ovoce

Výpis příspěvků ke štítku „ovoce“

Štědrovečerní hostina z českých luk a hájů

9. prosince 2022 10:26

Zatímco voňavé pomeranče budou jistě z dovozu, vše ostatní na váš slavnostní stůl můžete pořídit z lokálních surovin. Nechcete-li nakupovat v supermarketech a raději si pořídíte kvalitní produkty české výroby, vsadit můžete na prodej přímo od zemědělců nebo vyzkoušet automaty na ovoce a zeleninu. Např. na portálu www.najdizemedelce.cz si můžete vybrat produkty od více než 500 zemědělských podniků z celé České republiky.

Sušení prádla nebo vytápění bazénu. Krypta ukazuje, jak jsou těžaři bitcoinu kreativní

6. října 2022 14:50

Kryptoměnová těžba – to nejsou krumpáče a lopaty, ale nablýskaná datacentra za miliony korun. Kvůli velké energetické spotřebě těžebních strojů se těžaři snaží šetřit, kde se dá. Pomocí zbytkového tepla si tak někteří z nich suší ovoce nebo vytápějí vodu v bazénu. O energetické náročnosti bitcoinu se v Kryptě rozmluvil ekonom Lukáš Kovanda. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Boj o nižší DPH u potravin: Shoda v koalici není, expert doporučuje plošné opatření

23. září 2022 06:18

Daň z přidané hodnoty by se pro některé potraviny mohla snížit. Připustilo to ministerstvo zemědělství pro CNN Prima NEWS. Problém ale může nastat v nastavení samotné změny. Podle agrárního analytika Petra Havla dává smysl pouze plošné snížení DPH, ne jen u vybraných potravin. Došlo by totiž podle něj jinak k velkému pokřivení trhu. Ani návrh Pirátů na nižší DPH u ovoce a zeleniny nedává dle jeho názoru žádný smysl. Problém bude rovněž najít shodu napříč vládní koalicí.

Piráti navrhují vyšší DPH na slazené nápoje. Hloupost jak u točeného piva, říká Kalousek

16. září 2022 11:14

Piráti se rozhodli bojovat proti inflaci zařazením zeleniny a ovoce do nižší sazby DPH a naopak zatížit vyšší daní slazené nápoje. Opatření by podle nich pomohlo pěstitelům ovoce a zeleniny, kterým kvůli vysokým cenám energií hrozí likvidace. Jejich návrh nenašel pochopení u někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, podle kterého se jedná o populistické řešení.

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

27. srpna 2022 16:01

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.