reklama

hoax

Výpis příspěvků ke štítku „hoax“

Zbytečné utrpení. Budeme ztrácet nejbližší, mrtvých budou desetitisíce, varuje analytik

4. listopadu 2021 19:34

Skokový nárůst infekcí koronavirem i hospitalizací v nemocnicích může přinést černé scénáře. Hrozí, že v následujícím půlroce v České republice zemře na variantu delta+ až 15 tisíc lidí, napsal autor knihy Konec prokrastinace a influencer Petr Ludwig. Dodal, že dezinformace jsou mor horší než samotný covid, a vyzval lidi na sociálních sítích, aby se nechali očkovat.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

27. října 2021 08:08

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Piráti a STAN zabojují o seniory. Jejich kampaň přišla pozdě, míní politolog Kubáček

29. srpna 2021 06:41

Senioři nepatří mezi obvyklé příznivce Pirátů, přestože se najdou výjimky. O jejich podporu se naopak z velké části může opřít premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Zvrátit to má takzvaný Stříbrný program, kterým Piráti na starší populaci míří. Spoluautorkou je jedna z nich – Irena Koutská, ročník 1954. Podle politologa Jana Kubáčka Piráti potřebují seniory nutně oslovit, s programem však podle něj přišli příliš pozdě.

Zemřela po očkování, šíří konspirátoři. Náhlou smrt 17leté Janky zneužili, reaguje otec

6. července 2021 20:57

Na konci června náhle zemřela 17letá Janka ze Slovenska a konspirátoři nelenili. Během několika dní začali po sociálních sítích šířit zprávu, že dívka zemřela tři dny po očkování proti covidu. Svou verzi úmrtí sdíleli i se smutečním oznámením. Proti této verzi se však rázně ohradili slovenská policie a otec zesnulé dívky, který podal i trestní oznámení.

Piráti vytáhli do války s Babišem: Máte tři dny na omluvu za lži, vzkazují premiérovi

11. června 2021 21:31

Piráti vracejí úder a vytáhli do otevřené války proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Odmítají si nechat líbit lži, které o nich šíří. Konkrétně jde o jeho slova z minulého týdne o tom, že Piráti mapují byty, poté zdaní nadměrné metry a následně do bytu lidem nastěhují migranta. Na omluvu dali premiérovi čas do konce týdne. Pokud se do té doby Babiš neomluví, podají na něj žalobu.

Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci

5. března 2021 20:09

Z Aeronetu, který ministerstvo vnitra řadí k dezinformačním webům, se na sociální sítě rozšířila spekulace o tom, že letadlo DHL registrované v Británii, které ve čtvrtek kroužilo nad Brnem, mohlo v Česku šířit nakažlivější takzvanou britskou mutaci koronaviru. Informace sdílel i nezařazený poslanec Lubomír Volný. Přepravní společnost DHL Express ČR i brněnské letiště to označily za dezinformaci, DHL zvažuje právní kroky.

Kdyby mi někdo při testu zavedl mikročip, tak bych ho vysmrkal. Prymula vyvrací hoax

10. ledna 2021 14:13

S nástupem pandemie koronaviru se na sociálních sítích vyrojilo nespočet dezinformací. Jeden z hoaxů tvrdí, že vakcína proti covidu způsobuje nemoc samotnou. Další říká, že během testů na covid zdravotníci lidem zavádějí do nosů mikročipy. Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vysvětloval, proč je to nesmysl. Mikročip by podle něj každý vysmrkal.

reklama