CNN Prima News pacientka

pacientka

Výpis příspěvků ke štítku „pacientka“

Vše kolem tragické záměny na Bulovce: Jak k ní došlo, kdo pochybil a lze čekat trest?

Případ, který se stal v pražské Fakultní nemocnici Bulovka v pondělí 25. března, otřásl nejen zdravotnickým prostředím. V důsledku záměny pacientek měla zdravá žena potratit. Otázek, které se kauzy týkají, začalo rychle přibývat. Odborníci pro CNN Prima NEWS popsali, kde mohly vzniknout chyby, o jaké se jedná, čemu dotčený personál čelí a jaké odškodné by pacientka mohla získat.

Přednosta o záměně na Bulovce: Žena reagovala na cizí jméno. Nemocnice je ve svízelné situaci

Fatální záměna pacientek v pražské nemocnici Na Bulovce nastala už v čekárně. „Žena reagovala na cizí jméno, procesem procházela s cizí dokumentací,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS přednosta tamní gynekologicko-porodnické kliniky Michal Zikán. Informovaný souhlas byl ve složce založen už z dřívějška, kdy se s pacientkou, která měla absolvovat kyretáž, vysvětlení zákroku uskutečnilo. Případ je dost ošemetný. „Jsme ve svízelné situaci. Nemůžeme říct všechny detaily, abychom chránili soukromí pacientky, a ani nemůžeme na vše detailně odpovědět, “ dodal. Musí se počkat na důkladnou analýzu.

Nové informace v případu potratu na Bulovce: Ozval se právník, policie zahájila trestní řízení

Policie v pátek na sociální síti X zveřejnila výzvu, aby se jí ozvaly ženy, které zdravotníci v pondělí zaměnili v pražské Fakultní nemocnici Bulovka a jedna z nich kvůli tomu potratila. Po druhé hodině odpoledne kriminalisté informovali, že se jim přihlásil právní zástupce jedné z pacientek. Policisté ihned zahájili úkony trestního řízení, případ vyšetřují jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Nemocnice se rodině omluvila a je připravena poskytnout pacientce odškodnění.

Tragický potrat na Bulovce: Šéf Svazu pacientů vypíchl hlavní chyby, nemocnice se brání

Během protestů za lepší platy se zaměstnanci Fakultní nemocnice Bulovka stavěli na barikády, ale jinak nejsou podle ředitele Svazu pacientů ČR Luboše Olejára schopni sehnat ani tlumočníka pro pacientku z ciziny. Olejár to prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS v souvislosti s tragickým omylem v pražské nemocnici, jehož následkem došlo k potratu u zdravé ženy. Absence překladatele je podle něj neomluvitelná. Vedení zdravotnického zařízení zkritizoval také za nedostatečně viditelnou omluvu ve veřejném prostoru. Zástupci nemocnice v reakci pro CNN Prima NEWS sdělili, že aktéry incidentu postavili mimo službu.

Cimický znovu čelí obvinění ze znásilnění. Na policii se přihlásily další poškozené

Policie minulý týden znovu navrhla obžalovat psychiatra Jana Cimického, který je podle dřívějších informací viněn ze znásilnění a vydírání pacientek mezi lety 1980 a 2016. Uvedl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Podle webu Novinky.cz, který na vývoj v kauze upozornil, se policii přihlásily další poškozené ženy. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel už dříve obvinění odmítl a prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu.

Sanitka k pacientce s infarktem nedojela. Řidiči v Praze ucpali záchranářskou uličku

Výjezd záchranářům zkomplikovali řidiči na pražském okruhu. Zdravotníci spěchali k ženě, která nutně potřebovala pomoc. K pacientce ale vůbec nedojeli. Kvůli nehodě kamionu se na okruhu vytvořily dlouhé kolony a šoféři, kteří se zřejmě chtěli dostat z nekonečného čekání, použili záchranářskou uličku. Tu nakonec úplně zablokovali. Sanitka zůstala uvězněna v zácpě, za pacientkou musela vyrazit jiná ambulance.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.