CNN Prima News odvody

odvody

Výpis příspěvků ke štítku „odvody“

Tři boží rány deptají živnostníky. Bojíme se, jakoby nás stát trestal, zní zoufalé zpovědi

Nejdřív museli ustát covid, pak všechno zdražila energetická krize. A teď tři boží rány doplňuje konsolidační balíček Fialovy vlády. Tak to alespoň vidí drobnější živnostníci, které osudová trojice vnějších vlivů postihla asi vůbec nejvíc – kadeřnice, kosmetičky, květinářky, provozovatelé restaurací, bazénů či saun, spousta podobných profesí, v nichž se najednou musí ještě více šetřit. Anebo rovnou zavřít krám.

Vláda mění pravidla pro OSVČ. Nově budou platit vyšší odvody, má jim to zvýšit důchody

Součástí důchodové reformy z dílny vlády premiéra Petra Fialy (ODS) je i změna minimálních odvodů živnostníků a podnikatelů, které by v příštích letech měly vzrůst z 25 na 40 procent minimální mzdy. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si od úpravy slibuje lepší důchodové podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ).

Trpíte obsesí, vmetl Juchelka Zdechovskému. Trapné i na vás, reagoval europoslanec

Zdechovský motá několik věcí dohromady, je pověstný tím, že se vyjadřuje ke všemu – od atomových elektráren po výrobu lan a pěstování broučků. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec Aleš Juchelka (ANO). Svému oponentovi, europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL), počítal i čas, za jak dlouho přijde s „antibabišem“. „Vždy s tím přijde, je to jeho obsese,“ dodal. Vystoupení poslance Zdechovský označil za trapné a nedůstojné. „I na Aleše,“ dodal.

Cvičení na mobilizaci? Nic o tom nevíme, vzkázali lékaři. Expert popsal, jak proces funguje

Vyděšení lidé, vyhrocené diskuze na sociálních sítích a zmatení lékaři. Dopis informující o chystaném mobilizačním cvičení vyvolal rozruch. Podle Armády ČR ovšem zbytečný – jedná se o každoroční zkoušku připravenosti, letos ovšem s tím rozdílem, že se do procesu zapojí všechny kraje současně. Redakcí oslovení praktici sdělili, že o možnosti absolvovat mobilizačního školení v minulosti nedostali žádný dopis, o to více byli nyní překvapeni. „Dělám praktického lékaře 20 let a nikdo mě ohledně školení nikdy neoslovil,“ konstatovali jeden z nich pro CNN Prima NEWS. Jiní vysvětlili, jak celý proces probíhá a proč by se lidé neměli bát „odvedení na frontu“.

Armáda chystá mobilizační cvičení odvodů. Kubek o ničem neví, chce to řešit s Fialou

Armáda ČR chystá na květen celoplošné cvičení, na němž si mají lékaři natrénovat případné odvodní řízení. Podobná školení prý probíhají každoročně. Prezident České lékařské komory Milan Kubek však pro CNN Prima NEWS uvedl, že si taková pravidelná cvičení z minulosti nevybavuje a že sám o věci dosud nebyl informován. Plán armády mimo jiné způsobil další spor europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem.

Fiala mluví, jako by byl předseda ČSSD, rýpl si Havlíček. S Bendou se pohádal kvůli EET

Premiér Petr Fiala (ODS) mluví o případném zvednutí odvodů OSVČ způsobem, jako kdyby byl předsedou ČSSD. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl 1. místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Pětikoalici zkritizoval za zrušení elektronické evidence tržeb (EET). Podle šéfa poslaneckého klubu ODS Marka Bendy však bylo zavedení EET hloupostí a jeho zrušením pětikoalice výrazně ulehčila život podnikatelům.