Mluvčí nespokojených lékařů: Kubek komoru zpolitizoval a odmítá jakékoli diskuse

Kubek a Havrda se pohádali

Mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do šéfa České lékařské komory Milana Kubka. „Pan Kubek zpolitizoval Českou lékařskou komoru. Budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ řekl s tím, že Kubek šíří hoaxy o koronaviru a zbytečně straší občany. Podle šéfa komory říká Havrda bludy.

„Čím víc budeme hloupnout a necháme se strašit lidmi, jako je Kubek nebo Flegr, tím horší to bude,“ prohlásil Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle mluvčího Paralelní lékařské komory je pro Česko zásadní, aby výrobci vytvořili kvalitní vakcíny a nemocnice početně navýšily personál.

„Jednotky intenzivní péče máme, stejně jako dostatek lůžek, ale na lékaře jsme se vykašlali. Kubek místo doplnění počtu lékařů vypráví pohádky o tom, jak je na tom neočkovaný člověk dvacetkrát hůře, co se týče nakažlivosti, což jsou nesmysly,“ opřel se do šéfa České lékařské komory.

Kubek ale tvrdě odpověděl: „Nemůžete diskutovat s někým, kdo šíří bludy a odmítá přijmout fakta. Pro odpůrce očkování, jako je pan Havrda, se už v zahraničí zřídila tajná očkovací místa, aby mohli stále mávat papírem, že jsou neočkovaní. Bylo by to úsměvné, kdyby za pandemií nebyly tisíce mrtvých lidí,“ podotkl a následně zdůraznil, že lékaři jsou častým terčem útoků ze strany frustrovaných pacientů.

Zamkl budovu, kterou jsme si zaplatili

Havrda navíc tvrdil, že opakovaně České lékařské komoře navrhoval diskusi ohledně vakcín a jejich efektu. „Kubek komoru zpolitizoval a budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ prohlásil. Kubek se však bránil: „Neexistuje žádná Paralelní lékařská komora, To, že se tak pár excentriků nazve, nic neznamená. Nevidím důvod, proč by měly být na dveřích nějaké cedulky.“

„Co si někteří pacienti dovolují k lékařům, je nepřijatelné. Mrzí mě, že jsou zdravotníci terčem, my za pandemii nemůžeme,“ posteskl si také Kubek.

S tímto tvrzením však Havrda nesouhlasil. „Já se k pacientům chovám slušně a oni tak jednají se mnou. Dokonce mám na dveřích cedulku, že léčím všechny, protože se mě lidé ptali, jestli je vůbec ošetřím bez očkování. Veřejnost je zmatená, protože všude čte a slýchá, že lékaři neočkované neléčí,“ reagoval.

Tagy: