Otevřete vaši prázdnou školu v Praze pro ukrajinské děti, vyzval poslanec Kolář Rusko

Ať Rusko otevře prázdnou školu při svém velvyslanectví na Praze 6 ukrajinským dětem, vyzval ruského velvyslance v Česku Alexandra Zmejevského poslanec a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Škola už nefunguje několik měsíců a nyní by podle něj mohla zásadně pomoct.

„Vyzval jsem ruského velvyslance, aby zpřístupnil prázdnou školu na Praze 6 v Bubenči. Škola je prázdná od kauzy vyhoštění ruských diplomatů. V první řadě je třeba zajistit výuku pro ukrajinské děti a nikdo neví, jak dlouho tu budou muset pobývat. Pražské školy jsou plné a místa se budou hledat těžko,“ uvedl na čtvrteční tiskové konferenci ve Sněmovně Ondřej Kolář.

Ten se dlouhodobě svým velmi kritickým přístupem k Rusku netají. Stojí například za odstraněním sochy maršála Koněva na Praze 6, kvůli čemuž před dvěma lety čelil výhružkám a na na pár týdnů dostal policejní ochranu.

Ve škole uvolněné ruskou ambasádou by podle něj mohli učit učitelé, kteří přijdou přímo z Ukrajiny. „Předpokládám, že vláda bude hledat učitele a další personál. Řada lidí, kteří sem přicházejí, bude hledat práci a toto je jedna z možných alternativ, jak situaci řešit,“ doplnil Kolář s tím, že ale neočekává, že ruský diplomat vůbec odpoví.

Česko aktuálně čelí masivnímu přílivu uprchlíků z Ukrajiny. Podle informací premiéra Petra Fialy jich jen do čtvrtka do země dorazilo téměř 30 tisíc a další jsou na cestě. Právě Praha zažívá v této souvislosti největší nápor.

Tagy: