reklama
CNN Prima News odborníci

odborníci

Výpis příspěvků ke štítku „odborníci“

České stavebnictví se po roce konečně probudilo. Průmyslová výroba vzrostla o čtvrtinu

Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu letos v květnu poprvé meziročně vzrostla, a to o 5,8 procenta. Pozemní stavitelství posílilo o 4,5 procenta a inženýrské o 8,8 procenta. Vzrostla i průmyslová produkce. Zahraniční obchod skončil v květnu podle předběžných údajů v přebytku 6,3 miliardy korun, meziročně tak byl o 6,9 miliardy korun lepší. Oznámil to ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu

Vojáci NATO opouštějí po 20 letech Afghánistán. Poslední by měli ze země odjet symbolicky do 11. září. Spekuluje se ale, že zhruba tisícovka Američanů doplněná o speciální jednotku Britů by měla v Kábulu i nadále zůstat. To se vůbec nelíbí radikálnímu hnutí Tálibán, které hrozí, že s vojáky bude nakládat jako s okupačními silami. Podle mnohých expertů nečeká Afghánistán nic dobrého a panují i obavy ze vzniku nového Islámského státu.

Epidemioložka: Stačí, aby neočkovaný prošel kolem člověka s delta mutací a nakazí se

Epidemiologové a lékaři z celého světa mají obavy z mutací covidu, které sužují mnohé země. Vrásky jim dělají především varianty delta a nově i lambda. „Stačí, aby člověk s variantou delta prošel kolem neočkovaného. V okamžiku se nakazí,“ varuje epidemioložka Alexandra Bražinová. Podle vědců z německého institutu Roberta Kocha je nutné, aby se proočkovalo více lidí, než se předpokládalo.

reklama