reklama

Fixační náhubky a rozpálené chodníky: čemu se se psem v létě vyvarovat

Teplé počasí je tu a s nimi i příkoří, které přináší psům. Ti však většinou ví, co mají dělat. Větší problém bývá s páníčky, kteří je často, byť neúmyslně, málem připraví o život nebo jim svým chováním ublíží. Na co si dávat při vysokých teplotách pozor?

reklama

Fixační náhubky

Fixační náhubky slouží k zafixování psí tlamy, nejčastěji v takové situaci, kdy by mohl pokousat například veterináře, který se mu snaží pomoct. Nemá sloužit jako náhubek na cvičák nebo do hromadné dopravy. Psi se totiž chladí dýcháním s otevřenou tlamou a když jim to znemožníte, může dojít k přehřátí, které psa nakonec poměrně rychle usmrtí. Proto má pes nosit náhubek, ve kterém je schopný si zívnout. Nasazení fixačního nahubku psovi v tramvaji ve 40 stupních Celsia je jako by vás tu někdo zabalil do potravinové fólie. A to by vám určitě nebylo příjemné byť na pět minut. Pokud si nevíte rady, jak vybrat ten správný náhubek, mrkněte do našeho článku.

Chodníky jak žhavé uhlíky

Teplota chodníku v létě dosahuje něco kolem 50 stupňů Celsia. Kdybyste po takovém rozpáleném asfatlu šli bosou nohou, jistě to nebude žádná pohodová procházka. Ani psí tlapky nejsou odolné natolik, aby je vysoká teplota nezranila. Někteří pejsci jsou citliví více než jiní, takovým stojí za to dát psí botičky. U těch běžně citlivých stačí venčit dříve ráno nebo večer a vyhýbat se zastavěným plochám. Snažte se se psem chodit po trávě nebo utéct do lesa.

Voda psy nezchladí

Berete v horkých dnech psa k vodě? Děláte mu tím tak trochu medvědí službu, protože psi se ve vodě přehřejí stejně rychle jako při aportování na louce. Většinou nad ní navíc není stín a nemohou se pořádně zchladit. Pokud je necháte skočit do studené vody po dvouhodinové uřícené procházce, riskujete, že kvůli rychlému zchlazení dostanou šok. Polít psa studenou vodou je taky nebezpečné. Pokud ho chcete za každou cenu zchladit, přikládejte mu na packy, hrudník a břicho studený ručník. Což mimochodem funguje i při přehřátí.

Žádní psi v autě!

Dospělý člověk by vydržel v zavřeném autě na slunci při 30 stupních maximálně 20 minut. V takovém autě na slunci je asi 50 stupňů. Co v něm asi může zažívat pes? Doslova jej tam uvaříte zaživa. Psi už většinou přehřátí v autě nerozdýchají. A to je docela velká daň za to, že si potřebujete skočit nakoupit. Proto psa v létě v autě nenechávejte vůbec! Ani s otevřenými okýnky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají
Zahraničí

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana
Václav Klaus

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana

Bývalý prezident Václav Klaus v neděli navštívil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Jeho mluvčí Petr Macinka uvedl, že tam Klaus zamířil na předem domluvenou kontrolu a při té příležitosti šel pozdravit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ten v nemocnici zůstává od úterý, podle Hradu kvůli dehydrataci a lehkému vyčerpání.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama