CNN Prima News ojetiny

ojetiny

Výpis příspěvků ke štítku „ojetiny“

Jakou ojetinu zvolit? Benzinové jsou o 45 tisíc levnější než dieselové a mají méně najeto

31. srpna 2022 11:30

Průměrná cena ojetých benzinových aut činí už druhý měsíc v řadě 190 tisíc korun, a to i přes jejich snižující se nabídku. To naftové vozy mírně zdražily – rozdíl střední hodnoty ceny benzinu a dieselu se prohloubil už na 45 000 korun. Dieselových aut na sekundárním trhu přitom přibývá. Vyplývá to z analýzy trhu Barometr.

Ojetiny brutálně zdražují. Pětiletá octavia stojí o 70 tisíc korun víc než před rokem

2. února 2022 06:34

Dlouhé čekací lhůty na nová auta způsobují přelévání poptávky na trh s ojetinami. Zatímco za normálních okolností jejich ceny klesají, koronavirová pandemie způsobila, že se ojetý vůz stává poměrně dobrou investicí. Průměrná cena použitého auta totiž v průběhu loňského roku stoupla o 15 procent. Výrazně zdražují také vozidla s pětiletým stářím.

Spolehlivými ojetinami jsou Audi, BMW, ale i Škoda. Od kterých raději ruce pryč?

5. května 2021 19:02

Německý automotoklub ADAC uveřejnil svůj každoroční index spolehlivosti ojetých vozů. Výsledné statistiky vzešly z počtu výjezdů jeho „žlutých andělů“ a z množství závad, které se u porouchaného auta vyskytly. Nejlépe se dařilo modelům značky Audi, BMW, ale i Škoda. Naopak velmi špatné výsledky zaznamenali korejští a francouzští výrobci.