CNN Prima News paralympionik

paralympionik

Výpis příspěvků ke štítku „paralympionik“

Cyklista Ježek o děsivé nehodě: Zalhal jsem mámě a přehlédl náklaďák. Co slíbil Čáslavské?

10. dubna 2022 21:30

Jako dítě snil Jiří Ježek o tom, že bude profesionálním fotbalistou. Děsivá nehoda ho ale v 11 letech připravila o nohu. Ježek se přesto nevzdal a u sportu zůstal. Místo fotbalu se akorát přesměroval na cyklistiku, ve které dosáhl nevídaných úspěchů. Kariéru profesionálního sportovce pověsil na hřebík po více než 20 letech závodění. „Nechtěl jsem se sportu vzdát, protože ho tolik miluju,“ přiznal v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Cyklista Ježek detailně popsal, jak při nehodě přišel o nohu. Pomáhá mi černý humor, říká

8. dubna 2022 22:08

Hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej bude bývalý paralympionik Jiří Ježek. S moderátorkou Radkou Červinkovou bude hovořit o děsivé nehodě, která ho v dětství připravila o nohu, o černém humoru, ale také o konci kariéry coby profesionálního cyklisty. Celý rozhovor sledujte v neděli 10. dubna v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.

Zlatý paralympionik: Dostáváme méně výbavy než zdraví sportovci. Vždy to tak bylo

10. srpna 2021 16:35

Za dva týdny odstartuje v Tokiu paralympiáda. Česká výprava bude ale proti předchozím ročníkům o poznání menší, navíc musí sportovci s handicapem počítat i s chudší výbavou. Zlatému medailistovi z Pekingu Davidovi Drahonínskému přijde takový přístup líto. „Je to ale stejné jako na předchozích paralympiádách,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Beznohý uprchlík se dobelhal do Řecka. Teď bude bojovat o medaili na paralympiádě

8. června 2021 13:16

Přišel o nohu i o domov, ale přesto se zúčastní olympijských her. Syrský migrant Ibrahim Al Hussein bude soutěžit v plavání. A to přesto, že při bombovém útoku přišel o jednu nohu a v druhé má implantát. Na paralympijských hrách v Tokiu bude poprvé o sportovní medaile soutěžit tým sestavený z běženců. Vlajkonošem je uprchlík ze Sýrie Ibrahim Al Hussein.

Úspěšný paralympionik Jan Povýšil končí kariéru. Bazén vyměnil za redakci CNN Prima NEWS

14. května 2020 14:51

Pětinásobný bronzový paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil je teď v televizi častěji než v na bazénu. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 a odkladu olympiády i paralympiády se rozhodl ukončit kariéru a stal se důležitou posilou nového zpravodajského projektu CNN Prima NEWS. Zkušenosti ze své mnoholeté profesionální kariéry chce zúročit ve sportovní redakci. A jak sám říká, chtěl by si splnit ještě jeden sen.