reklama
CNN Prima News pacientka

pacientka

Výpis příspěvků ke štítku „pacientka“

Stížnost na Cimického jsme nikdy neobdrželi, tvrdí lékařská komora. Policie hledá oběti

9. listopadu 2021 16:53
Aktualizováno

Psychiatr Jan Cimický čelí obvinění několika žen z toho, že je sexuálně obtěžoval či napadl. Česká lékařská komora však v úterý uvedla, že nikdy neobdržela stížnost, která by s obviněním souvisela. Celý případ již řeší i policisté, kteří vybízejí svědky a možné další oběti, aby se přihlásili vyšetřovatelům.

Obvinění Cimického ze sexuálního násilí šetří policie. Nemá být vyznamenán, říká Babiš

8. listopadu 2021 17:08
Aktualizováno

Uznávaný psychiatr Jan Cimický čelí obvinění ze sexuálního násilí. Toho se měl údajně dopustit na svých pacientkách. Mezi jeho oběti má patřit i zpěvačka Jana Fabiánová, která Cimického obvinila poté, co vyšlo najevo, že mu Pražský hrad udělí vyznamenání za celoživotní práci. Případem se již zabývá policie. Premiér Andrej Babiš řekl Deníku N, že by Cimický vzhledem k informacím o jeho údajných sexuálních útocích neměl dostat státní vyznamenání.

Žen, které měl Cimický obtěžovat, přibývá. Snaží se zviditelnit, reaguje psychiatr

30. října 2021 19:02

Poté, co Pražský hrad oznámil, že mezi letošními držiteli státních vyznamenání bude i psychiatr Jan Cimický, začaly na veřejnost prosakovat informace, že sexuálně obtěžoval své pacientky. Jako první promluvila zpěvačka Jana Fabiánová, nyní se přidávají i další ženy. Ty tvrdí, že Cimický měl využít toho, že byly v těžké životní situaci.

Šla jsem přes brzdy, roztroušená skleróza vás ale naučí vnímat limity, říká pacientka

30. května 2021 15:59

Po několika neúspěšných léčbách roztroušené sklerózy (RS) jí doktoři nabídli poslední řešení – restart imunitního systému. Kvůli zákroku přišla o vlasy i mnoho energie. Ke své situaci se ale postavila čelem a teď je v podstatě zdravá. „Můj vlastní příběh mi připadá neuvěřitelný,“ říká v rozhovoru pro Generaci20 osmadvacetiletá Lucie Hoštičková.

Obézní ženu vyprošťovali z bytu výškovou technikou. Záchranářům museli pomoci hasiči

27. března 2021 20:30

Brněnští hasiči v pátek dopoledne přispěchali na pomoc tamním záchranářům. V jednom z panelových domů začala mít starší žena výrazné problémy s dýcháním. Zdravotníci jí podali léky a chtěli pacientku transportovat do nemocnice. Kvůli její silné obezitě ji však nebylo možné z bytu, který se nacházel ve vyšších patrech, rychle a bezpečně dostat. Hasiči proto využili výškovou techniku.

Lékaři jí nedávali šanci. Pacientka s covidem se po odpojení z ventilátoru uzdravila

20. prosince 2020 16:28

Rhonda Withemová musela být kvůli těžkému boji s covidem připojená na umělou plicní ventilaci. Její rodina byla připravená se s ní rozloučit a rozhodla se ji od přístroje odpojit. Podle doktorů Withemové zbývalo bez ventilátoru jen několik hodin života. Po odpojení ale jako by „znovu přišla k životu,“ jak CNN popsala její dcera Nicole Brewerová.

Krátkozrakost dosahuje epidemických rozměrů po celém světě, upozorňují odborníci

1. listopadu 2020 15:00

Podle odborníků přibývá lidí s krátkozrakostí a dalšími očními vadami a nemocemi. Problém vnímají v nedostatečné prevenci, kdy lidé odkládají prohlídky v domnění, že jejich zrak je v pořádku. Nemusí tomu ale tak být a je potřeba si uvědomit, že zrak je nejdůležitější vjem, který máme. Jak vypadá běžný život nevidomého člověka a s čím vším se musí poprat? O tom vypráví ve svém příběhu Marie Zemanová (47 let). I když prakticky nevidí, stále je velmi aktivní a podporuje lidi s podobným hendikepem.

reklama