CNN Prima News Ondřej Profant

Ondřej Profant

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Profant“

Pomalé i nedostupné stránky. Jak fungují DDoS útoky, které vyřadily z provozu české weby?

30. dubna 2022 15:32

Zahltit, zpomalit a ideálně i vyřadit z provozu. České servery se už několik týdnů perou s tzv. DDoS útoky. Terčem ruských hackerů se staly nejen webové stránky policie, vlády i ministerstev, ale také banky či České dráhy. V principu jde o poměrně jednoduchou formu kybernetických útoků, které jsou ale překvapivě dostupné i komerčně. Navíc je zpravidla velice obtížné vystopovat původní zdroj útoků. Jak se proti nim bránit?

Piráti míří na ministerstva. Na pozice náměstků chtějí upíchnout neúspěšné kandidáty

10. prosince 2021 06:48

Přestože se Pirátům volby do Poslanecké sněmovny moc nepovedly, mají velkou šanci obsadit důležité pozice politických náměstků na ministerstvech. Aktuálně finišují seznam kandidátů, ze kterých bude poté vedení strany společně se STAN vybírat. Jsou na něm například bývalí poslanci, kteří letos neuspěli, jako Radek Holomčík, Ondřej Profant nebo Lukáš Kolářík. O post náměstka na zdravotnictví usiluje i pirátský odborník na právo Ondřej Dostál, který se dostal s částí Pirátů do sporu.

Piráti přitáhli více voličů. Kroužkování Starostů ale bylo masivní, ukázal průzkum

12. listopadu 2021 14:27

Jedním z největších fenoménů říjnových sněmovních voleb bylo udělování preferenčních hlasů v rámci koalice PirSTAN. Z celkových 37 mandátů totiž původně silnější Piráti dosáhli pouze na čtyři poslanecká křesla a podceňovaní Starostové jich získali 33. Podle nového průzkumu agentury STEM přitom 61 procent dotázaných voličů dalo svůj hlas koalici díky Pirátům. Tito lidé však preferenční hlasy udělovali minimálně.

Zeman může ještě zamíchat kartami při jmenování ministrů. Nemá co ztratit, tvrdí Langer

11. listopadu 2021 17:56

Podle bývalého minstra vnitra Ivana Langera z ODS může ještě prezident Miloš Zeman zamíchat kartami při jmenování nových ministrů vlády Petra Fialy (ODS). Langer je ale rád, že nakonec nedošlo kvůli zdravotnímu stavu hlavy státu k aktivaci ústavního článku 66. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil, že v opačném případě by se náměstí zaplnila demonstranty.

Čtvrtina voličů kroužkovala STAN kvůli negativnímu vztahu k Pirátům, ukázal průzkum

9. listopadu 2021 15:49

V říjnových sněmovních volbách se ke kroužkování konkrétních kandidátů přihlásilo 36 procent voličů, ukázal průzkum agentury STEM/MARK. Nejčastější motivací udělení preferenčního hlasu byla cílená podpora daného kandidáta nebo konkrétního uskupení v rámci koalice. V případě koalice PirSTAN zhruba čtvrtina dotázaných kroužkovala kvůli negativnímu vztahu k Pirátům.

Otočí Piráti po debaklu kormidlem? O spolupráci s ODS musíme ještě jednat, váhá Profant

10. října 2021 10:21

Koalice Pirátů a STAN bude mít ve Sněmovně 37 křesel. Z nich však bude vlivem kroužkování 33 náležet Starostům a pouze čtyři Pirátům. Na členech strany je vidět obrovské zklamání. Dosluhující poslanec Ondřej Profant dokonce v rozhovoru pro Český rozhlas naznačil, že vládní spolupráci Pirátů s ODS nepovažuje za samozřejmou.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.