hoax

Výpis příspěvků ke štítku „hoax“

Smažení cvrčci? Ne, radši krevety nebo stejk, brojí SPD proti hmyzu. Hysterie, vzkazuje koalice

Debata nad pojídáním hmyzu pokračuje. Zatímco hnutí ANO a SPD brojí proti cvrčkům v jídle a volají po vzdoru proti „zeleným džihádistům z Bruselu“, zástupci vládní pětikoalice kroutí hlavou. Předseda zemědělského výboru Michal Kučera z TOP 09 uvedl, že lidé, kteří šíří nepravdy v souvislosti s konzumací hmyzu, ještě nedávno „doporučovali kloktat savo“. Europoslanec Tomáš Zdechovský podotkl, že hmyz je mnohdy zdravější než potraviny, které „vyšly z koncernu expremiéra Andreje Babiše (ANO)“. Zákonodárce SPD Jiří Kobza konstatoval, že „při konzumaci bezobratlých“ dává přednost krevetám. Jak se k tématu staví další poslanci a europoslanci?

Cvrčky nežeru. EU nás bude tajně krmit brouky, brojí dezinformátoři proti „hmyzí diktatuře“

Dezinformační scéna si našla nového strašáka. V řetězových e-mailech a na sociálních sítích varuje před „broučí diktaturou“ a konzumaci cvrčků, které Evropská unie údajně již nyní tajně přidává do potravin. Boje proti hmyzí bílkovině se ujali také někteří čeští politici z hnutí SPD či expremiér Andrej Babiš (ANO). Právě kvůli dezinformacím přišla česká startupová společnost Sens Food věnující se výrobě produktů s hmyzími surovinami o důležitého obchodního partnera.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Pronásledovali Kubka. Policie obvinila tři muže z výtržnictví, včetně dezinformátora Tušla

Policie obvinila z výtržnictví další dva muže, kteří se podle ní podíleli na urážkách a dehonestování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Informaci zveřejnil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Kubek je zastáncem přísných opatření proti šíření koronaviru a vyslovil se také pro povinné očkování některých skupin lidí proti nemoci COVID-19.

Vládní covidový web chtěl bojovat s dezinformacemi. Sám přitom uvádí lidi v omyl

Vláda Petra Fialy (ODS) si chce došlápnout na šiřitele koronavirových dezinformací, bude ale muset nejdříve začít u svých vlastních projektů. Vládní web covid.gov.cz, který patří ke klíčovým rozcestníkům o současném dění na poli pandemie, totiž obsahuje neaktualizovanou a zastaralou sekci o dezinformacích. V ní zaznívají argumenty, které nejsou ve světle nových poznatků už zcela platné. Současný kabinet dříve slíbil, že dá web, který zdědil po předchozí garnituře, do pořádku.

Policie stíhá covidové delikventy: Muž pronásledoval lékaře, žena šířila poplašné zprávy

Kvůli dezinformacím stíhá policie muže, který pronásledoval známého lékaře, a ženu, jež šířila poplašné zprávy, mimo jiné v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle informací CNN Prima NEWS má jít o Patrika Tušla a Janu Peterkovou. Prvně jmenovaný pronásledoval a vulgárně urážel prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, doma se pak snažil zastihnout imunologa Václava Hořejšího. Peterková již byla kvůli jedné dezinformace odsouzena.

Senioři po očkování umírali, tvrdila aktivistka. Za dezinformace zaplatí čtvrt milionu

Někdejší reportérka a politická aktivistka Jana Peterková musí zaplatit 250 tisíc korun a omluvit se za dezinformace o očkování proti nemoci COVID-19. Na sociálních sítích šířila lživá videa o úmrtí několika vakcinovaných seniorů v domově v Měšicích u Prahy. Peterková soudní jednání ignorovala, přestože byla předvolána. Kromě náhrady škod a omluvy musí žena také zmíněná videa smazat, informoval web Aktuálně.cz.

Nešiřte dezinformace, nebo vám vezmeme licenci, hrozí slovenské ministerstvo lékařům

Slovensko bojuje nejen s pandemií koronaviru, ale i s celou škálou dezinformací a hoaxů o očkování či opatřeních. Ty mnohdy sdílí či přímo vytvářejí lékaři. Na ty si nyní chce posvítit Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Ten aktuálně prověřuje hned několik lékařů, kteří mají šířit lži o koronaviru. V nejzazším případě jim hrozí i odebrání licence.

Je to hoax, slovo Vánoce nikdo zakazovat nechce, tvrdí Langšádlová. Nacher jí zkritizoval

Poprask, který způsobila eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová na půdě Evropské unie (EU) neutichá. Dalliová přišla s návrhem korektní příručky, ve které například vybízela, aby se místo „Vánoce“ říkalo „svátky“. Důvod? Všichni nejsou křesťané a Vánoce mnozí lidé slaví jinak. Kritiku si vyslechla nejen od veřejnosti, ale i od papeže Františka. Kandidátka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) však informaci označuje za hoax.