reklama

Fixační náhubky a rozpálené chodníky: čemu se se psem v létě vyvarovat

Jak si léto užít v klidu a pohodě? Zdroj: Unsplash

Teplé počasí je tu a s nimi i příkoří, které přináší psům. Ti však většinou ví, co mají dělat. Větší problém bývá s páníčky, kteří je často, byť neúmyslně, málem připraví o život nebo jim svým chováním ublíží. Na co si dávat při vysokých teplotách pozor?

reklama

Fixační náhubky

Fixační náhubky slouží k zafixování psí tlamy, nejčastěji v takové situaci, kdy by mohl pokousat například veterináře, který se mu snaží pomoct. Nemá sloužit jako náhubek na cvičák nebo do hromadné dopravy. Psi se totiž chladí dýcháním s otevřenou tlamou a když jim to znemožníte, může dojít k přehřátí, které psa nakonec poměrně rychle usmrtí. Proto má pes nosit náhubek, ve kterém je schopný si zívnout. Nasazení fixačního nahubku psovi v tramvaji ve 40 stupních Celsia je jako by vás tu někdo zabalil do potravinové fólie. A to by vám určitě nebylo příjemné byť na pět minut. Pokud si nevíte rady, jak vybrat ten správný náhubek, mrkněte do našeho článku.

Chodníky jak žhavé uhlíky

Teplota chodníku v létě dosahuje něco kolem 50 stupňů Celsia. Kdybyste po takovém rozpáleném asfatlu šli bosou nohou, jistě to nebude žádná pohodová procházka. Ani psí tlapky nejsou odolné natolik, aby je vysoká teplota nezranila. Někteří pejsci jsou citliví více než jiní, takovým stojí za to dát psí botičky. U těch běžně citlivých stačí venčit dříve ráno nebo večer a vyhýbat se zastavěným plochám. Snažte se se psem chodit po trávě nebo utéct do lesa.

Psi vodu milují Ale i v ní se mohou přehřát. Zdroj: Unsplash.com
Psi vodu milují Ale i v ní se mohou přehřát. Zdroj: Unsplash.com

Voda psy nezchladí

Berete v horkých dnech psa k vodě? Děláte mu tím tak trochu medvědí službu, protože psi se ve vodě přehřejí stejně rychle jako při aportování na louce. Většinou nad ní navíc není stín a nemohou se pořádně zchladit. Pokud je necháte skočit do studené vody po dvouhodinové uřícené procházce, riskujete, že kvůli rychlému zchlazení dostanou šok. Polít psa studenou vodou je taky nebezpečné. Pokud ho chcete za každou cenu zchladit, přikládejte mu na packy, hrudník a břicho studený ručník. Což mimochodem funguje i při přehřátí.

Žádní psi v autě!

Dospělý člověk by vydržel v zavřeném autě na slunci při 30 stupních maximálně 20 minut. V takovém autě na slunci je asi 50 stupňů. Co v něm asi může zažívat pes? Doslova jej tam uvaříte zaživa. Psi už většinou přehřátí v autě nerozdýchají. A to je docela velká daň za to, že si potřebujete skočit nakoupit. Proto psa v létě v autě nenechávejte vůbec! Ani s otevřenými okýnky.

K tématu

Tagy: léto psí aktivity psí tlapky psi týrání zvířat
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama