CNN Prima News odborníci

odborníci

Výpis příspěvků ke štítku „odborníci“

Vrah se sekerovým syndromem. Kučerák zabil strýce i známého, s ukrýváním těl se moc netrápil

Vrah se sekerovým syndromem. Přesně tak se v 90. letech zapsal Juraj Kučerák do paměti českých vyšetřovatelů. V pouhých 22 letech usmrtil dvě osoby, a to v rozmezí jednoho měsíce. Nejdříve v alkoholovém opojení zavraždil vlastního strýce, následně kvůli majetku ubil sekerou svého známého. Za dvojnásobnou vraždu si vysloužil doživotní trest. Vzhledem k jeho nízké inteligenci, a tím i ztížené možnosti nápravy, je podle odborníků Kučerákovo propuštění velmi nepravděpodobné. Příběh, včetně osobní zpovědi vraha, vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Bez lítosti, který pojednává o nejobávanějších zločincích Česka.

Příliš zeleniny škodí. Experti varují před osmi návyky, které považujeme za zdravé

Snažíte se do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, doplňků stravy nebo intenzivně cvičit či si neustále čistíte zuby? Možná si neuvědomujete, že některé z těchto zdánlivě prospěšných návyků mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Odborníci odhalili stinné stránky osmi takových zvyků. Přečtěte si, o jaké se jedná, a zvažte, zda si náhodou nevědomky neškodíte.

Pavlovi mají radit další zvučná jména. Koordinovat je bude bývalý diplomat Kolář

Zahraniční i vnitřní politiku bude prezident Petr Pavel pravidelně konzultovat s týmem externích poradců, mezi kterými se objeví například někdejší premiér Petr Pithart, exministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo někdejší velvyslanec Michael Žantovský. Koordinace se ujme bývalý diplomat Petr Kolář. Hlava státu to ve středu řekla v Českém rozhlase Radiožurnál.

Kojenecké ústavy mají fungovat dál. Nesmysl, kritizují Piráti. Je ohrožena péče o malé děti?

Fungování takzvaných kojeneckých ústavů by se mohlo o dva roky prodloužit. Vyplývá to z připravované novely zákona o ochraně dětí, kterou předkládá ministerstvo práce a sociálních věcí. S jejich prodloužením nesouhlasí koaliční Piráti či vládní zmocněnkyně pro lidská práva, podle nichž ústavy ztratily svůj účel. Někteří odborníci však upozorňují, že je v Česku nedostatek pěstounů a hrozí, že se o některé děti nebude mít kdo postarat.

Vaše osobní data jsou pro firmy zlatý důl. Lidé často netuší, co všechno o nich vědí

Osobní údaje uživatelů na sociálních sítích jsou zlatým dolem a zásadní obchodní komoditou. Například Facebook či Instagram zaznamenávají nemalé množství informací, co dělají lidé na jejich platformě, od historie vyhledávání po prohlížené položky v bazaru. Důvod je jediný – o tyto údaje mají zájem obchody i agentury, které pak mohou lépe zacílit své reklamy. Data o tom, co dělají lidé na internetu, jsou zkrátka obřím miliardovým byznysem.