reklama
CNN Prima News odborníci

odborníci

Výpis příspěvků ke štítku „odborníci“

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

3. prosince 2021 00:27

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Očkování dětí ne, burcují lékaři. Žádají svobodnou diskusi

2. prosince 2021 17:13

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Doktorům vadí, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora, a přejí si svobodnou diskuzi. Jak na to reagují další odborníci? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?

29. listopadu 2021 18:12

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zdravotníci, pracovníci v sociálních službách nebo lidé nad 60 let. Těchto skupin se podle ministerstva zdravotnictví bude týkat povinné očkování proti covidu. Povinnost má začít platit od března příštího roku. Vyřešit se ale ještě musí otázka vymáhání. Jak na to reagují odborníci? Je podle nich povinné očkování východiskem? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Jak se odborníci staví ke covidové strategii budoucí vlády?

25. listopadu 2021 06:45

Budoucí vláda Petra Fialy (ODS) ve středu představila, jak se chystá bojovat proti pandemii koronaviru. Stavět chce na důslednějším, ale nepovinném očkování, a také na osobní zodpovědnosti. Vrátit by se mělo uznávání PCR testů a pětikoalice slibuje také možnost uznávání protilátek. Redakce CNN Prima NEWS oslovila několik odborníků, aby plánované kroky zhodnotili.

Ďábelský plán vraždy. Žena zemřela po hadím uštknutí, ve vězení za to pyká její manžel

22. listopadu 2021 08:01

Idylické manželství 25leté Uthry z Indie se po čase změnilo v noční můru. Se Surejem Kumarem se dívka seznámila prostřednictvím seznamovací služby a v březnu 2018 se vzali. Žena však neměla nejmenší tušení, že její životní láska ji plánuje zavraždit pomocí hadího uštknutí. Pokus o vraždu prostřednictvím smrtelně jedovatého hada provedl už dříve.

PŘEHLEDNĚ: Hrozí další lockdown. Jaká opatření jsou podle odborníků ve hře?

9. listopadu 2021 23:50

Počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Česku stále narůstá. Vláda ve středu přistoupí k dalším restrikcím. Mnozí se tak obávají dalšího lockdownu. Otázkou ale je, jestli by se podobal těm předchozím ze druhé či třetí vlny. Vláda s opozicí se totiž shodují v tom, že se za žádnou cenu nebudou zavírat školy. Čím dál častěji se také hovoří o takzvaném lockdownu pro neočkované. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila přehled, jak na situaci nahlížejí čeští odborníci.

Jasná data z Británie: Neočkovaní měli 32krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na covid

4. listopadu 2021 22:04

Úřad pro národní statistiku (ONS) v Anglii v období od 2. ledna do 24. září letošního roku mapoval a porovnával okolnosti úmrtí na covid. Zveřejněné výsledky podle odborníků jednoznačně dokazují funkčnosti vakcíny. Lidé, kteří nejsou očkovaní, prý mají až 32krát vyšší pravděpodobnost, že covidu podlehnou, pokud se jím nakazí.

Experti k očkovaným v nemocnicích: Vakcíny nejsou stoprocentní, viry rychle mutují

29. října 2021 18:47

K prohlášení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), že se z epidemie covidu stala epidemie neočkovaných, se připojilo již mnoho odborníků. Ve vysílání CNN Prima NEWS s tímto výrokem souhlasil biochemik Libor Grubhoffer. Také virolog Jan Černý zdůraznil, že je očkování pro budoucí boj s covidem i možnými mutacemi naprosto zásadní.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

28. října 2021 23:48

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Koalice Spolu představila své odborníky na řešení epidemie. Povede je vakcinolog Chlíbek

28. října 2021 17:20

Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vytvořila osmadvacetičlennou odbornou skupinu pro řešení epidemie covidu. Národní institut pro zvládnutí pandemie vede předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, tvoří ho členové Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), praktičtí lékaři nebo zástupci státních institucí.

reklama