reklama
CNN Prima News Petr Ludwig

Petr Ludwig

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Ludwig“

Čtvrtá vlna a desetitisíce obětí, předpovídají Ludwig s Flegrem v případě uvolnění

V únoru, březnu a dubnu přijde čtvrtá vlna pandemie koronaviru. V součtu překoná všechny předchozí vlny dohromady. Taková jsou očekávání situace následujících týdnů datového vědce Petra Ludwiga. Podle parazitologa Jaroslava Flegra se někdo rozhodl, že se řízeně promoříme. Dle jeho slov dochází k systematickému vraždění seniorů a rizikových osob.

Marian Jurečka: Vládní kampaň na TikToku je špatná, mělo se cílit na nejstarší

Hojně diskutovaná vládní kampaň na sociální síti TikTok nenese úplně ovoce. Videa influencerů Anny Šulcové a Jakuba Gulaba se sice dostaly již k řadě lidí, ale ozývají se spíše posměšky a kritika. S takto formovanou kampaní nesouhlasí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle něhož je sice taková akce potřeba, ale vláda na to šla špatně. Datový vědec Petr Ludwig připouští, že úvodní video bylo špatné a stejně tak komunikace vlády, ale mladé influencery hájí.

Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme

Vláda ohlásila další tvrdá opatření, kterými už od čtvrtka zpřísní ta dosud zavedená. Nově se omezuje pohyb a uzavírají maloobchody, končí také většina služeb. Bude to však stačit k tomu, aby nezkolabovaly nemocnice? Jednala vláda dosud správně? A nechová se při pandemii spíše podle toho, aby nenaštvala obyvatele? Hostem pořadu Interview byl datový vědec a spisovatel Petr Ludwig.

Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?

Aktualizováno

Nad zhoršující se koronavirovou situací v Česku se začínají podivovat už i zámořská média. Americká CNN vydala reportáž, ve které mapuje tuzemský život od počátku pandemie. O vyjádření požádala mimo jiné ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), datového analytika a spisovatele Petra Ludwiga nebo neurolobiologa Omara Šerého. Autoři textu žasnou nad tím, jak se z evropského premianta mohla stát jedna z nejpostiženějších zemí v přepočtu nakažených na sto tisíc obyvatel na světě.

Odborníci varují: Do konce roku 15 tisíc obětí. Lékaři budou vybírat, kdo dostane péči

Přední čeští vědci, kteří se mimo jiné dlouhodobě věnují tématu koronaviru, se na základě pečlivé analýzy situace spojili a připravili výzvu české veřejnosti. Varují před přetížením zdravotního systému, až 15 tisíci oběťmi a italským či newyorským scénářem, kdy lékaři budou nuceni rozhodovat, kdo dostane péči a kdo ne. Radí osobní lockdown a prosí lidi, aby situaci brali vážně.

reklama