reklama
CNN Prima News Pavel Rychetský

Pavel Rychetský

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Rychetský“

Rychetský: Rusko je hrozba. Zeman a Benešová svými výroky o Vrběticích poškozují Česko

Výroky prezidenta Miloše Zemana nebo ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) o více vyšetřovacích verzích výbuchů v muničním skladě ve Vrběticích poškozují zájmy České republiky v Evropské unii a v NATO. V České televizi to v neděli řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zároveň uvedl, že Rusko je zemí, která se nikdy nevzdá své minulosti, kdy ovládala střední Evropu. Vždy bude podle Rychetského pro středoevropské země představovat reálnou hrozbu.

Vláda nám zanechá důkladně promořenou zemi, kritizuje ekonom. V úmrtnosti je Česko druhé

Epidemiologická situace se v Česku v posledních týdnech lepší, přesto ČR stále patří na absolutní špičku zemí v počtu úmrtí na obyvatele v souvislosti s nemocí COVID-19. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že se Česko ve zvládání pandemie řadí mezi některé africké státy. Doplnil jej ekonom Daniel Münich, který upozornil, že je v počtu obětí před námi pouze Gibraltar. Oba se shodují, že zodpovědnost leží na vládě.

Rychetský: Jsme v situaci jako některé africké země či Mexiko. A to je opravdu smutné

Česká republika se ve zvládání epidemické situace řadí na úroveň některých afrických států či Mexika, což je podle předsedy Ústavního soud Pavla Rychetského velice tristní výsledek, řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové. Popsal také, jak se za rok pandemické situace změnila nálada ve společnosti, kde se již takřka každý ve svém okolí setkal s úmrtím na nemoc COVID-19.

reklama