reklama

Opilý muž se zabarikádoval v domě před policií. Jeho běsnění ukončila až zásahovka

Dvě sekery v ruce a také více než dvě promile alkoholu měl muž, který se zabarikádoval před policií v domě na Trutnovsku. Zpacifikovala ho až zásahová jednotka. Ještě předtím hlídce poničil auto, na které hodil baterii z elektrokola a dal se na útěk.

reklama

Hlídka trutnovských dopravních policistů v Prostředním Lánově narazila na muže, který jí připadal podnapilý. Policisté muže s elektrokolem na silnici zastavili a řekli mu, ať na něj nenasedá a jde při kraji cesty. To v něm ale probudilo agresi. Odmontoval z kola baterii a mrštil ji po policejním autě. Poničil dveře a následně po policistech hodil i elektrokolo a dal se na útěk. Zanedlouho přeskočil dřevěný plot u zahrady.

„Doběhl do svého domu, kde se zabarikádoval. Policisté se snažili s ním vyjednávat. Po nějaké době opravdu vyšel ven, ale v obou rukou držel sekery. Mával s nimi na policisty, vyhrožoval jim, proto se rozhodli zavolat zásahovou jednotku, která muže zpacifikovala,“ popsala situaci mluvčí královéhradeckých policistů Lucie Konečná.

Po zadržení ve svém domě skončil v policejní cele. Sekery, kterými mával, jsou podle policie řeznické. Útočník si toho z incidentu příliš nepamatoval, s policisty nejdříve nespolupracoval. Ještě po pár hodinách od zadržení nadýchal 1,5 promile. Po výslechu se ve větší míře přiznal. Za násilí proti úřední osobě mu teď hrozí čtyřleté vězení. Škoda na policejním autě je 7 tisíc korun.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

reklama
Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Pomoc v boji s covidem? Odložte cigaretu, uvolníte místo v nemocnici, vyzývají lékaři
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
Další články
reklama
reklama