reklama

Rodina i přátelé se rozloučili se Zdenkou Procházkovou. Herečce zazpívala i Zelenková

V úterý kolem poledne proběhlo poslední rozloučení s ikonou filmového plátna Zdenkou Procházkovou. V kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově se sešla řada jejích kolegů a přátel, kteří na herečku s láskou vzpomínali.

reklama

Poslední sbohem se uskutečnilo přesně podle jejího přání. Pohřeb proběhl v kapli sv. Václava na Vinohradech a nesl se v poněkud netradičním duchu. Uvnitř kaple byla křesla a stolky, kde mohli pozůstalí na Zdenku Procházkovou tiše vzpomínat. Rozloučit se přišel režisér Filip Renč, taneční pedagog a choreograf Vlastimil Harapes nebo hudebník Jiří Stivín.

Smuteční řeč pronesl i prezident herecké asociace, herec a režisér Ondřej Kepka. Na rozloučenou jí své písně zazpívali Jitka Zelenková a Jan Šmigmator. Obřad proběhl bez mše, Procházková totiž nebyla věřící.

Její přání, aby se lidé přišli podívat, jako by šli na její poslední představení, se ale během posledního rozloučení bezesporu splnilo. „Odešla velká dáma, velká herečka, moje kamarádka. Jsem strašně šťastný, že jsem ji mohl potkat,“ řekl režisér Renč. Právě on obsadil Zdenku Procházkovou do jejích dvou posledních filmových rolí.

„Jedna byla Lída Baarová a potom jsme s Halinou Pawlovskou dopsali roli do komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, a hrála tam takovou ztřeštěnou babičku,“ přiblížil Renč.

Obětovala svůj život kariéře a stejně, jak dokázala být přísná na sebe, dokázala to i na okolí. „Neměl jsem na ní rád, když třeba o některých kolegyních nemluvila hezky. Mohla o někom říct, že je špatná herečka. Já jí na oplátku vždycky povídal, ať to neříká. Ať si zkrátka každý vybere sám,“ uvedl choreograf Harapes. Poslední sbohem pak skončilo ovacemi a potleskem.

Tagy:
pohřeb herečka poslední rozloučení Praha Vlastimil Harapes Filip Renč Zdenka Procházková

Hlavní zprávy

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí
Volby 2021

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí

Volební kampaně jedou na plné obrátky, podle politického komentátora Petra Koláře však už názory voličů nijak výrazně neovlivní. Pokud v příštím týdnu nezačne mohutná vlna pandemie, preference stran a koalic nic nezmění. „Důležité například bylo, že si Babiš Piráty vybral za svůj hlavní cíl. Naopak koalici Spolu nechává zatím na pokoji. Možná spoléhá na budoucí koaliční spolupráci,“ uvedl redaktor MF DNES k preferencím v pořadu Nový den.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Pětinásobný mistr světa se na olympiádu nevrátí. Skifař Ondřej Synek ukončil kariéru

Nejúspěšnější český veslař historie Ondřej Synek se ve 38 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Pětinásobný mistr světa na skifu a trojnásobný medailista z olympijských her se ze zdravotních důvodů nepředstavil v létě pod pěti kruhy v Tokiu a ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámil, že už na vrcholové úrovni veslovat nebude. Nově bude šéfovat závodníkům pražské Dukly.

reklama

Domácí zpravodajství

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama