CNN Prima News Oleg Děripaska

Oleg Děripaska

Výpis příspěvků ke štítku „Oleg Děripaska“

Lavrov, Peskov či Zacharovová. Kdo jsou klíčové postavy v Putinově kruhu nejbližších?

Už před začátkem války na Ukrajině byli dlouhá léta v zahraničí viditelní ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, jeho mluvčí Marija Zacharovová i tiskový mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Právě oni jsou hlavními tvářemi, které Rusko prezentují v zahraničí. Jejich role je aktuálně ještě důležitější. Jakou mají historii a jak se dostali až k Putinovi?

Ohrozí stavbu metra D válka na Ukrajině? Firma Strabag má vazby na ruského oligarchu

Po dlouhých letech politických i soudních sporů má Praha konečně rozhodnutí o stavebním povolení na metro D. Jde o zlomový a zásadní okamžik. Jenže průběh projektu může být narušen sankcemi kvůli válce na Ukrajině. Zhotovitelem části metra D je stavební konsorcium, které se skládá ze společností Subterra, Hochtief, Ed. Züblin a Strabag. A právě v poslední ze jmenovaných firem má téměř třetinový podíl firma, ve které figuruje ruský oligarcha Oleg Děripaska. Praha i Strabag ale ujišťují, že stavba nijak ohrožena nebude.

Navalnému hrozí 13 let vězení za pohrdání soudem. To je víc než za vraždu, prohlásil

Aktualizováno

Rozsudek v dalším procesu s uvězněným ruským opozičním politikem Alexejem Navalným, kterému na návrh prokuratury hrozí za údajný podvod a pohrdání soudem další trest 13 let vězení, bude zveřejněn až za týden. Obhajoba vyzvala soud, aby obžalovaného zprostil obvinění. Sám Navalnyj prohlásil, že je nevinen, a podotkl, že za vraždu se obvykle dávají mírnější tresty, než jaký pro něj nyní žádá prokuratura. Informovala o tom v úterý agentura TASS.

CNN: Ruští oligarchové chtějí konec války. Zastavte krveprolití, apelují na Putina

Aktualizováno

Protiruské sankce začínají účinkovat. Mířily totiž mimo jiné na významné ruské oligarchy a jejich blízké. Někteří již následky sankcí pociťují a volají po konci války na Ukrajině. Patří mezi ně Michail Fridman a Oleg Děripaska. Ten uvedl, že touží po míru a jednání o něm musí začít co nejdříve. Fridman šel ještě dál, když v dopise vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby „zastavil krveprolití“.

Ruský prezident Putin nařídil „hacknout“ Clintonovou a poškodit její kampaň, tvrdí Američané

Hackerské útoky s cílem zmocnit se informací poškozujících tehdejší prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou před americkými volbami v roce 2016 nařídil přímo ruský prezident Vladimir Putin. Uvádí to čerstvě zveřejněná zpráva jednoho z výborů Senátu amerického Kongresu, která mapuje „kampaň aktivních opatření“ Ruska a jeho „zásahy“ do minulých prezidentských voleb.