CNN Prima News Petr Ludwig

Petr Ludwig

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Ludwig“

Zbytečné utrpení. Budeme ztrácet nejbližší, mrtvých budou desetitisíce, varuje analytik

4. listopadu 2021 19:34

Skokový nárůst infekcí koronavirem i hospitalizací v nemocnicích může přinést černé scénáře. Hrozí, že v následujícím půlroce v České republice zemře na variantu delta+ až 15 tisíc lidí, napsal autor knihy Konec prokrastinace a influencer Petr Ludwig. Dodal, že dezinformace jsou mor horší než samotný covid, a vyzval lidi na sociálních sítích, aby se nechali očkovat.

Hrozí Česku další lockdown? Přísnější omezení nastat mohou, shodují se odborníci

4. listopadu 2021 13:02

Denní přírůstky nově nakažených atakují 10 tisíc, nemocnice se plní a vláda zpřísňuje některá opatření. Odborníci se přou, zda nás v nejbližších týdnech čeká lockdown podobný tomu z jara nebo minulého podzimu. Někdo dává za horšící se situaci vinu politikům, jiní svými ostrými výroky míří na dezinformátory a lidi, kteří se nechtějí nechat očkovat. Vláda ale prý tvrdá opatření zatím neplánuje.

Zavřené obchody i školy, rekordní počet mrtvých. Česku hrozí lockdown, tvrdí experti

29. října 2021 05:26

Česko může opět lámat smutné rekordy. Nejen v počtu nakažených, ale také v počtu úmrtí. Nemocnice se mohou znovu naplnit na hranu svých kapacit, což bude znamenat omezení jiné péče, zavřou se školy a přijde další lockdown. Takové jsou podle odborníků černé scénáře vývoje pandemie koronaviru na další týdny. Počty nakažených i hospitalizovaných totiž stále rostou. Podle šéfa ÚZIS Ladislava Duška tento trend potrvá ještě několik týdnů. Pomoci může jen očkování a testování.

Lavina se utrhla. Česko brzy čeká 20 tisíc nakažených denně a lockdown, varuje analytik

28. října 2021 15:08

Do 14 dnů bude přibývat 20 tisíc nakažených denně a do tří až čtyř týdnů přijde vlna do nemocnic, varuje datový vědec a spisovatel Petr Ludwig. Znepokojil ho úterní nárůst nově nakažených koronavirem, kdy přibylo 6 274 pozitivně testovaných lidí. Podle analytika se „pomyslná lavina utrhla“ a Češi se dalšímu lockdownu nevyhnou.

Český královský institut oficiálně zahájil svou činnost

26. září 2021 19:42

Doslova na vlnách Vltavy zahájil v pátek 24.9. svou činnost Český královský institut. Akce, která se nesla v duchu hesla “monarchie, ne anarchie”, odstartovala v 19 hodin na lodi na pražském Dvořákově nábřeží. Slavnostní plavbu poctila svou návštěvou řada významných osobností jako například honorární konzul Sultanátu Omán Ivo Vaněk. Dále spisovatel Petr Ludwig nebo Muž roku 2017 a syn zpěváka Standy Hložka Matyáš Hložek. Celým večerem pak provedl moderátor Matěj Misař a o hudební představení se postaral zpěvák Adam Mišík.

Devět z deseti pacientů na ventilátorech zemře a nejde jen o staré lidi, zní z Chebu

20. února 2021 16:52

Čirá hrůza. Tak vypadá současná situace na Chebsku, kde v posledních dnech naplno udeřila britská mutace koronaviru. Chebská nemocnice hlásí, že z deseti pacientů na ventilátorech jich devět zemře. Virus se šíří neskutečnou rychlostí, bere si obrovské množství životů. Uznávaný datový vědec Petr Ludwig na Facebooku varuje: „Cheb již zažívá to, co brzy pozná i zbytek ČR.“

Čtvrtá vlna a desetitisíce obětí, předpovídají Ludwig s Flegrem v případě uvolnění

12. února 2021 17:49

V únoru, březnu a dubnu přijde čtvrtá vlna pandemie koronaviru. V součtu překoná všechny předchozí vlny dohromady. Taková jsou očekávání situace následujících týdnů datového vědce Petra Ludwiga. Podle parazitologa Jaroslava Flegra se někdo rozhodl, že se řízeně promoříme. Dle jeho slov dochází k systematickému vraždění seniorů a rizikových osob.

Marian Jurečka: Vládní kampaň na TikToku je špatná, mělo se cílit na nejstarší

29. ledna 2021 22:32

Hojně diskutovaná vládní kampaň na sociální síti TikTok nenese úplně ovoce. Videa influencerů Anny Šulcové a Jakuba Gulaba se sice dostaly již k řadě lidí, ale ozývají se spíše posměšky a kritika. S takto formovanou kampaní nesouhlasí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle něhož je sice taková akce potřeba, ale vláda na to šla špatně. Datový vědec Petr Ludwig připouští, že úvodní video bylo špatné a stejně tak komunikace vlády, ale mladé influencery hájí.

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

20. ledna 2021 05:54

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.