omyl

Výpis příspěvků ke štítku „omyl“

Neuvěřitelné, tvrdí experti o tragickém omylu na Bulovce. Popsali chyby, k nimž muselo dojít

Neumím si něco takového představit, řekl místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) v souvislosti s případem tragického omylu v Nemocnici na Bulovce, kdy potratila nesprávná pacientka. Za neuvěřitelnou označil kauzu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS i jeho kolega z výboru Tom Philipp (KDU-ČSL). Podle něj muselo dojít k dlouhému řetězci chyb.

Tragický potrat na Bulovce: Šéf Svazu pacientů vypíchl hlavní chyby, nemocnice se brání

Během protestů za lepší platy se zaměstnanci Fakultní nemocnice Bulovka stavěli na barikády, ale jinak nejsou podle ředitele Svazu pacientů ČR Luboše Olejára schopni sehnat ani tlumočníka pro pacientku z ciziny. Olejár to prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS v souvislosti s tragickým omylem v pražské nemocnici, jehož následkem došlo k potratu u zdravé ženy. Absence překladatele je podle něj neomluvitelná. Vedení zdravotnického zařízení zkritizoval také za nedostatečně viditelnou omluvu ve veřejném prostoru. Zástupci nemocnice v reakci pro CNN Prima NEWS sdělili, že aktéry incidentu postavili mimo službu.

Policista z Floridy rozstřílel v panice vůz se zatčeným. Vylekal ho pád žaludu, ukazuje video

Bizarní případ řeší úřad šerifa na americké Floridě. Zasahujícího policistu Jesseho Hernandeze vylekal pád žaludu na střechu auta natolik, že vůz se zatčeným mladíkem rozstřílel. V afektu byl navíc přesvědčený, že utrpěl střelné zranění. Vyvolal tím na místě dokonce takovou paniku, že začala střílet i jeho kolegyně. Incident se stal už loni, policie nyní zveřejnila záběry z kamery, píše web Daily Beast.

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné své telefonní číslo. Nedobrovolně si tak dopřála nejdražší sendvič nejen v životě, ale na celém světě. Zaplatila za něj přes 7 100 dolarů (159 tisíc Kč), píše deník Bild.

Ženy na Plzeňsku brutálně zbily mladou Bulharku. Táhni na Ukrajinu, hulákaly na ni

Mladou Bulharku brutálním způsobem napadla dvojice romských žen z Přeštic na Plzeňsku. Myslely si totiž, že se jedná o Ukrajinku. K incidentu došlo již během letošního dubna. Útoku předcházelo verbální vyhrožování, kdy ženy měly na cizinku křičet, ať táhne zpátky na Ukrajinu či že ji tady živit nebudou. Jednu z žen již soud potrestal podmínkou, druhá na pravomocný rozsudek prozatím čeká. O případu nyní informoval jako první web Novinky.cz.