kaple

Výpis příspěvků ke štítku „kaple“

Zámek v Kostelci nad Černými lesy ukrývá tajný poklad. Stačí rozluštit šifru na obraze

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o památku, jakých v Česku najdeme nespočet. Jenže Zámek v Kostelci nad Černými lesy kromě kaple s dobovým mobiliářem nabízí více než legendy. Traduje se, že ve zdejších zdech může být ukrytý poklad, který tu kdysi měli uložit, a tak i uchránit před nájezdy švédských vojsk jeho dávní majitelé – rod Smiřických. K rozluštění záhady by podle některých mohlo stačit pochopení nápovědy, která se má skrývat v jednom ze zdejších obrazů.

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím

Před 705 lety se narodil Karel IV., který se při zvelebování země řídil mimo jiné i apokalyptickými vizemi z bible a posvátnou geometrií. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla o Otci vlasti nová kniha Krajinou Karla IV. Píše se v ní jak o panovníkově osudu, tak o známých i zapomenutých památkách, které po něm na našem území zůstaly.

Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.

Proběhla zádušní mše za slavnou zpěvačku Evu Pilarovou

Aktualizováno

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově se konala zádušní mše za zpěvačku Evu Pilarovou. Ta zemřela 14. března ve věku 80 let. Pohřeb jedné z největších hvězd české populární hudby se konal 18. března v pražských Řepích v kapli Domova sv. Karla Boromejského. Během nouzového stavu kvůli COVID-19 se ho zúčastnilo 11 zpěvaččiných nejbližších.