CNN Prima News orgány

orgány

Výpis příspěvků ke štítku „orgány“

Místo lásky našla smrt. Mladý medik vykuchal přítelkyni, hororové video dal na sociální sítě

Hrozivý a krvavý případ aktuálně řeší kriminalisté v jihoamerickém Peru. Student medicíny zde totiž podle všeho zavraždil svoji mexickou přítelkyni, kterou navíc následně doslova vykuchal a její tělo rozřezal. Je možné, že ženiny orgány prodal na černém trhu. Pitvu si měl navíc nahrávat a videa sdílel na sociální síti TikTok. Informují o tom zahraniční média.

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.

Koronavirus může v těle přežívat měsíce. Nová fakta pomáhají vysvětlit „dlouhý covid“

Kolem pandemie koronaviru panuje i po dvou letech řada nejasností a záhad. Jednou z nich je takzvaný dlouhý covid, kdy lidé trpí příznaky ještě týdny či dokonce celé měsíce po prodělání nemoci. Lékaři dosud neznají přesnou příčinu tohoto úkazu, vědci z amerického Národního ústavu zdraví (NIH) přišli nedávno s novým objevem. Koronavirus může napadnout i mozek a srdce, v těchto orgánech následně může přežívat i několik měsíců.

Krutý osud. Dva Poláci letěli do Mexika za prací, místo toho přišli o orgány

Polskem otřásl osud dvou dvacetiletých mladíků, kteří tento měsíc odletěli do Mexika za přislíbenou prací. Na místě jim ale odebrali ledviny a možná i další tělesné orgány. Jeden z Poláků zemřel, druhý je v kómatu, oznámil zpravodajský server Onet. Není jasné, zda je do zločinu nějak zapleten i třetí Polák, který krajanům práci domluvil. Pravdivost hrůzné historky mezitím potvrdily polské úřady.

IKEM: Transplantovali jsme bez jediného dne volna, popsal Jiří Froněk

Pandemie transplantace nezastavila. Přednosta kliniky transplantační chirurgie pražského IKEMu Jiří Froněk popsal v rozhovoru pro pořad Nový den, že chirurgický tým, který tvoří třicet odborníků, se musel kvůli opatřením proti koronaviru rozdělit na tři skupiny, aby mohly životně důležité operace pokračovat: „Zařídili jsme, aby se skupiny nepotkávaly, a tak se střídaly po 48 hodinách,“ vysvětlil.