CNN Prima News papoušek

papoušek

Výpis příspěvků ke štítku „papoušek“

Politické hostování. Fico posílá SNS svého člověka, aby zachránil její poslanecký klub

Slovenský premiér Robert Fico pomáhá svému koaličnímu spojenci a místopředsedovi Národní rady Andreji Dankovi zachránit poslanecký klub Slovenské národní strany (SNS) poté, co z něj odešlo trio poslanců. Šéf slovenské vlády totiž Dankovi posílá „na hostování“ svého vlastního poslance Směru-SD Dušana Muňka. Díky tomu Dankův klub SNS nezanikne.

Jako z hororu Ptáci. Papoušci zamořili městečko v Argentině, hrůzu popisují místní

Scény jako z hororu Alfreda Hitchcocka Ptáci zažívá argentinské městečko Hilario Ascasubi nedaleko východního pobřeží Argentiny. Kvůli odlesňování okolních kopců se sem slétly tisíce papoušků, kteří ničí kabely elektrického vedení, způsobují výpadky proudu a dohánějí obyvatele k šílenství svým neustálým skřehotáním a nánosy trusu.

Po krkavcovitých a papoušcích se našel další ptačí génius: Čimango falklandský

Když je řeč o nejinteligentnějších zástupcích ptačí říše, pozornost se dlouhodobě upírá především na papoušky a vrány. Výsledky nedávného experimentu však naznačují, že některé další druhy jsou v tomto směru podceňovány. Jako slibní kandidáti se ukázali čimangové falklandští, ptáci z čeledi sokolovití žijící na Falklandských ostrovech, píše deník The New York Times.

Konec chovu křečků a papoušků? Evropská unie řeší zákaz některých zvířat, uvažuje o seznamu

Konec domácích mazlíčků, jako jsou křeček, činčila, chameleon, had nebo papoušek. Aktivistickým návrhem se nyní zabývá Evropská komise. Jeho cílem je ochránit zvířata před nevhodným zacházením. Podle návrhu by do dvou let měl vzniknout celoevropský seznam zvířat vhodných k chovu, ostatní by zůstala v přírodě nebo zoologických zahradách. Omezení už v některých unijních zemích platí.

Je to poslání, říká o stanici Papouščí ráj její zakladatel. V kritické situaci prosí o pomoc

V roce 2018 založil Norbert záchrannou stanici Papouščí ráj. Dnes se stará o takřka 500 exotických ptáků nejrůznějšího druhu – 365 dní v roce, bez jediné chvíle volna. Dosud se stanici dařilo provozní náklady hradit z příspěvků od příznivců a dárců, nyní je však situace kritická. Z toho důvodu se zakladatel obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Na stránkách Znesnáze21 založil veřejnou sbírku.