CNN Prima News odběr

odběr

Výpis příspěvků ke štítku „odběr“

Pražská plynárenská zdraží plyn části zákazníků. Zvýšení cen oznámila i MND

21. dubna 2022 09:29

Pražská plynárenská od června zdraží části zákazníků plyn, v průměru o 39 %. Zvýšení ceny se dotkne domácností, které využívají ceník Standard, popřípadě produkty navázané na tento ceník. Zákazníků využívajících různé fixované cenové produkty a cenové produkty nenavázané na základní ceník se zvýšení ceny nijak nedotkne, informoval mluvčí Miroslav Vránek. Kvůli zdražování plynu na burze zvýšila ceny i hodonínská společnost MND.

Havárie potrubí nechala bez vody téměř 80 tisíc Pražanů. Některé školy ruší výuku

29. března 2022 23:52

Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 je bez dodávek vody zhruba 77 tisíc odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13. Na svém webu o tom informovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Podle mluvčího společnosti Tomáše Mrázka nelze nyní kvůli rozsahu havárie určit, kdy budou dodávky pitné vody obnoveny. Městská část Praha 13 informovala, že kvůli poruše budou ve středu uzavřené některé školy a školky.

Stačí vykloktat. Češi vyvinuli nový test na koronavirus, umělci už ho vyzkoušeli

27. listopadu 2020 08:52

Test založený na kloktání v dutině ústní vyvinuli čeští vědci, trvá asi dvě minuty a je pohodlnější než stěr z nosohltanu. Spolehlivost má mít přitom stejnou jako jiné dostupné testy, uvedl výrobce. Takzvaný Gargtest navíc zvládnou lidé klidně v pohodlí domova, nemusí na odběr do konkrétní laboratoře nebo nemocnice. Umělci už si ho mohli vyzkoušet.