
Poslední chvíle Aloise Švehlíka: Rád ještě zašel na pivo. Zemřel po půlnoci v kruhu rodiny
Klouby mají nejraději pravidelný pohyb a rovnoměrnou zátěž, říká ortoped Zdeněk Kopečný. Na to, jak se ke kloubům chovat co nejlépe a jak vypadá takzvaná jednodenní péče v ortopedii, se ho moderátorka Martina Kuzdasová ptala v dalším díle videopodcastu LÉKAŘI V ÉTERU.
Pacienti si na některé zákroky počkají měsíce i roky. Důvodem je pandemie koronaviru a zákaz neakutních operací. Situaci také přispívá nedostatek zdravotnického personálu. Čekací lhůta se liší i podle konkrétního regionu a druhu zákroku. Informace přinesla Mladá Fronta DNES.
Říká se jí golfová noha a ročně se s ní narodí v Česku na dvě stovky dětí. Jde o deformaci nožiček, ortopedickou vadu. Zpočátku se zdá, že dítě nebude nikdy normálně chodit. S tímto zdravotním znevýhodněním se narodil i malý Vašík Kundrát. Pro jeho rodiče to byl šok, protože v těhotenství lékaři vadu neodhalili. Jak rodina zvládla zdlouhavou léčbu a jak je na tom Vašík dnes?
České nemocnice se vracejí do běžného režimu, pacienti však nepřicházejí. Strach z nákazy koronavirem totiž u některých lidí stále přetrvává. Lékaři však varují, že zanedbaná péče a prevence mohou napáchat větší škody než samotná pandemie.