CNN Prima News osamělost

osamělost

Výpis příspěvků ke štítku „osamělost“

Šťastné a příšerné: I Vánoce mohou být plné hněvu a osamělosti. Jak si s emocemi poradit?

Rodinná pohoda, čas trávený s nejbližšími, klid a pocit vděčnosti – nebo ne? Vánoční svátky jsou pro řadu lidí těmi nejoblíbenějšími z celého roku, najdou se však tací, kteří na konci prosince prožívají jedny z nejhorších chvil svého života. Místo radosti pociťují hněv, osamělost a úzkosti. Psycholožka Neha Chaudharyová pro CNN vysvětlila, proč lidé těmito stavy trpí a poradila, jak vánoční období ve zdraví – fyzickém i emocionálním – překlenout.

Přítelkyně z jedniček a nul? Vztahy s AI jsou problém, hrozí epidemie samoty, varuje expertka

Armády robotů umělé inteligence (AI) jako největší hrozba lidstva? Podle odborníků spočívá aktuální kybernetické nebezpečí ve zcela jiné oblasti. Čím dál tím více mužů totiž navazuje citový vztah s přítelkyněmi „z jedniček a nul“, které fungují právě na principu AI. Oslovení odborníci podle americké CNN navíc upozorňují, že velké množství zástupců mladé generace se raději spokojí s bezproblémovým virtuálním vztahem než s polovičkou z masa a kostí. Technologie se postupem času učí a snaží se o co největší uspokojení potřeb člověka za displejem, varují.

Kočky ohlodaly půlku těla seniorky s covidem. Nejhorší, co jsem kdy viděl, říká policista

Mnozí z nás si s oblibou pořizují domácí mazlíčky. Ne vždy však víme, čeho všeho jsou schopni. Vypovídá o tom případ ze Španělska, kde policisté nalezli v jednom z madridských bytů rozkládající se tělo devětasedmdesátileté ženy. To bylo ohlodané jejími sedmi kočkami. Mrtvé tělo objevili tento týden poté, co si sousedé začali stěžovat na zápach linoucí se ze ženina bytu. Zemřelá měla mít navíc koronavirus. O události informoval web Metro.

Nejšťastnější zemí světa je opět Finsko. Česko si oproti loňsku polepšilo

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už počtvrté za sebou stalo Finsko, Česko si oproti loňsku o jednu příčku polepšilo a skončilo osmnácté. Koronavirus přinesl rok strachu, úzkosti, nemocí, smrti, osamělosti a karanténních uzávěr, nová Světová zpráva o štěstí (World Happiness Report) ale nasvědčuje tomu, že pandemie elán lidí neudusila, píše agentura AP.

Veganská strava může vést k větší kazivosti zubů, osamělost brání zotavení po mrtvici, varují lékaři

Britský zubař Dr. Mervyn Druian z londýnského Centra pro kosmetickou stomatologii tvrdí, že po vyřazení některých potravin z jídelníčku u některých pacientů došlo k nárůstu známek zubního kazu. Řada z těchto pacientů následuje veganskou stravu. Tisíce lidí se nedokáží řádně zotavit po zasažení mozkovou příhodou z důvodu, že jsou osamělí. Informoval o tom server Daily Mail.

Lidé s pocitem osamělosti dříve umírají, tvrdí vědci

Že osamělost a sociální izolace škodí zdraví, ba dokonce má vliv na délku života, prokázali vědci z lékařské fakulty Cornellovy univerzity v New Yorku. Osamělost má podle jejich výzkumu zvyšovat hladinu stresových hormonů a zánětlivých buněk, díky kterým vzrůstá riziko artritidy, cukrovky II. typu i srdečních chorob.