CNN Prima News ochranné prostředky

ochranné prostředky

Výpis příspěvků ke štítku „ochranné prostředky“

Úklid nemusí být horor. Expertka doporučuje čtyři obyčejné produkty s neobyčejnou silou

26. prosince 2022 06:51

Jak s vánočními svátky, tak i s přelomem nového roku, se pojí jedna nepopulární činnost: generální úklid domácnosti. Experti však radí, že by se nic nemělo přehánět. Upozorňují zejména na nechtěné vedlejší důsledky honby za čistotou, jako je ohrožení vlastního zdraví. Přesto existují tipy a rady, jak domácnost vyčistit a nestrhat jak sebe, tak peněženku. Co doporučuje odbornice?

Ředitelé nemocnic volají po nouzovém stavu, jde o nákup ochranných pomůcek

21. září 2020 17:20

Ředitelé nemocnic v krajích by většinou uvítali vyhlášení nouzového stavu kvůli pořizování zdravotnických pomůcek mimo režim zákona o veřejných zakázkách. Schválení stavu nouze by podle nich přispělo k ulehčení a zjednodušení nákupů těchto ochranných prostředků. V současné době zatím mají ochranných pomůcek dostatek, zásoby jsou většinou na dva až tři měsíce dopředu. Jen někteří se naopak vyjádřili, že nouzový stav mnoho nevyřeší.

Hamáček: Na začátku krize byly rezervy respirátorů pouze pro jednu nemocnici na 10 dní

28. května 2020 10:50

Na krizi, která se na nás v březnu řítila, jsme nebyli připravení. V Poslanecké sněmovně to o pandemii koronaviru řekl ve čtvrtek ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Ve skladu Státních hmotných rezerv bylo 10 tisíc respirátorů a stejný počet ochranných brýlí. To byl vystačilo jedné fakultní nemocnici po dobu deseti dnů,” uvedl Hamáček. Poslanci svolali mimořádnou schůzi k postupu vlády při epidemii z podnětu opozičních Pirátů a ODS.

Změní pandemie domovy seniorů? Volný režim návštěv zřejmě skončí, míní odbornice

25. května 2020 19:15

„Stále apeluji na vládu, aby se zabývala dostatkem ochranných pomůcek,“ uvedla v pořadu Interview ředitelka domova seniorů Daniela Lusková. Mnohé se prý vládě v rámci koronavirové krize povedlo. Nepočítala však s tak rychlým otevřením domovů. Pandemie podle ní změní celý svět a tedy i sociální služby, v její instituci například zřejmě skončí volný režim návštěv a budou je nadále regulovat jako nyní.