reklama

Opravy silnic jsou lepší než trefit díru a urvat si kolo. Bartoš hájí rozkopanou Prahu

Pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) hájí stranický šéf Ivan Bartoš. Opravy silnic jsou v metropoli podle Bartoše potřeba a nemá se hledět na to, zda je zrovna před volbami. „Je lepší chvíli počkat než si v díře urvat kolo,“ prohlásil pro CNN Prima NEWS.

reklama

Bartoš prohlásil, že Piráti zdědili od hnutí ANO infrastrukturu silnic v Praze ve špatném stavu. Před Hřibem byla primátorkou Prahy Adriana Krnáčová z hnutí ANO. „Nic se nedělalo, Dolínkovi padaly mosty (za někdejšího náměstka primátorky pro dopravu z ČSSD Petra Dolínka se v roce 2017 zřítila Trojská lávka – pozn. red.)

„Podle mě je lepší opravovat silnice než otevírat neopravené silnice,“ podotkl Bartoš. Narážel tak na dálnici D1. Část už opravené dálnice se bude muset opět asi na dva týdny zavřít kvůli špatnému betonu.

Podle Bartoše je potřeba silnice opravit a neřešit, jestli je zrovna před volbami. „Je to plánovaná série oprav. Takže se má před volbami vše zastavit? To není hodno kritiky. Kdyby byl okruh, který má stavět ministerstvo dopravy, bylo by to možná jiné. Chtěl bych říct lidem, ať to vydrží, pak ty silnice budou lepší,“ vyzval Bartoš.

Dodal, že mnohem horší je jezdit po silnicích ve špatném stavu. „Mám problém, když někde jedu autem a trefím díru, musím měnit kolo, které dnes není moc levné. Prosím lidi, ať vydrží, a pak budeme mít dobré silnice,“ uvedl šéf Pirátů. Podotkl, že za opravy kromě primátora zodpovídá i náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Hřib se pustil do Havlíčka kvůli D1

Bartoš zkritizoval prezidenta Miloše Zemana, že se zapojil do předvolební kampaně. Byl to právě prezident, kdo téma otevřel. Zeman poslal Hřibovi otevřený dopis, ve kterém ho zkritizoval za stav dopravy v Praze, a dokonce vyzval primátora k rezignaci. Hřib se ohradil s tím, že rezignovat nehodlá. Zemanovi připomněl, že on sám o Pražany neprojevil za poslední rok žádný zájem a že ve své funkci nikdy magistrát ani nenavštívil.

Do debaty se zapojil i ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), který tvrdí, že situace v Praze jde jednoznačně za magistrátem. Podle něj se investice musí plánovat s ohledem na roční období a předpokládaný provoz. Tu situaci v Praze označil za obrovskou nezkušenost a naivitu magistrátu.

Uzavírek je v hlavním městě několik desítek. Silničáři začátkem září dokončili 62 nejvýznamnějších oprav a na 40 místech dělníci stále pracují. A to i přesto, že začal školní rok, kdy se tradičně zintenzivňuje provoz.

Hřib kritiku odmítá a zopakoval i argument Bartoše, že Piráti převzali Prahu od hnutí ANO ve stavu, kdy byla péče o silnice zanedbaná. Hřib naopak zkritizoval Havlíčka, že i na D1 jsou uzavírky a časté zácpy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou
Zdraví

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Kdo byl hokejista Prokop, který si vzal život? Talent s budoucností a spoluhráč hvězd

Hokejistovi Tomáši Prokopovi bylo pouhých 27 let, když se rozhodl ukončit svůj život. Autem najel pod vlak nejspíše kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním totiž podle všeho rozešla jeho přítelkyně. Prokopova kariéra je silně provázaná s českobudějovickým hokejem. Zahrál si ale i v jiných českých klubech i v zahraničí. Patřil také do mládežnických reprezentací.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama