omyl

Výpis příspěvků ke štítku „omyl“

Místo medvěda zastřelil člověka. Spletl jsem se, říká ruský exposlanec a jde do vězení

8. srpna 2022 10:56

Soud na Kamčatce poslal na devět měsíců za mříže bývalého poslance regionálního parlamentu, který loni zastřelil člověka. Exposlanec Igor Reďkin za vládnoucí stranu Jednotné Rusko přitom tvrdí, že si zastřeleného spletl s medvědem. Napsal o tom web Meduza, který zároveň upozornil, že Reďkin figuroval v žebříčcích nejbohatších ruských úředníků.

Rusové u Chersonu sestřelili vlastní vrtulník. Kyjev poděkoval za „gesto dobré vůle“

27. července 2022 12:09

Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily v Chersonské oblasti jeden z vrtulníků ruské armády. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil generální štáb ukrajinských ozbrojených sil. Ten rovněž ve svém hlášení okupantům ironicky poděkoval. Incident může být dalším z důkazů, že Rusové ztrácejí kontrolu nad Chersonem i jeho okolím.

Hrad zprávu o Vrběticích skartoval omylem, tvrdí Národní bezpečnostní úřad

21. března 2022 20:32

Kancelář prezidenta republiky skartovala tajnou zprávu o výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku omylem a porušila předpisy při práci s dalšími tajnými dokumenty. V pondělí to uvedl portál Aktuálně.cz na základě vyjádření ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jaromíra Kadlece. NBÚ, který na Hradě spolu s ministerstvem vnitra prováděl prověrku, bude jako přestupek řešit chyby dvou pracovníků Hradu při evidenci a předávání utajovaných dokumentů.

Ostuda při předávání medailí. Ledeckou vítali na ceremoniálu s haitskou vlajkou

8. února 2022 14:53

Čínští organizátoři olympiády v Pekingu zaměnili českou vlajku za haitskou. K incidentu došlo krátce před ceremoniálem, na kterém Ester Ledecká obdržela zlatou medaili za paralelní obří slalom na snowboardu. Událost zdokumentoval tým českých olympioniků na svém Twitteru. Během ceremoniálu už vše proběhlo v pořádku, i když vztyčení vlajky mohlo někomu připadat kvůli svérázné vojenské choreografii poněkud bizarní.

Krutý omyl policistů: 80letého umělce si spletli s mladým černochem, použili na něj taser

5. ledna 2022 22:51

Bývalý anglický umělecký tanečník Roy Morton prožil hodně nepěkné ráno. V sedm hodin mu do domu vtrhla ozbrojená policie, osmdesátiletého muže pomocí taseru přikovala k zemi, nasadila mu pouta a odvezla na stanici. Tam se však údajně ukázalo, že si ho příslušníci zákona spletli s 30letým podezřelým černochem. Morton je prý dodnes ze zásahu v šoku a nerozumí, jak mohlo k takové záměně dojít.