CNN Prima News papoušek

papoušek

Výpis příspěvků ke štítku „papoušek“

Konec chovu křečků a papoušků? Evropská unie řeší zákaz některých zvířat, uvažuje o seznamu

Konec domácích mazlíčků, jako jsou křeček, činčila, chameleon, had nebo papoušek. Aktivistickým návrhem se nyní zabývá Evropská komise. Jeho cílem je ochránit zvířata před nevhodným zacházením. Podle návrhu by do dvou let měl vzniknout celoevropský seznam zvířat vhodných k chovu, ostatní by zůstala v přírodě nebo zoologických zahradách. Omezení už v některých unijních zemích platí.

Je to poslání, říká o stanici Papouščí ráj její zakladatel. V kritické situaci prosí o pomoc

V roce 2018 založil Norbert záchrannou stanici Papouščí ráj. Dnes se stará o takřka 500 exotických ptáků nejrůznějšího druhu – 365 dní v roce, bez jediné chvíle volna. Dosud se stanici dařilo provozní náklady hradit z příspěvků od příznivců a dárců, nyní je však situace kritická. Z toho důvodu se zakladatel obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Na stránkách Znesnáze21 založil veřejnou sbírku.

Zoo Bošovice zachránila nechtěné papoušky kakadu: Zamilovali se a stali se rodiči

Dva různí majitelé se obrátili na Papouščí zoo Bošovice s žádostí o pomoc. Už nezvládali péči o své mazlíčky, a v zoo jim tak poskytli nový domov. Nikdo však nedoufal v to, jak dojemně jejich shledání skončí. Nejdříve měl každý svou voliéru, po seznámení sdíleli jednu společnou, ale nikdo nečekal, že se do sebe zamilují a vznikne z toho nový život. O to neuvěřitelnější příběh to je, protože jim to trvalo celých 7 let. Cestu osudové papouščí lásky vám přiblíží provozní manažer zoo Josef Bojanovský.

Zanedbané děti přilákaly pozornost strážníků. Matka po nich hodila klec s papouškem

Jen těžko pochopitelný případ se odehrál v Břeclavi. Dvou na první pohled zanedbaných malých dětí, které bosé pobíhaly vedle rušné silnice, si všimli místní strážníci. Když následně zjišťovali, kde mají rodiče, z nedalekého domu na ně začaly létat nejrůznější předměty, včetně vázy nebo dokonce klece s papouškem. Tím navíc celá situace ani zdaleka neskončila.