reklama

Pád holčičky z okna zavinila podle policistů matka

Po půl roce byly zveřejněny výsledky vyšetřování pádu desetileté dívky z okna panelového domu v Plzni. Podle policistů za něj může matka. Ta pár minut po jejím pádu skočila za ní. Zatímco dítě přežilo, žena zemřela.

reklama

Tragický případ se odehrál letos v únoru v Těšínské ulici v Plzni. Z okna v pátém patře panelového domu tehdy vypadla desetiletá dívka. Zatímco byla v péči přivolaných záchranářů, její matka se postavila na parapet a ačkoli se ji záchranáři snažili přesvědčit, aby neskákala, koukala údajně jen nepřítomně před sebe a následně vyskočila. Matka s dcerou byly následně převezeny do nemocnice. Dívka přežila, matka zraněním podlehla.

„Mám za sebou zřejmě nejpříšernější životní zážitek, jel jsem k případu pádu malé holčičky z okna. Sanitka právě dítě odvážela a o chvilku později, přímo přede mnou, její matka vylezla na parapet okna, vrhla se z pátého patra a s děsivou ranou dopadla na trávník před domem. Na pomoc jí okamžitě přispěchali policisté, záchranáři i hasiči. Doufám, že už nikdy nic tak strašného neuvidím,“ popsal tehdy situaci policista webu Krimi-plzen.cz.

Vyšetřovatelé nyní zveřejnili informaci, že za pád dítěte mohla matka. Vzhledem k tomu, že žena zemřela, není koho trestně stíhat. Co se tehdy v bytě odehrálo, zjistili policisté z výpovědi dívky i svědků. Matka holčičku držela za ruce z okna a pustila ji. Poté si stoupla na parapet a skočila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama