hoax

Výpis příspěvků ke štítku „hoax“

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Pronásledovali Kubka. Policie obvinila tři muže z výtržnictví, včetně dezinformátora Tušla

9. února 2022 17:02

Policie obvinila z výtržnictví další dva muže, kteří se podle ní podíleli na urážkách a dehonestování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Informaci zveřejnil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Kubek je zastáncem přísných opatření proti šíření koronaviru a vyslovil se také pro povinné očkování některých skupin lidí proti nemoci COVID-19.

Vládní covidový web chtěl bojovat s dezinformacemi. Sám přitom uvádí lidi v omyl

2. února 2022 07:50

Vláda Petra Fialy (ODS) si chce došlápnout na šiřitele koronavirových dezinformací, bude ale muset nejdříve začít u svých vlastních projektů. Vládní web covid.gov.cz, který patří ke klíčovým rozcestníkům o současném dění na poli pandemie, totiž obsahuje neaktualizovanou a zastaralou sekci o dezinformacích. V ní zaznívají argumenty, které nejsou ve světle nových poznatků už zcela platné. Současný kabinet dříve slíbil, že dá web, který zdědil po předchozí garnituře, do pořádku.

Policie stíhá covidové delikventy: Muž pronásledoval lékaře, žena šířila poplašné zprávy

26. ledna 2022 14:19

Kvůli dezinformacím stíhá policie muže, který pronásledoval známého lékaře, a ženu, jež šířila poplašné zprávy, mimo jiné v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle informací CNN Prima NEWS má jít o Patrika Tušla a Janu Peterkovou. Prvně jmenovaný pronásledoval a vulgárně urážel prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, doma se pak snažil zastihnout imunologa Václava Hořejšího. Peterková již byla kvůli jedné dezinformace odsouzena.

Plácalové a zasévači neklidu. Kubek varuje před lékaři, kteří dezinformují o covidu

23. ledna 2022 07:40

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se tvrdě opřel do lékařů, kteří ve veřejném prostoru šíří dezinformace týkající se covidu či očkování. Mají podle něj různé motivy a způsoby, podle nichž je třídí. Ačkoliv považuje názory takových lékařů za škodlivé, není zastáncem disciplinárních postihů vůči těmto lidem.

Senioři po očkování umírali, tvrdila aktivistka. Za dezinformace zaplatí čtvrt milionu

14. ledna 2022 18:56

Někdejší reportérka a politická aktivistka Jana Peterková musí zaplatit 250 tisíc korun a omluvit se za dezinformace o očkování proti nemoci COVID-19. Na sociálních sítích šířila lživá videa o úmrtí několika vakcinovaných seniorů v domově v Měšicích u Prahy. Peterková soudní jednání ignorovala, přestože byla předvolána. Kromě náhrady škod a omluvy musí žena také zmíněná videa smazat, informoval web Aktuálně.cz.

Nešiřte dezinformace, nebo vám vezmeme licenci, hrozí slovenské ministerstvo lékařům

26. prosince 2021 08:23

Slovensko bojuje nejen s pandemií koronaviru, ale i s celou škálou dezinformací a hoaxů o očkování či opatřeních. Ty mnohdy sdílí či přímo vytvářejí lékaři. Na ty si nyní chce posvítit Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Ten aktuálně prověřuje hned několik lékařů, kteří mají šířit lži o koronaviru. V nejzazším případě jim hrozí i odebrání licence.

Je to hoax, slovo Vánoce nikdo zakazovat nechce, tvrdí Langšádlová. Nacher jí zkritizoval

9. prosince 2021 14:52

Poprask, který způsobila eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová na půdě Evropské unie (EU) neutichá. Dalliová přišla s návrhem korektní příručky, ve které například vybízela, aby se místo „Vánoce“ říkalo „svátky“. Důvod? Všichni nejsou křesťané a Vánoce mnozí lidé slaví jinak. Kritiku si vyslechla nejen od veřejnosti, ale i od papeže Františka. Kandidátka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) však informaci označuje za hoax.

Mluvčí nespokojených lékařů: Kubek komoru zpolitizoval a odmítá jakékoli diskuse

8. prosince 2021 23:53

Mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do šéfa České lékařské komory Milana Kubka. „Pan Kubek zpolitizoval Českou lékařskou komoru. Budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ řekl s tím, že Kubek šíří hoaxy o koronaviru a zbytečně straší občany. Podle šéfa komory říká Havrda bludy.

Kladivo na dezinformátory? Slovensko chce za klamy o covidu trestat i vězením

3. prosince 2021 21:59

Slovensko bojuje s pandemií koronaviru o poznání hůře, než například Česko a státy směrem na západ. Velkým problémem je všudypřítomná dezinformační kampaň. Tu by nyní mohla vyřešit změna legislativy. Tamní ministerstvo spravedlnosti připravilo zákon, podle něhož by bylo možné za šíření dezinformací tvrdě trestat. Dokonce i několikaletým pobytem ve vězení.