reklama
CNN Prima News pacientka

pacientka

Výpis příspěvků ke štítku „pacientka“

Šla jsem přes brzdy, roztroušená skleróza vás ale naučí vnímat limity, říká pacientka

30. května 2021 15:59

Po několika neúspěšných léčbách roztroušené sklerózy (RS) jí doktoři nabídli poslední řešení – restart imunitního systému. Kvůli zákroku přišla o vlasy i mnoho energie. Ke své situaci se ale postavila čelem a teď je v podstatě zdravá. „Můj vlastní příběh mi připadá neuvěřitelný,“ říká v rozhovoru pro Generaci20 osmadvacetiletá Lucie Hoštičková.

Obézní ženu vyprošťovali z bytu výškovou technikou. Záchranářům museli pomoci hasiči

27. března 2021 20:30

Brněnští hasiči v pátek dopoledne přispěchali na pomoc tamním záchranářům. V jednom z panelových domů začala mít starší žena výrazné problémy s dýcháním. Zdravotníci jí podali léky a chtěli pacientku transportovat do nemocnice. Kvůli její silné obezitě ji však nebylo možné z bytu, který se nacházel ve vyšších patrech, rychle a bezpečně dostat. Hasiči proto využili výškovou techniku.

Lékaři jí nedávali šanci. Pacientka s covidem se po odpojení z ventilátoru uzdravila

20. prosince 2020 16:28

Rhonda Withemová musela být kvůli těžkému boji s covidem připojená na umělou plicní ventilaci. Její rodina byla připravená se s ní rozloučit a rozhodla se ji od přístroje odpojit. Podle doktorů Withemové zbývalo bez ventilátoru jen několik hodin života. Po odpojení ale jako by „znovu přišla k životu,“ jak CNN popsala její dcera Nicole Brewerová.

Krátkozrakost dosahuje epidemických rozměrů po celém světě, upozorňují odborníci

1. listopadu 2020 15:00

Podle odborníků přibývá lidí s krátkozrakostí a dalšími očními vadami a nemocemi. Problém vnímají v nedostatečné prevenci, kdy lidé odkládají prohlídky v domnění, že jejich zrak je v pořádku. Nemusí tomu ale tak být a je potřeba si uvědomit, že zrak je nejdůležitější vjem, který máme. Jak vypadá běžný život nevidomého člověka a s čím vším se musí poprat? O tom vypráví ve svém příběhu Marie Zemanová (47 let). I když prakticky nevidí, stále je velmi aktivní a podporuje lidi s podobným hendikepem.

Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život

24. října 2020 17:02

Na 24. října připadá Světový den proti dětské obrně. Přestože se tuto nemoc podařilo v naprosté většině zemí vymýtit, stále ještě není úplně vyhráno. Z původních 125 zemí, ve kterých se dětská obrna vyskytovala, zůstala pouze v Afghánistánu a Pákistánu. Dětskou obrnu si mnozí pletou s mozkovou obrnou. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké následky zůstaly lidem po dětské obrně? O nemoci vypráví Eliška Bébrová.

Po porodu je Anežka na vozíku, pojišťovna léčbu sedmkrát odmítla. Lidé poslali milion

7. října 2020 09:01

Roztroušenou sklerózu Anežce diagnostikovali v roce 2012 a okamžitě nastoupila do péče RS Centra Fakultní nemocnice Olomouc. Už v únoru 2018 zažádali lékaři pojišťovnu VZP o lék Lemtrada poprvé. Tehdy, podle Anežčiny rodiny, pojišťovna úhradu zamítla s odůvodněním, že stav pacientky byl prý příliš dobrý a léčba za 1 250 000 korun se zdála nadbytečná. O dva roky a sedm zamítnutí pojišťovny později je už stav Anežky tak špatný, že se rodina rozhodla poprosit o pomoc veřejnost. A lidé slyší. Za úterní odpoledne transparentní účet vyskočil skoro na milion.

reklama