Kolář o Kalouskově kritice: Pere si špinavé prádlo. Nelíbí se mi, že to dělá na internetu

K věci (616)

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v poslední době často kritizuje vládní pětikoalici především kvůli její rozpočtové politice. Strefuje se i do strany, kterou sám před lety zakládal. Podle Kalouska totiž v současnosti neexistuje pádný důvod, proč by měl volič dát svůj hlas TOP 09. Poslanec a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) slova bývalého šéfa strany respektuje, mrzí ho však, že Kalousek takto činí skrz sociální sítě.

„Položil jsem si otázku běžného voliče: V čem je TOP 09 jedinečná a proč ji budu volit? V zahraniční politice to zastane Petr Fiala, na rozpočtovou odpovědnost jsme trestuhodně rezignovali, manželstvím pro všechny to nedoženeme. Odpověď neexistuje. Tedy ani voliči,“ povzdechl si Kalousek na začátku června na Twitteru.

V případě kritiky TOP 09 a celé vládní pětikoalice nejde u Kalouska v posledních dnech o nic nového. Bývalý ministr financí současné vládě vyčítá především to, že není rozpočtově odpovědná, jak před volbami slibovala. K této kritice se ve vysílání CNN Prima NEWS vyjadřoval Kalouskův spolustraník Ondřej Kolář.

„Samozřejmě mě to trošku mrzí, ale chápu to. Když se snažím pochopit myšlenkové pochody Miroslava Kalouska, je to člověk, který TOP 09 založil. Pokud se mu něco nelíbí, tak se ozve, to je pochopitelné. Že to ale dělá přes sociální sítě, se mi nelíbí. Pere si špinavé prádlo na veřejnosti. Bohužel i to patří k naší politické kultuře,“ řekl Kolář v pořadu K věci.

Umí pochválit i kritizovat

Zároveň zdůraznil, že si bývalého předsedy strany nadále váží. „Miroslav Kalousek je velmi inteligentní a zkušený člověk, který umí dobře poradit, přenášet zkušenosti i nastavit zrcadlo. Nechodí kolem horké kaše. Je to element, který umí pochválit i kritizovat. Ostatně TOP 09 zakládal, vedl ji a jistě mu na ní záleží,“ dodal.

TOP 09 se v poslední době potýká s propadem ve volebních průzkumech. V nich často nesplňuje ani pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. Podle politologů stranu zastiňuje koaliční ODS, která jí „bere“ potenciální voliče.

Je tak pochopitelné, že politici z TOP 09 hledají vlastní specifická témata. Mnozí z nich se vrátili k oblíbenému návrhu zavedení eura, a to i přesto, že na tom ve vládních lavicích nepanuje shoda.

Tagy: