CNN Prima News odborníci

odborníci

Výpis příspěvků ke štítku „odborníci“

Vaše osobní data jsou pro firmy zlatý důl. Lidé často netuší, co všechno o nich vědí

20. října 2022 11:06

Osobní údaje uživatelů na sociálních sítích jsou zlatým dolem a zásadní obchodní komoditou. Například Facebook či Instagram zaznamenávají nemalé množství informací, co dělají lidé na jejich platformě, od historie vyhledávání po prohlížené položky v bazaru. Důvod je jediný – o tyto údaje mají zájem obchody i agentury, které pak mohou lépe zacílit své reklamy. Data o tom, co dělají lidé na internetu, jsou zkrátka obřím miliardovým byznysem.

Viník tragické nehody v Bratislavě měl na kontě 16 přestupků. Proč nepřišel o řidičák?

6. října 2022 18:22

Viník tragické nedělní nehody v Bratislavě Dušan Dědeček za 11 let spáchal 16 dopravních přestupků. Ve většině případů překročil rychlost. Prokurátor podal návrh na vzetí Dědečka do vazby právě kvůli obavě, aby nepokračoval v trestné činnosti. Odborníci vysvětlili, proč bývalý šéf Deaflympijského výboru Slovenska v minulosti nepřišel o řidičský průkaz. Podle analytika Jozefa Drahovského k přestupkům nejspíše došlo před zavedením současného systému.

Rusko se diví, že krizi s plynem zvládáme. Ztrácí významnou zbraň, tvrdí Křeček

27. září 2022 23:57

Rusko je udivené, že zvládáme přerušení dodávek zemního plynu, a ztrácí významnou zbraň v ekonomické válce proti Evropě. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl ekonom a poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček. Expertka na energetiku Lenka Kovačovská komentovala poškození plynovodů Nord Stream 1 a 2, které podle ní svědčí o možném ohrožení Evropy.

Alarmující zjištění vědců. Tetovací inkousty obsahují toxické látky, hrozbu aktivuje Slunce

3. září 2022 19:36

Ke znepokojivým výsledkům dospěli vědci ze Státní univerzity v New Yorku (SUNY). Při testování 56 tetovacích inkoustů zjistili, že některé obsahují azosloučeniny, které se při slunečním záření mohou proměnit v rakovinotvorné látky. Zároveň odhalili, že některé částice jsou tak malé, že mohou v těle vyvolat rakovinné mutace.

Když přichází smrt. Odborníci popsali neklamné příznaky blížícího se konce, jak je poznat?

16. srpna 2022 05:56

Odborníci zveřejnili příznaky blížící se smrti. Pokud je okolí nemocných lidí odhalí, mohou včas svým blízkým zpříjemnit poslední chvíle. První náznaky se mohou objevit už měsíce před smrtí, jde například o častější spánek nebo podřimování, přestávají jíst a pít a věci, které je těšily, už ke zlepšení nálady nefungují.

Čtyři hacknuté účty za minutu. Češi se neumí bránit před kyberútoky, jaké dělají chyby?

13. srpna 2022 08:52

Češi neumějí chránit své internetové účty a nedodržují základní bezpečnostní pravidla. I to je důvod, proč jsou pro hackery poměrně snadným terčem. Podvody v digitálním prostoru jsou navíc den ode dne zákeřnější, mnohdy se tváří jako služba bankovních institucí nebo zpráva od správců Facebooku či jiných sociálních sítí. Jakých chyb se čeští uživatelé nejčastěji dopouští při ochraně svých internetových účtů a na co si dát největší pozor?

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Inflace je nejvyšší za 30 let a dál poroste. Čeho se obávat?

10. května 2022 18:43

Česko zasáhla obrovská vlna zdražování, jedna z největších ze všech zemí Evropské unie. Mouka je o polovinu dražší než loni, mléko o třetinu a energie o desítky procent. Ceny se během dubna zvedly průměrně oproti loňsku o 14,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Je to nejvyšší růst za posledních skoro 30 let. Nejen toto téma přinesou Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS, které začínají v 18:55.