reklama
CNN Prima News Petr Ludwig

Petr Ludwig

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Ludwig“

Zbytečné utrpení. Budeme ztrácet nejbližší, mrtvých budou desetitisíce, varuje analytik

4. listopadu 2021 19:34

Skokový nárůst infekcí koronavirem i hospitalizací v nemocnicích může přinést černé scénáře. Hrozí, že v následujícím půlroce v České republice zemře na variantu delta+ až 15 tisíc lidí, napsal autor knihy Konec prokrastinace a influencer Petr Ludwig. Dodal, že dezinformace jsou mor horší než samotný covid, a vyzval lidi na sociálních sítích, aby se nechali očkovat.

Hrozí Česku další lockdown? Přísnější omezení nastat mohou, shodují se odborníci

4. listopadu 2021 13:02

Denní přírůstky nově nakažených atakují 10 tisíc, nemocnice se plní a vláda zpřísňuje některá opatření. Odborníci se přou, zda nás v nejbližších týdnech čeká lockdown podobný tomu z jara nebo minulého podzimu. Někdo dává za horšící se situaci vinu politikům, jiní svými ostrými výroky míří na dezinformátory a lidi, kteří se nechtějí nechat očkovat. Vláda ale prý tvrdá opatření zatím neplánuje.

Zavřené obchody i školy, rekordní počet mrtvých. Česku hrozí lockdown, tvrdí experti

29. října 2021 05:26

Česko může opět lámat smutné rekordy. Nejen v počtu nakažených, ale také v počtu úmrtí. Nemocnice se mohou znovu naplnit na hranu svých kapacit, což bude znamenat omezení jiné péče, zavřou se školy a přijde další lockdown. Takové jsou podle odborníků černé scénáře vývoje pandemie koronaviru na další týdny. Počty nakažených i hospitalizovaných totiž stále rostou. Podle šéfa ÚZIS Ladislava Duška tento trend potrvá ještě několik týdnů. Pomoci může jen očkování a testování.

Lavina se utrhla. Česko brzy čeká 20 tisíc nakažených denně a lockdown, varuje analytik

28. října 2021 15:08

Do 14 dnů bude přibývat 20 tisíc nakažených denně a do tří až čtyř týdnů přijde vlna do nemocnic, varuje datový vědec a spisovatel Petr Ludwig. Znepokojil ho úterní nárůst nově nakažených koronavirem, kdy přibylo 6 274 pozitivně testovaných lidí. Podle analytika se „pomyslná lavina utrhla“ a Češi se dalšímu lockdownu nevyhnou.

Čtvrtá vlna a desetitisíce obětí, předpovídají Ludwig s Flegrem v případě uvolnění

12. února 2021 17:49

V únoru, březnu a dubnu přijde čtvrtá vlna pandemie koronaviru. V součtu překoná všechny předchozí vlny dohromady. Taková jsou očekávání situace následujících týdnů datového vědce Petra Ludwiga. Podle parazitologa Jaroslava Flegra se někdo rozhodl, že se řízeně promoříme. Dle jeho slov dochází k systematickému vraždění seniorů a rizikových osob.

Marian Jurečka: Vládní kampaň na TikToku je špatná, mělo se cílit na nejstarší

29. ledna 2021 22:32

Hojně diskutovaná vládní kampaň na sociální síti TikTok nenese úplně ovoce. Videa influencerů Anny Šulcové a Jakuba Gulaba se sice dostaly již k řadě lidí, ale ozývají se spíše posměšky a kritika. S takto formovanou kampaní nesouhlasí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle něhož je sice taková akce potřeba, ale vláda na to šla špatně. Datový vědec Petr Ludwig připouští, že úvodní video bylo špatné a stejně tak komunikace vlády, ale mladé influencery hájí.

Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme

21. října 2020 18:36

Vláda ohlásila další tvrdá opatření, kterými už od čtvrtka zpřísní ta dosud zavedená. Nově se omezuje pohyb a uzavírají maloobchody, končí také většina služeb. Bude to však stačit k tomu, aby nezkolabovaly nemocnice? Jednala vláda dosud správně? A nechová se při pandemii spíše podle toho, aby nenaštvala obyvatele? Hostem pořadu Interview byl datový vědec a spisovatel Petr Ludwig.

Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?

19. října 2020 14:53
Aktualizováno

Nad zhoršující se koronavirovou situací v Česku se začínají podivovat už i zámořská média. Americká CNN vydala reportáž, ve které mapuje tuzemský život od počátku pandemie. O vyjádření požádala mimo jiné ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), datového analytika a spisovatele Petra Ludwiga nebo neurolobiologa Omara Šerého. Autoři textu žasnou nad tím, jak se z evropského premianta mohla stát jedna z nejpostiženějších zemí v přepočtu nakažených na sto tisíc obyvatel na světě.

Odborníci varují: Do konce roku 15 tisíc obětí. Lékaři budou vybírat, kdo dostane péči

15. října 2020 00:44

Přední čeští vědci, kteří se mimo jiné dlouhodobě věnují tématu koronaviru, se na základě pečlivé analýzy situace spojili a připravili výzvu české veřejnosti. Varují před přetížením zdravotního systému, až 15 tisíci oběťmi a italským či newyorským scénářem, kdy lékaři budou nuceni rozhodovat, kdo dostane péči a kdo ne. Radí osobní lockdown a prosí lidi, aby situaci brali vážně.

reklama