reklama
CNN Prima News paralympionik

paralympionik

Výpis příspěvků ke štítku „paralympionik“

Zlatý paralympionik: Dostáváme méně výbavy než zdraví sportovci. Vždy to tak bylo

10. srpna 2021 16:35

Za dva týdny odstartuje v Tokiu paralympiáda. Česká výprava bude ale proti předchozím ročníkům o poznání menší, navíc musí sportovci s handicapem počítat i s chudší výbavou. Zlatému medailistovi z Pekingu Davidovi Drahonínskému přijde takový přístup líto. „Je to ale stejné jako na předchozích paralympiádách,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Beznohý uprchlík se dobelhal do Řecka. Teď bude bojovat o medaili na paralympiádě

8. června 2021 13:16

Přišel o nohu i o domov, ale přesto se zúčastní olympijských her. Syrský migrant Ibrahim Al Hussein bude soutěžit v plavání. A to přesto, že při bombovém útoku přišel o jednu nohu a v druhé má implantát. Na paralympijských hrách v Tokiu bude poprvé o sportovní medaile soutěžit tým sestavený z běženců. Vlajkonošem je uprchlík ze Sýrie Ibrahim Al Hussein.

Úspěšný paralympionik Jan Povýšil končí kariéru. Bazén vyměnil za redakci CNN Prima NEWS

14. května 2020 14:51

Pětinásobný bronzový paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil je teď v televizi častěji než v na bazénu. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 a odkladu olympiády i paralympiády se rozhodl ukončit kariéru a stal se důležitou posilou nového zpravodajského projektu CNN Prima NEWS. Zkušenosti ze své mnoholeté profesionální kariéry chce zúročit ve sportovní redakci. A jak sám říká, chtěl by si splnit ještě jeden sen.

reklama