reklama
CNN Prima News Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Veselý“

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci ČSSD. Očekáváme zásadní vyjádření ke kauze Vrbětice

Na české politické scéně to opět vře. Sociální demokracie svolala na středeční ráno tiskovou konferenci, kde se hodlá vyjádřit k aktuální politické situaci. Část opozice žádá demisi ministra vnitra Jana Hamáčka kvůli jeho údajné snaze vyměnit zjištění českých tajných služeb v kauze Vrbětice za vakcíny Sputnik V a konání rusko-amerického summitu v Praze. Předseda ČSSD Hamáček to ostře odmítá.

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Měli bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích vyjasnit, myslí si komunistický poslanec Leo Luzar. Varoval, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Podle Luzara je potřeba, aby vláda poskytla více informací. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za své výroky si vysloužil kritiku od poslanců napříč spektrem.

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice

Aktualizováno

Rusko nese odpovědnost za smrt našich občanů ve Vrběticích, musíme požadovat okamžitou omluvu prezidenta Vladimira Putina. Tak reagují politici na sobotní prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) a dočasného ministra zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že do výbuchu skladů ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé, byli zapojeni důstojníci ruské tajné služby GRU. Někteří to považují za teroristický útok na Českou republiku.

Veselý: Devět ministrů se bojí jako králíci, premiér zařve a oni lezou pod stůl

Velmi kritický směrem k postavě premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO byl v nedělní Partii Terezie Tománkové místopředseda ČSSD Ondřej Veselý. Jeho strana přitom sedí s hnutím ANO ve vládě. Veselý ministry za hnutí ANO označil za „králíky“, kteří se Babiše bojí a neoponují mu. Pokud by došlo na odchod sociálních demokratů z kabinetu, tak by na vládě místo ministrů za ČSSD podle Veselého zasedlo ještě více „králíků“.

reklama