CNN Prima News paralympionik

paralympionik

Výpis příspěvků ke štítku „paralympionik“

Cyklista Ježek o děsivé nehodě: Zalhal jsem mámě a přehlédl náklaďák. Co slíbil Čáslavské?

Jako dítě snil Jiří Ježek o tom, že bude profesionálním fotbalistou. Děsivá nehoda ho ale v 11 letech připravila o nohu. Ježek se přesto nevzdal a u sportu zůstal. Místo fotbalu se akorát přesměroval na cyklistiku, ve které dosáhl nevídaných úspěchů. Kariéru profesionálního sportovce pověsil na hřebík po více než 20 letech závodění. „Nechtěl jsem se sportu vzdát, protože ho tolik miluju,“ přiznal v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Cyklista Ježek detailně popsal, jak při nehodě přišel o nohu. Pomáhá mi černý humor, říká

Hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej bude bývalý paralympionik Jiří Ježek. S moderátorkou Radkou Červinkovou bude hovořit o děsivé nehodě, která ho v dětství připravila o nohu, o černém humoru, ale také o konci kariéry coby profesionálního cyklisty. Celý rozhovor sledujte v neděli 10. dubna v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.

Zlatý paralympionik: Dostáváme méně výbavy než zdraví sportovci. Vždy to tak bylo

Za dva týdny odstartuje v Tokiu paralympiáda. Česká výprava bude ale proti předchozím ročníkům o poznání menší, navíc musí sportovci s handicapem počítat i s chudší výbavou. Zlatému medailistovi z Pekingu Davidovi Drahonínskému přijde takový přístup líto. „Je to ale stejné jako na předchozích paralympiádách,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Úspěšný paralympionik Jan Povýšil končí kariéru. Bazén vyměnil za redakci CNN Prima NEWS

Pětinásobný bronzový paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil je teď v televizi častěji než v na bazénu. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 a odkladu olympiády i paralympiády se rozhodl ukončit kariéru a stal se důležitou posilou nového zpravodajského projektu CNN Prima NEWS. Zkušenosti ze své mnoholeté profesionální kariéry chce zúročit ve sportovní redakci. A jak sám říká, chtěl by si splnit ještě jeden sen.