kaple

Výpis příspěvků ke štítku „kaple“

Kostel Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů: Nikdo neví, kdo poutní místo nechal postavit

27. října 2022 01:35

Místo, které kvůli chybějící dokumentaci o svém původu stojí na okraji turistického zájmu. Mohlo přitom být architektonickým magnetem na turisty z celého světa. Přesto malebná barokní stavba s mimořádným půdorysem náhodné návštěvníky zaujme. Místem našeho dnešního putování je kostel Nejsvětější Trojice nedaleko Trhových Svinů.

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

9. října 2022 00:03

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím

14. května 2021 16:45

Před 705 lety se narodil Karel IV., který se při zvelebování země řídil mimo jiné i apokalyptickými vizemi z bible a posvátnou geometrií. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla o Otci vlasti nová kniha Krajinou Karla IV. Píše se v ní jak o panovníkově osudu, tak o známých i zapomenutých památkách, které po něm na našem území zůstaly.

Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

19. dubna 2021 22:24

Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.

Ostatky prince Philipa nepochovají. Změnu přinese až smrt královny Alžběty

18. dubna 2021 21:27

Minulý pátek se Spojené království zahalilo do smutku. V požehnaném věku 99 let zemřel princ Philip a tuto sobotu se s ním naposledy rozloučila rodina i veřejnost. Místem jeho odpočinku se po smutečním aktu stala královská hrobka na hradě Windsor a nějaký čas tomu tak ještě bude. Po čase se ale ostatky přesunou na pohřebiště u sídla Frogmore.

Proběhla zádušní mše za slavnou zpěvačku Evu Pilarovou

3. června 2020 11:50
Aktualizováno

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově se konala zádušní mše za zpěvačku Evu Pilarovou. Ta zemřela 14. března ve věku 80 let. Pohřeb jedné z největších hvězd české populární hudby se konal 18. března v pražských Řepích v kapli Domova sv. Karla Boromejského. Během nouzového stavu kvůli COVID-19 se ho zúčastnilo 11 zpěvaččiných nejbližších.