CNN Prima News Pavel Rychetský

Pavel Rychetský

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Rychetský“

Zeman předsedu Ústavního soudu nejmenuje. Mé vstřícné gesto na rozloučenou, vzkázal

6. února 2023 18:33

Prezident Miloš Zeman nového předsedu Ústavního soudu (ÚS) nejmenuje. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS tím dosluhující hlava státu potvrdila nedělní slova premiéra Petra Fialy (ODS). Zeman své rozhodnutí označil za „vstřícné gesto na rozloučenou“, i když by případné jmenování bylo prý legální. S tím však mnoho kritiků nesouhlasí, jelikož Zemanovi končí mandát již v březnu. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ale ve své funkci zůstane až do srpna.

Zeman nejmenuje předsedu Ústavního soudu, řekl Fiala po schůzce s prezidentem

5. února 2023 20:51

Prezident Miloš Zeman nebude ještě za svého mandátu jmenovat nového předsedu Ústavního soudu (ÚS), řekl premiér Petr Fiala (ODS) na večerní tiskové konferenci po jeho nedělním jednání s hlavou státu na zámku v Lánech na Kladensku. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský končí v srpnu. Zeman uvažoval o tom, že jeho nástupce určí ještě do 8. března, kdy současné hlavě státu vyprší mandát.

Ministerstvo navrhuje úpravu trestů pro řidiče. Nesmyslné zmírnění, zlobí se dopravní experti

7. ledna 2023 22:42

Agresivní řidiči, kteří při předjíždění ohrožují ostatní, by se už nemuseli bát, že přijdou o řidičský průkaz. Na první pohled nenápádná změna v navrhované novele zákona o provozu na pozemních komunikacích z dílny ministerstva dopravy nadzvedla dopravní experty. Ti by postih za agresivní jízdu naopak ještě zpřísnili. Ministerstvo se hájí, že chce, aby byl systém postihů za přestupky přehlednější.

Provokace? Zeman nepřímo potvrdil, že uvažuje o jmenování nového šéfa Ústavního soudu

11. prosince 2022 16:39

Prezident Miloš Zeman nepřímo potvrdil, že uvažuje o jmenování nového šéfa Ústavního soudu (ÚS), přestože experti tento krok označují za protiústavní. V nedělním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu uvedl, že jediným omezením v Ústavě je pro prezidenta to, že při jmenování předsedy ÚS musí vybírat z ústavních soudců. Připustil i variantu, že by nástupce Pavla Rychetského vybral ještě před koncem prezidentských lednových voleb. Českému rozhlasu také řekl, že se v pondělí setká s kandidátem na nového ústavního soudce.

Rychetský naznačil napojení Václava Klause na Rusko. Macinka podal trestní oznámení

7. května 2022 11:35

Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Dodal, že o svém kroku Klause informoval. Rychetský se k záležitosti nebude vyjadřovat.

Evropský zatykač na Putina. Měl by před mezinárodní tribunál, má jasno Rychetský

24. února 2022 16:33

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský pokládá rozpoutání války na Ukrajině za tak hrubé porušení všech norem mezinárodního práva, že by bylo na místě postavit ruského prezidenta Vladimira Putina před mezinárodní tribunál. Zmínil také možnost vydat na politika evropský zatýkací rozkaz a pozastavit členství Ruska v mezinárodních institucích.

Nebyli v autoškole, přesto dostali řidičák. Komisař z Liberce zfalšoval minimálně sedmdesát dokladů

24. listopadu 2021 11:31

Úřady na Liberecku zabavují desítky řidičských průkazů v souvislosti s kauzou zkušebního komisaře z Turnova. Ten podle policie falšoval dokumenty, se kterými si zájemci o řidičák žádali na úřadech o oprávnění řídit. Mělo jich být minimálně sedm desítek. Někteří z nich přitom ani nechodili do autoškoly. CNN Prima NEWS na případ upozornila jako první už před rokem.