reklama

ovoce

Výpis příspěvků ke štítku „ovoce“

Francie zakáže balit plodiny do plastu. Lidé nechtějí osahané ovoce, bouří se prodejci

12. října 2021 09:57

Obchody ve Francii od ledna nebudou moci prodávat téměř žádné ovoce a zeleninu v plastových obalech, oznámilo tamní ministerstvo životního prostředí. Opatření je součástí širších vládních snah o omezení plastového odpadu a takzvaných plastů na jedno použití. Místní prodejci ovoce si nicméně stěžují, že úřady zákaz byl vyhlášen příliš narychlo.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

13. dubna 2021 14:11

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

17. ledna 2021 08:41

Češi v roce 2020 ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce. Prodeje zeleniny proti roku 2019 vzrostly o zhruba čtyři procenta. Tehdy přitom nad ovocem, u kterého tržby stouply o 0,6 procenta, zvítězila zelenina s meziročním růstem o 12,3 procenta. Větší zájem měli v roce 2020 čeští zákazníci také o zdravé potraviny, jinak táhly hlavně citróny a jablka. Vyplývá to z dat výzkumné společnosti Nielsen.

ASMR videa ve zvířecím podání? Díky roztomilosti získala statisíce fanoušků

7. listopadu 2020 15:00

Žena pozdraví diváky a tlumeným hlasem se začne ptát na jejich den. V jiném videu přejíždí štětcem po mikrofonu, v dalším češe a stříhá paruku. Řeč je o ASMR videích, které u lidí navozují příjemné pocity, pomáhají jim uvolnit se nebo usnout. Zdá se však, že tvorba takových videí není jen lidskou parketou – na scéně se totiž objevily zvířecí hvězdy.

Úroda pšenice letos klesne. Připravme se na podzimní potravinovou drahotu

3. července 2020 12:55

Tuzemští zemědělci letos sklidí o 5,5 procenta méně pšenice než loni. Celková úroda obilovin bude nižší o 3,3 procenta. Částečně za to může snížení hektarového výnosu, z části také úbytek osevních ploch. Úroda základních obilovin bude asi o 2,5 procenta pod desetiletým průměrem. Ceny potravin, pro něž je pšenice, ječmen nebo žito klíčovým vstupem, tak zřejmě dále porostou.

Nejdříve mrazy, teď silné deště. Úroda ovoce je poškozena, sklizeň bude podprůměrná

23. června 2020 10:44

Letošní sklizeň ovoce v České republice bude kvůli jarním mrazům opět slabá a měla by se pohybovat kolem podprůměrných 134 798 tun. V porovnání s loňskou velmi nízkou sklizní by měla sice vzrůst o 3,8 procenta, ale proti průměru sklizní posledních pěti let bude propad činit 12 procent. Razantní pokles úrody se čeká u meruněk. Vyplývá to z čerstvého odhadu sklizně od Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ).

reklama