CNN Prima News pacientka

pacientka

Výpis příspěvků ke štítku „pacientka“

Žena své sousedce v nemocnici vypnula ventilátor, rušil ji. Je podezřelá z pokusu o zabití

2. prosince 2022 05:15

Dvaasedmdesátiletou pacientku v nemocnici v Německu tak otravoval zvuk plicního ventilátoru, který držel při životě její sousedku na pokoji, že ho vypnula. Udělala to dokonce dvakrát. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala policie a státní zastupitelství, podle nichž seniorka čelí podezření z pokusu o zabití a nyní je ve vazbě.

Renata strávila devět let na lůžku a čekala na smrt. Díky zdravotní sestře zase může žít

11. května 2022 22:28

Po devíti letech na lůžku může znovu žít. Představíme vám dvě ženy – pacientku a zdravotní sestru. Renata zůstala po nemoci upoutaná na nemocniční lůžko a bez vyhlídek na normální život. Změnila to až druhá z žen, zdravotní sestra Kamila. Ta se díky dlouhodobé práci ve speciálním ošetřovatelství navíc letos stala Sestrou roku.

Sanitka k pacientce s infarktem nedojela. Řidiči v Praze ucpali záchranářskou uličku

29. března 2022 20:59

Výjezd záchranářům zkomplikovali řidiči na pražském okruhu. Zdravotníci spěchali k ženě, která nutně potřebovala pomoc. K pacientce ale vůbec nedojeli. Kvůli nehodě kamionu se na okruhu vytvořily dlouhé kolony a šoféři, kteří se zřejmě chtěli dostat z nekonečného čekání, použili záchranářskou uličku. Tu nakonec úplně zablokovali. Sanitka zůstala uvězněna v zácpě, za pacientkou musela vyrazit jiná ambulance.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

28. ledna 2022 23:38

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

Stížnost na Cimického jsme nikdy neobdrželi, tvrdí lékařská komora. Policie hledá oběti

9. listopadu 2021 16:53
Aktualizováno

Psychiatr Jan Cimický čelí obvinění několika žen z toho, že je sexuálně obtěžoval či napadl. Česká lékařská komora však v úterý uvedla, že nikdy neobdržela stížnost, která by s obviněním souvisela. Celý případ již řeší i policisté, kteří vybízejí svědky a možné další oběti, aby se přihlásili vyšetřovatelům.

Obvinění Cimického ze sexuálního násilí šetří policie. Nemá být vyznamenán, říká Babiš

8. listopadu 2021 17:08
Aktualizováno

Uznávaný psychiatr Jan Cimický čelí obvinění ze sexuálního násilí. Toho se měl údajně dopustit na svých pacientkách. Mezi jeho oběti má patřit i zpěvačka Jana Fabiánová, která Cimického obvinila poté, co vyšlo najevo, že mu Pražský hrad udělí vyznamenání za celoživotní práci. Případem se již zabývá policie. Premiér Andrej Babiš řekl Deníku N, že by Cimický vzhledem k informacím o jeho údajných sexuálních útocích neměl dostat státní vyznamenání.

Žen, které měl Cimický obtěžovat, přibývá. Snaží se zviditelnit, reaguje psychiatr

30. října 2021 19:02

Poté, co Pražský hrad oznámil, že mezi letošními držiteli státních vyznamenání bude i psychiatr Jan Cimický, začaly na veřejnost prosakovat informace, že sexuálně obtěžoval své pacientky. Jako první promluvila zpěvačka Jana Fabiánová, nyní se přidávají i další ženy. Ty tvrdí, že Cimický měl využít toho, že byly v těžké životní situaci.

Šla jsem přes brzdy, roztroušená skleróza vás ale naučí vnímat limity, říká pacientka

30. května 2021 15:59

Po několika neúspěšných léčbách roztroušené sklerózy (RS) jí doktoři nabídli poslední řešení – restart imunitního systému. Kvůli zákroku přišla o vlasy i mnoho energie. Ke své situaci se ale postavila čelem a teď je v podstatě zdravá. „Můj vlastní příběh mi připadá neuvěřitelný,“ říká v rozhovoru pro Generaci20 osmadvacetiletá Lucie Hoštičková.

Obézní ženu vyprošťovali z bytu výškovou technikou. Záchranářům museli pomoci hasiči

27. března 2021 20:30

Brněnští hasiči v pátek dopoledne přispěchali na pomoc tamním záchranářům. V jednom z panelových domů začala mít starší žena výrazné problémy s dýcháním. Zdravotníci jí podali léky a chtěli pacientku transportovat do nemocnice. Kvůli její silné obezitě ji však nebylo možné z bytu, který se nacházel ve vyšších patrech, rychle a bezpečně dostat. Hasiči proto využili výškovou techniku.