reklama

Zálohy na energie jí zvýšili o 400 procent. Zoufalá žena se naštvala a od firmy odešla

Redakci CNN Prima NEWS se ozývají další diváci a čtenáři, které zaskočily vysoké zálohy na energie. Často přemýšlejí, jak je vůbec zaplatit. Jednou z nich je i paní Jarmila Kočová ze Svobody nad Úpou. Firma, od které čerpala energie, jí zvedla zálohy téměř o 400 procent.

reklama

„Vzhledem k tomu, že mám nemocný srdíčko, tak jsem se bála, že skončím v nemocnici. Původní výše zálohy na elektřinu byla 2 040 korun měsíčně, v neděli mi přišel email s částkou 4 000 měsíčně. Původní záloha na plyn byla 5 800 korun, v sobotu mi přišel e-mail s částkou 21 670 korun měsíčně,“ popsala paní Kočová.

A to i přes to, že při původní výši zálohy na plyn paní Jarmile dodavatel ještě vracel 30 tisíc jako přeplatek. Cítila jen bezradnost a vztek, ale rozhodla se situaci řešit. Kontaktovat dodavatele a chtěla výši záloh vysvětlit.

„Nedovolala jsem se ale. Když jsem posílala e-mail, tak před tím byl vždy doručený, teď nedoručitelný. Volám na jejich infolinku, bezplatnou i placenou, nemůžu se dovolat,“ líčila bezradně.

Redakce CNN Prima NEWS se snažila dovolat také, veškeré pokusy jsou ale marné. Zkoušeli jsme volat několikrát. Přestože automat slibuje, že firma zavolá zpět, nikdo se za dva dny neozval. „Vloni jsem platila 32 tisíc za plyn, letos už to bylo 61 tisíc a příští rok bych měla platit 238 tisíc,“ popsala paní Jarmila.

Nakonec ale problém z části vyřešila. Spojila se s jiným dodavatelem a plyn přepsala jinam, elektřinu ještě řeší. „S novým dodavatelem jsem se domluvila na původních částkách, které jsem platila s tím, že by to mělo pokrýt moji spotřebu bez nějakých doplatků,“ uzavřela Kočová. Nyní doufá, že se jí podaří sjednat i nového dodavatele elektřiny.

Tagy:
energie ceny zdražování plyn energetika zálohy Svoboda nad Úpou zaplatit změna dodavatele

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama