Pokračují krvavé boje u Bachmutu. Rusko mobilizuje další vojáky, tvrdí Ukrajinci

Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmatu už se dá dlouhé týdny označit jako jatka či krvavá lázeň.

Válka na Ukrajině 27.11.2022 7:08

Rusko pokračuje v ostřelování celé Ukrajiny. K nejtvrdším bojům dochází nadále u doněckého Bachmutu. Terčem jsou ale i jiná místa. Nejméně 13 lidí například utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Dnipro. Ukrajina a Rusko si vyměnily dalších v součtu více než 20 zajatců. Rusko ale zároveň podle Kyjeva chystá další vlnu mobilizace.

Neutuchající boje a ostřelování, rozbombardovaná krajina a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu už se dá dlouhé týdny označit za „jatka“ či „krvavou lázeň“. Rusové nadále vynakládají neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. Narážejí však na tvrdý odpor z ukrajinské strany. Rusko podle Kyjeva chystá další vlnu mobilizace.

Okupační armáda pokračuje také v ostřelování ukrajinských měst. Nejméně 13 lidí utrpělo zranění při ostřelování Dnipra. S odvoláním na místní úřady o tom informovala ukrajinská agentura Unian. „Třináct lidí, kteří byli zraněni v důsledku raketového útoku na Dnipro, se již obrátilo na lékaře. Čtyři jsou v nemocnici. Mezi nimi je i 17letý chlapec,“ řekl šéf Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

Ukrajina a Rusko si v sobotu vyměnily dalších v součtu více než 20 zajatců. Mezi dvanácti navrátilci na Ukrajinu mají být obránci Mariupolu či tři civilisté. Moskva podle agentury TASS informovala o devíti propuštěných. „Vojáci, kteří bránili Mariupol, černobylskou jadernou elektrárnu a Hadí ostrov, se vracejí domů,“ napsal šéf Zelenského kanceláře Andrij Jermak na Telegramu.

V Kyjevě po ruských útocích z tohoto týdne zůstávalo bez proudu kolem 130 tisíc lidí. Vodu již mají k dispozici všichni obyvatelé a pokračuje také obnova dodávek tepla. V Chersonu byly poprvé od osvobození obnoveny dodávky elektřiny. Od osvobození ale ve městě zahynulo kvůli ostřelování už nejméně 32 lidí.

Ruské síly se stáhly z Chersonu 11. listopadu po téměř devíti měsících. Nyní zaujímají pozice na východním břehu řeky Dněpr, odkud pravidelně město ostřelují.

Tagy:
Moskva Ukrajina on-line Rusko Kyjev Mariupol Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj ruská invaze na Ukrajinu