CNN Prima News ohlasy

ohlasy

Výpis příspěvků ke štítku „ohlasy“

Fanoušci na celém světě se modlí za Pelého. Nasvícené jsou stadiony i Ježíšova socha

30. prosince 2022 14:42

Celý svět truchlí kvůli smrti Pelého, jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Brazilská legenda skonala ve čtvrtek ve věku 82 let. Zatímco v její vlasti lidé hlavně plakali, jinde drželi minuty ticha, tleskali, vyvěšovali vlajky na půl žerdi. Do brazilských barev se z úcty převlékl i slavný anglický stadion Wembley, stejně je nasvícena též socha Ježíše Krista Spasitele nad Rio de Janeirem.

Středula v boji o Hrad s podpisy občanů váhá. Mám luxus si vybrat, chválí si podporu Senátu

7. listopadu 2022 23:18

V úterý 8. listopadu končí termín, do kdy mohou prezidentští kandidáti na ministerstvu vnitra odevzdat své přihlášky do boje o Hrad. Na poslední chvíli tak učiní například odborář Josef Středula. Ten si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS liboval v tom, že má možnost volby. Může prý odevzdat jak dostatečný počet hlasů z řad občanů, tak od senátorů. Hostem pořadu byl také senátor Pavel Fischer. Ten vzkázal, že ho velice těší podpora šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS).

Fiala nahradí populistu Babiše. Zahraničí si všímá neobvyklého aktu jmenování v Lánech

28. listopadu 2021 14:14

Český prezident Miloš Zeman v neděli jmenoval lídra středopravicové koalice Petra Fialu předsedou příští vlády. Ceremoniál proběhl v Lánech a Zemana od Fialy odděloval box z plexiskla. Prezident i nový premiér měli dýchací cesty zakryté respirátory se stupněm ochrany FFP3. Tak zahraniční média informují o Fialově jmenování premiérem.

Za porážku Babiše může i Trump. Populismus v Česku je na ústupu, píše americký deník

10. října 2021 05:52

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v České republice mohou naznačovat, že populismus ve střední Evropě je na ústupu, napsal deník The New York Times poté, co hnutí ANO Andreje Babiše skončilo těsně druhé za konzervativní koalicí Spolu. Za jednu z příčin této tendence přitom deník označil i porážku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních volbách. Trumpův neúspěch podle něj vedl ke ztrátě důvěry v populistické lídry.

Penalty beru na sebe, kaje se trenér Anglie. Italové si splnili sen, výhra je magická

12. července 2021 14:39

„Pokud jde o pokutové kopy, jde to za mnou,“ řekl trenér Anglie Gareth Southgate po finále Eura 2020. Italové v něm v londýnském Wembley porazili domácí 3:2 na penalty. Podle kapitána Angličanů Harryho Kanea to byl ten nejhorší pocit na světě. Italové si svou druhou výhrou v historii na mistrovství Evropy splnili sen. Považují ji za magickou a svůj výkon označují za velkolepý.

Ty pi**, jaká parta, dojal se Krmenčík po konci na Euru. Co vzkázali Schick a Souček?

5. července 2021 23:26

I když jim někteří odborníci a fanoušci nevěřili ani na postup ze skupiny, čeští fotbalisté to na Euru dotáhli přes silné Nizozemce až do čtvrtfinále. Sami hráči nešetří po sobotní prohře s Dánskem chválou na účet svých kolegů z kabiny. Objevují se slova jeho pýcha, hrdost či parta. Největší emoce možná překvapivě ukázal útočník Michael Krmenčík.

Ministr zavřel hospody. A šel do hospody. O Prymulově „problému“ už píší v celé Evropě

23. října 2020 14:26

Bez roušky v restauraci: Český ministr zdravotnictví musí odstoupit. V noci do restaurace, k tomu bez roušky. Babiš žádá, aby Prymula odstoupil. Ministr zdravotnictví porušil vlastní protivirová pravidla. Tak popisují současnou situaci v Česku evropská média na svých internetových stránkách. Mezitím ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na tiskové konferenci prohlásil, že nehodlá sám rezignovat na svůj post, protože nic neporušil. Schůzka, které se zúčastnili šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant, se podle něj uskutečnila v soukromých prostorách vyšehradské kapituly a nikoli v restauraci.