reklama
CNN Prima News Ondřej Profant

Ondřej Profant

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Profant“

Otočí Piráti po debaklu kormidlem? O spolupráci s ODS musíme ještě jednat, váhá Profant

10. října 2021 10:21

Koalice Pirátů a STAN bude mít ve Sněmovně 37 křesel. Z nich však bude vlivem kroužkování 33 náležet Starostům a pouze čtyři Pirátům. Na členech strany je vidět obrovské zklamání. Dosluhující poslanec Ondřej Profant dokonce v rozhovoru pro Český rozhlas naznačil, že vládní spolupráci Pirátů s ODS nepovažuje za samozřejmou.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

17. září 2021 13:54

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

Profantův výrok o bílých páprdech? Nešťastný, hodnotí Bartoš a připomíná jiné „hnusy“

16. srpna 2021 06:07

Pirátský poslanec Ondřej Profant nedávno rozvířil mediální vody svým výrokem o tom, že je Sněmovna plná „bílých páprdů“. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše se však pouze nechal unést atmosférou ve Sněmovně při projednávání návrhu na stejnopohlavní sňatky. Řekl to v Partii Terezie Tománkové. Podle předsedkyně Trikolory Zuzany Majerové Zahradníkové je Profantův výrok rasistický.

Babiš upřednostnil volby před životy lidí. Usvědčují ho vládní data, tvrdí Pirát Profant

16. října 2020 12:59

Za současnou epidemiologickou situaci nese odpovědnost Andrej Babiš. Riziko nástupu druhé vlny prý znal, ale zlehčoval ho. „Když mu jeho ministr navrhne opatření a Babiš mu to zruší, tak to ale přece musí umět zdůvodnit,“ říká pirátský poslanec českého Parlamentu Ondřej Profant. Budou Piráti tlačit premiéra k odpovědnosti? Budou chtít potopit jeho vládu? A jaké řešení nastalé koronavirové krize nabízí?

reklama