reklama

Dodavatel energií mu zpětinásobil zálohy. Muž z Chlumce nad Cidlinou musí bydlet u rodičů

Zdražování energií pocítila méně či znatelně většina Čechů. Redakci CNN Prima NEWS se ozval i sanitář Petr Urban z Chlumce nad Cidlinou, kterému nový dodavatel téměř zpětinásobil zálohy na plyn. Aby uspořil, v domě vůbec nebydlí a na čas se přesunul k rodičům.

reklama

Pan Urban má rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jeho dřívější dodavatel energií nedávno zkrachoval. Nově přidělený dodavatel mu vyměřil zálohy zhruba pětkrát vyšší než původně.

„Na zálohách jsem platil 1 300 korun, teď mi přišlo od Innogy na zálohách 6 900 korun,“ popisuje pan Urban. Rozhodl se proto hledat jiného dodavatele, což se mu i povedlo. Přejít by k němu měl v listopadu. Do té doby pan Urban bude bydlet nedaleko u rodičů, kde je už několik měsíců.

„Bohužel mám platit zálohy 6 900 korun. Od jara jsem proto ještě nepustil plyn, mám ho vypnutý. Nevím, kde seženu peníze, je to katastrofa,“ líčí svou zoufalost. Jeho dům je proto od jara nevyužívaný. Netopí se v něm, ani nesvítí.

Aktuálnímu dodavateli energií se zkoušel dovolat, ale linku mají přetíženou. „Člověk se tam ani nedovolá. Teď budu asi muset vydělávat jenom na ten plyn. Dělám sanitáře v nemocnici,“ dodává s tím, že čeká, zda nový dodavatel slib dodrží a zachová mu zálohy za plyn v podobné výši jako v minulosti.

Pokud i vy máte problém s vysokými zálohami na energie, napište nám svůj příběh na e-mail zpravy@iprima.cz.

Tagy:

Hlavní zprávy

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama