CNN Prima News Pavel Rychetský

Pavel Rychetský

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Rychetský“

Řidiče namíchl nový radar na Liberecku. Platit nebudu, pokuta je absurdní, stěžuje si šofér

Velké vášně vyvolává v Liberci nový radar na silnici směrem k Ještědu. Za pouhé tři týdny ostrého provozu už zaznamenal 11 tisíc případů překročení nejvyšší povolené padesátky. Řidiči si stěžují, že radar je nastavený příliš přísně a výzvy k zaplacení pokuty chodí už za pouhý kilometr navíc. Úředníci odpovídají, že jinou možnost ze zákona nemají.

Pavlův „řád a klid“ se po roce bortí, tvrdí Diviš. Je dobrý úředník, ne aktivista, říká Hilšer

Prezident Petr Pavel by rád zosobnil heslo „řád a klid“, jeho motto se ale začíná postupně hroutit. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý kandidát na prezidenta Karel Diviš (Svobodní). Hlavu státu kritizoval mimo jiné za prodlevy při jmenování ústavních soudců. Naopak podle senátora Marka Hilšera (STAN), který také neúspěšně usiloval o prezidentské křeslo, Pavel naplňuje svá předsevzetí a v úřadu se chová spíše jako dobrý úředník než jako prezident aktivista.

Ústavní soud si předvolal Stanjuru s Jurečkou. Svědčit budou kvůli snížení valorizace penzí

Ústavní soud 10. ledna veřejně projedná návrh 71 poslanců ANO na zrušení vládní novely, která zkrátila červnovou valorizaci penzí. Bude to první veřejné jednání pléna pod novým předsedou Josefem Baxou. Jako svědky si soud předvolal ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL), vyžádal si také stanoviska expertů. Termín jednání soud oznámil na webu.

PŘEHLEDNĚ: Pithart, Rychetský či Bartoška s Mišíkem. Kdo dostal od Pavla vyznamenání?

Prezident Petr Pavel má za sebou první předávání státních vyznamenání. To nakonec udělil celkem 62 lidem. Ocenění získali politici a ústavní činitelé, váleční hrdinové, vědci, herci a umělci, ale také zástupci sportu. Mezi vyznamenanými jsou mimo jiné ti, kteří například v minulosti odmítli ocenění od Pavlova předchůdce Miloše Zemana. Podívejte se na celý seznam letošních vyznamenaných.

Dimun: Benda má předpoklady na ústavního soudce. Nedoporučil bych ho, oponoval Preuss

Poslanec Marek Benda (ODS) splňuje objektivní předpoklady k tomu, aby se mohl stát ústavním soudcem, řekl analytik specializovaného webu Česká justice Petr Dimun. Pro tuto pozici není vhodný typ, oponoval mu ústavní právník Ondřej Preuss v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS. Oba se ale shodli, že vhodných nástupcem Pavla Rychetského, který končí ve funkci předsedy Ústavního soudu (ÚS), by byl bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa.

Zeman předsedu Ústavního soudu nejmenuje. Mé vstřícné gesto na rozloučenou, vzkázal

Prezident Miloš Zeman nového předsedu Ústavního soudu (ÚS) nejmenuje. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS tím dosluhující hlava státu potvrdila nedělní slova premiéra Petra Fialy (ODS). Zeman své rozhodnutí označil za „vstřícné gesto na rozloučenou“, i když by případné jmenování bylo prý legální. S tím však mnoho kritiků nesouhlasí, jelikož Zemanovi končí mandát již v březnu. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ale ve své funkci zůstane až do srpna.

Zeman nejmenuje předsedu Ústavního soudu, řekl Fiala po schůzce s prezidentem

Prezident Miloš Zeman nebude ještě za svého mandátu jmenovat nového předsedu Ústavního soudu (ÚS), řekl premiér Petr Fiala (ODS) na večerní tiskové konferenci po jeho nedělním jednání s hlavou státu na zámku v Lánech na Kladensku. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský končí v srpnu. Zeman uvažoval o tom, že jeho nástupce určí ještě do 8. března, kdy současné hlavě státu vyprší mandát.

Ministerstvo navrhuje úpravu trestů pro řidiče. Nesmyslné zmírnění, zlobí se dopravní experti

Agresivní řidiči, kteří při předjíždění ohrožují ostatní, by se už nemuseli bát, že přijdou o řidičský průkaz. Na první pohled nenápádná změna v navrhované novele zákona o provozu na pozemních komunikacích z dílny ministerstva dopravy nadzvedla dopravní experty. Ti by postih za agresivní jízdu naopak ještě zpřísnili. Ministerstvo se hájí, že chce, aby byl systém postihů za přestupky přehlednější.

Provokace? Zeman nepřímo potvrdil, že uvažuje o jmenování nového šéfa Ústavního soudu

Prezident Miloš Zeman nepřímo potvrdil, že uvažuje o jmenování nového šéfa Ústavního soudu (ÚS), přestože experti tento krok označují za protiústavní. V nedělním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu uvedl, že jediným omezením v Ústavě je pro prezidenta to, že při jmenování předsedy ÚS musí vybírat z ústavních soudců. Připustil i variantu, že by nástupce Pavla Rychetského vybral ještě před koncem prezidentských lednových voleb. Českému rozhlasu také řekl, že se v pondělí setká s kandidátem na nového ústavního soudce.