CNN Prima News odmítnutí roušky

odmítnutí roušky

Výpis příspěvků ke štítku „odmítnutí roušky“

Vzpoura slovenských „odmítačů“ roušek. Obsazují obchody, zasahovat musí policie

Slovenské obchodní řetězce volají o pomoc. Organizované skupiny takzvaných „odmítačů“ roušek či očkování, kteří nedodržují pandemická opatření, jim totiž dělají nemalé problémy. Supermarketům kvůli nim hrozí vysoká pokuta, ale kromě výzvy k nasazení roušky a přivolání policie s tím nic jiného nezmůžou. Strážníci už museli ve středu uzavřít obchod v Prievidzi, skupiny se ale domlouvají prostřednictvím sociálních sítí i v dalších městech.

Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil

Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.

Další potyčka na Václaváku, proti demonstrantům zasahovali i těžkooděnci

Zákaz nočního vycházení po 21. hodině nadále platí i na silvestrovský večer. To však nezabránilo odpůrcům vládních opatření a vakcinace uspořádat si demonstraci přímo na pražském Václavském náměstí. Sešlo se zde asi 80 lidí. Policisté se s demonstranty dostali do potyčky, při které zadrželi několik lidí. Akce je navzdory zákazu hlášena až do půlnoci. Policisté ji sice po deváté hodině večer rozpustili, ale na místě stále zůstávají demonstranti.

Omluva Hamáčka. Policie zfackovala muže bez roušky. Byl to ojedinělý exces, říká ministr

Aktualizováno

Sociální sítě obletělo video z kontroverzního zásahu pražské policie. Ta zasahovala na zastávce K Žižkovu kvůli upozornění na agresivního muže, který měl rozbít přední sklo u projíždějícího vozidla. Policisté muži, který seděl na zastávce bez roušky, dali několikrát facku. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara je takové chování policisty neomluvitelné. Za exces se omluvil také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).