Vašek o fotce s Evou pořízené tři minuty po rozvodu: Z očí je jasné, kdo a jak náš konec nese
kaple
Výpis příspěvků ke štítku „kaple“
Dříve patřil mnichům, dnes tu najdete klid a čas pro sebe: Hotel Augustiniánský dům
Jedním z nepřehlédnutelných symbolů města Luhačovice je Augustiniánský dům. Postaven byl na začátku 20. století a původně sloužil jako ubytovací zařízení pro kněze a katolické rodiny. Svá vrcholná díla tam ale při pravidelných návštěvách Luhačovic napsal i světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. Dnes tam najdete klid a čas pro sebe.
Petr ukradl z kaple několik stovek. I když pak do kasičky vrátil víc, hrozí mu 10 let vězení
Ukrást sbírku z kasičky v nemocniční kapli se nevyplatilo 61letému muži ze slovenské obce Kysuce. Kvůli částce 27 eur, což je v přepočtu asi 650 korun, mu hrozí, že stráví deset let za mřížemi. A to i přesto, že později sám peníze vrátil. Soudce mu původně uložil podmínku, státní zástupce s ní ale nesouhlasil.
Hrad Malenovice se chlubí svými zvláštnostmi: Ze záchodu mají kapli a vystavují sloní kostru
Hrad, kterým vás provedeme, založil moravský markrabě Jan Jindřich a svého času ho neúspěšně obléhal i husitský král Jiří z Poděbrad. Uvnitř hradeb vás kromě mnoha historických artefaktů určitě zaujme i zoologická expozice, kde narazíte na jednu opravdu velkou kuriozitu: jedinou veřejnosti přístupnou sloní kostru u nás. Následující řádky budou patřit hradu ve zlínských Malenovicích.
Zámek v Kostelci nad Černými lesy ukrývá tajný poklad. Stačí rozluštit šifru na obraze
Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o památku, jakých v Česku najdeme nespočet. Jenže Zámek v Kostelci nad Černými lesy kromě kaple s dobovým mobiliářem nabízí více než legendy. Traduje se, že ve zdejších zdech může být ukrytý poklad, který tu kdysi měli uložit, a tak i uchránit před nájezdy švédských vojsk jeho dávní majitelé – rod Smiřických. K rozluštění záhady by podle některých mohlo stačit pochopení nápovědy, která se má skrývat v jednom ze zdejších obrazů.
Pověst o grilování sv. Vavřince i medvědárium. Na Kladenském zámku se zabaví děti i dospělí
Kladno má většina z nás spojené s těžbou uhlí. Nicméně i historie urozených rodů tu má své místo. Vzdělat se můžete na zdejším zámku, kde si mimo jiné připomenete sv. Vavřince, kterého císař Valerián nechal opékat na rožni. A dobrodružnější povahy jistě potěší, že tu při procházce lze potkat i medvědice.
Kostel Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů: Nikdo neví, kdo poutní místo nechal postavit
Místo, které kvůli chybějící dokumentaci o svém původu stojí na okraji turistického zájmu. Mohlo přitom být architektonickým magnetem na turisty z celého světa. Přesto malebná barokní stavba s mimořádným půdorysem náhodné návštěvníky zaujme. Místem našeho dnešního putování je kostel Nejsvětější Trojice nedaleko Trhových Svinů.
Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout
Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.
Rodina i přátelé se rozloučili se Zdenkou Procházkovou. Herečce zazpívala i Zelenková
V úterý kolem poledne proběhlo poslední rozloučení s ikonou filmového plátna Zdenkou Procházkovou. V kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově se sešla řada jejích kolegů a přátel, kteří na herečku s láskou vzpomínali.
Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Před 705 lety se narodil Karel IV., který se při zvelebování země řídil mimo jiné i apokalyptickými vizemi z bible a posvátnou geometrií. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla o Otci vlasti nová kniha Krajinou Karla IV. Píše se v ní jak o panovníkově osudu, tak o známých i zapomenutých památkách, které po něm na našem území zůstaly.
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit
Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.
Ostatky prince Philipa nepochovají. Změnu přinese až smrt královny Alžběty
Minulý pátek se Spojené království zahalilo do smutku. V požehnaném věku 99 let zemřel princ Philip a tuto sobotu se s ním naposledy rozloučila rodina i veřejnost. Místem jeho odpočinku se po smutečním aktu stala královská hrobka na hradě Windsor a nějaký čas tomu tak ještě bude. Po čase se ale ostatky přesunou na pohřebiště u sídla Frogmore.
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval
Pohřeb prince Philipa je u konce. Svědomitě naplánovaný ceremoniál se neobešel bez silných emocí, slzám se neubránili královna Alžběta II. ani princ Charles. Smuteční procesí nejprve přihlíželo transportu rakve s ostatky prince Philipa do kaple svatého Jiří. Tam posléze začal smuteční obřad.