ZOH: Svaz bude řešit Pešána. Hokejisté i biatlonisté selhali, zazářila Březinová

Úterní program vykopla Ester Ledecká ve sjezdu, kde si dělala zálusk na medaili. Ovšem její jízda se neobešla bez velké chyby a málem následoval pád. Biatlonisté Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Mikuláš Karlík a Michal Krčmář totálně nezvládli svoji štafetu a nedokončili ji. Čeští hokejisté prohráli v předkole play-off se Švýcarskem 2:4, v Pekingu končí a pod trenérem Filipem Pešánem se roztřásla židle. Skvěle se vedlo krasobruslařce Elišce Březinové, která postoupila do volných jízd.

Ve sjezdu se Ester Ledecké v poslední době dařilo daleko více než v super-G, ve kterém získala senzační zlato na minulé olympiádě v Pchjongčchangu. Proto se zraky českých fanoušků upínaly zejména k nejrychlejší disciplíně. Česká lyžařka jim dlouho dávala naději, že by mohli sledovat medailovou jízdu. Zelené mezičasy vypadaly velmi slibně. Ovšem ve druhé polovině trati přišla zásadní chyba, po které měla Ledecká co dělat, aby neupadla. Dokázala se vrátit mezi brány, nicméně výrazně zpomalila a závod dokončila s velkou ztrátou.

Od půl osmé byla na programu biatlonová štafeta mužů. Jako první na trať vyjel Jakub Štvrtecký, který však předvedl tristní střelbu a poslal Česko na poslední místo. Příliš se nedařilo ani Mikuláši Karlíkovi a Adamu Václavíkovi. Druhý jmenovaný byl nakonec předjet vedoucím Rusem Latypovem a české družstvo tak ze závodu vypadlo. Michal Krčmář ani nevyjel na trať.

V devět hodin začali v severské kombinaci soutěžit Lukáš Daněk, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk a Jan Vytrval. Ti předvedli solidní výkony ve skocích a následně i v běhu na lyžích. Nejlépe doběhl Vytrval coby 18. v pořadí. Zbylé trio uzavíralo třetí desítku.

Čeští hokejisté mají za sebou osmifinálový duel se Švýcary. V zápase základní skupiny je sice přehráli 2:1 po nájezdech, ale výsledek zopakovat nedokázali. Skóre otevřel Lukáš Klok, následovaly však čtyři švýcarské branky. Stav až na konci utkání zkorigoval Roman Červenka. Češi tak prohráli 2:4 a na hrách končí. Jde o historicky nejhorší výsledek národního týmu na olympiádě. Podle informací Radiožurnálu bude vedení hokejového svazu příští týden řešit možný konec reprezentačního trenéra Filipa Pešána.

V krátkém programu žen zazářila krasobruslařka Eliška Březinová a z 12. místa suverénně postoupila do volných jízd. Třetí a čtvrtá jízda čekala na české reprezentanty v dvojbobu Dominika Dvořáka a Jakuba Noska, nakonec skončili patnáctí.

Tagy:
Švýcarsko Olympijské hry Ester Ledecká biatlon hokej olympijské hry krasobruslení Michal Krčmář Adam Václavík Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 ZOH 2022 Eliška Březinová Mikuláš Karlík Jakub Štvrtecký Jakub Nosek Dominik Dvořák Ondřej Pažout dvojbob