janou léta provozovali restauraci Westy v Hodoníně, i je však dostihla současná ekonomická a energetická krize. Koncem září proto manželé ohlásili konec svého podniku. Nyní přišla další rána – kuchař, který si od Pohlreicha vysloužil nejvyšší počet hvězd, zemřel.

Sex, snídaně šampionů. Před 75 lety se narodil legendární jezdec F1 James Hunt

Za relativně krátký čas strávený ve formuli 1 stihl James Hunt z nejvyšší motoristické disciplíny udělat show, která na okruhy a k televizím přitáhla miliony diváků. Jeho neotřelé vystupování i přístup k životu se staly proslulými stejně jako odvaha a vynikající řidičské umění. Po letech strávených v nejnebezpečnějších autech světa a u komentátorského pultíku BBC zemřel v nedožitých šestačtyřiceti letech na infarkt. Stal se také předlohou pro jednu z hlavních postav úspěšného filmu Rivalové (Rush).

„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu

Carlos Reutemann nebyl zrovna prototypem hvězdy formule 1. Ještě méně by jím byl dnes než mezi lety 1972–⁠82, kdy bojoval ve velkých cenách. Věčně zachmuřený, intrikující ve jménu úspěchu a politicky aktivní Argentinec jakoby mezi drsné bonvivány a playboye královny motortistického sportu vůbec nepatřil. V pátek byl devětasedmdesátiletý „Lole“ převezen na jednotku intenzivní péče s krvácením do dutiny břišní.