reklama
CNN Prima News odmítnutí roušky

odmítnutí roušky

Výpis příspěvků ke štítku „odmítnutí roušky“

Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil

11. ledna 2021 08:47

Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.

Další potyčka na Václaváku, proti demonstrantům zasahovali i těžkooděnci

31. prosince 2020 18:35

Zákaz nočního vycházení po 21. hodině nadále platí i na silvestrovský večer. To však nezabránilo odpůrcům vládních opatření a vakcinace uspořádat si demonstraci přímo na pražském Václavském náměstí. Sešlo se zde asi 80 lidí. Policisté se s demonstranty dostali do potyčky, při které zadrželi několik lidí. Akce je navzdory zákazu hlášena až do půlnoci. Policisté ji sice po deváté hodině večer rozpustili, ale na místě stále zůstávají demonstranti.

Omluva Hamáčka. Policie zfackovala muže bez roušky. Byl to ojedinělý exces, říká ministr

31. října 2020 15:59
Aktualizováno

Sociální sítě obletělo video z kontroverzního zásahu pražské policie. Ta zasahovala na zastávce K Žižkovu kvůli upozornění na agresivního muže, který měl rozbít přední sklo u projíždějícího vozidla. Policisté muži, který seděl na zastávce bez roušky, dali několikrát facku. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara je takové chování policisty neomluvitelné. Za exces se omluvil také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

V Brně muž v tramvaji odmítal roušku a prskal po cestujících. Pak si stáhl kalhoty

30. října 2020 20:24

Lidí, kteří nerespektují vládní nařízení ohledně nošení roušek, je podle strážníků více než na jaře. Po upozornění si ale většinou nos a ústa zakryjí. Jinak tomu ovšem bylo v noci v Brně, kde policisté museli řešit poměrně extrémní případ. Muž si nejen odmítal v tramvaji nasadit roušku, ale navíc ostatním cestujícím nadával, prskal na ně, a dokonce se před nimi svlékl.

reklama