reklama

Pan prezident má tuhý kořínek. Je to můj přítel, nikdy ho nevyměním, slibuje Birke

Starostu Náchoda Jana Birkeho (ČSSD) váže s Milošem Zemanem dlouholeté přátelství. I proto bývalého poslance velmi těší zlepšení prezidentova zdravotního stavu. „Od samotného začátku jsem byl proti omezení prezidentských pravomocí. Pan prezident má tuhý kořínek,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

I když starosta Birke ještě se Zemanem nemluvil, z pátečního rozhovoru prezidenta usoudil, že je prezident ve velmi dobré kondici. „Už jsem kontaktoval jeho paní Ivanu a nechal jsem mu vzkázat brzké uzdravení a že mám velkou radost. Pan prezident to zvládl, má stejně tuhý kořínek jako já,“ uvedl Birke ve Zprávách CNN Prima NEWS.

Bývalý poslanec přitom nešetřil sentimentem. „Říká se, že můžete měnit cokoli, ale jedinou věc, kterou vyměnit nikdy nemůžete, jsou přátelé. Miloš Zeman je můj přítel a já ho nikdy nevyměním,“ zdůraznil Birke, podle nějž je Zeman ve vynikající formě.

„Těším se z toho, že je zpátky v sedle. Od samotného začátku jsem byl proti omezení prezidentských pravomocí, zatímco někteří byli natěšení, že budou moct prezidentovi pravomoci vzít. Někteří pak naštěstí vzali rozum do kapsy a zařadili zpátečku,“ uvedl.

Birke dále zdůraznil, že je důležité, jak se pacient cítí. „Vždy, když mě lékaři operovali, mi to říkali, a je to dobrá zmínka,“ podotkl. Kvitoval také, že Zeman je ochotný k rychlému jednání a jmenování nové vlády. „Covidová čísla se podobají těm z února, kdy jsem byl sám hospitalizovaný s těžkým průběhem této nemoci. Nečeká nás klidné období, bude to složité,“ upozornil Birke na důležitost stabilní vlády.

„Stala se ze mě troska,“ uvedl tehdy poslanec a starosta Náchoda poté, co překonal těžký průběh covidu a oboustranného zápalu plic.

Tagy:

Hlavní zprávy

Strach o Rockyho: Covid zkomplikoval porod Vémolovy Lely, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama