VIDEO: Záznamy z kamer ukazují, že za nehodu hasičů mohl řidič osobního auta!

Hasiči nehodu nezpůsobili

Nehoda hasičů (Zdroj: PČR)

Nehodu hasičů, kteří včera v podvečer jeli k zásahu, způsobil řidič osobního auta, který jim vjel do cesty. Jasně to prokazuje záznam z pouliční kamery, který se nám podařilo získat. Je na něm vidět, jak hasiči přijíždějí po hlavní silnici, navíc mají zapnuté majáky a houkají. Řidič stříbrné Octavie si možná myslel, že ještě stihne projet, ale to se zmýlil. Vjel přímo pod pod cisternu.

Hasičské auto přitom váží dvacet tun, souboj s takovým rozjetým kolosem nelze vyhrát. Na záběrech je patrné, že hasiči před sebou osobní auto tlačili několik desítek metrů, než se jim podařilo zastavit. Řidič osobního auta se naštěstí jen lehce zranil. Brzy ale půjde vysvětlovat své počínání policistům, ti totiž celou věc vidí také jednoznačně - jako nedání přednosti v jízdě, navíc vozidlu záchranářů.

Kdyby byla situace opačná, tedy kdyby hasiči jeli z vedlejší, nebylo by to už tak jednoznačné. Záchranáři sice mohou porušovat některé předpisy, pokud spěchají k zásahu, ale nesmějí přitom nikoho ohrozit. Při každé takové nehodě policisté zkoumají míru zavinění a je řada případů, kdy právě řidiči hasičských vozů nebo sanitek odešli od soudu s trestem jako viníci.

Tagy: