reklama
CNN Prima News Petr Pelikán

Petr Pelikán

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Pelikán“

Experti: Můžeme si dovolit přijmout část Afghánců. Chtějí v Česku žít, mají tu přátele

Chtějí afghánští tlumočníci zůstat po evakuaci z Kábulu v Česku a integrovat se do společnosti, nebo bude naše země jen přechodnou stanicí na cestě například do USA? V pořadu 360° na CNN Prima NEWS o tom debatovali experti Matyáš Zrno, Lumír Němec a Petr Pelikán. Zatímco Němec si myslí, že Afghánci v Česku zůstanou, podle Zrna zamíří do USA. Podle Pelikána se tak Češi dostanou do role pašeráků lidí.

Navrhuji amnestii těm, kteří schvalovali útoky na české vojáky, říká arabista Pelikán

Podle arabisty Petra Pelikána neměly na podepsání mírové smlouvy mezi USA a Tálibánem podíl žádné jiné státy NATO, tudíž ani Česká republika. Popřel tak tvrzení prezidenta Miloše Zemana, který řekl, že činnost armády v Afghánistánu je pro bezpečí České republiky podstatná. V rozhovoru s moderátorem Pavlem Štruncem dále například navrhl amnestii těm, kteří byli obviněni ze schvalování teroristických útoků proti českým vojákům.

Arabista Pelikán: Ať v Afghánistánu klidně mlátí ženy, když jsme jim neukázali opak

K podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Tálibánem mohlo dojít už před dvaceti lety, řekl host moderátora Pavla Štrunce, arabista Petr Pelikán. Podle něj stažení vojáků NATO z Afghánistánu může způsobit další migrační vlnu v Evropě. To samé by se mohlo stát s uprchlíky z Libye, kde probíhá konflikt mezi generálem Chalífem Haftarem a premiérem Fáizem Sarrádžem.

reklama