CNN Prima News Petr Šonka

Petr Šonka

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Šonka“

Neskupujte léky, je jich dost, prosí Čechy Válek. Podle magistrů dochází už i antibiotika

13. ledna 2023 21:43

Máte Nurofen? Máte léky na bolest nebo nachlazení? To jsou otázky, které v posledních týdnech kladou rodiče dětí v lékárnách a dočkávají se stále stejných odpovědí: Nemáme. Podle lékárníků se situace nijak nelepší, naopak, začínají chybět už i léky pro dospělé a lékaři hlásí další problém – dochází antibiotika. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) však apeloval na občany, aby léky neskupovali. Údajně jich je dost.

Přeočkování po devíti měsících? Zoufalí praktici volají, že už teď zažívají peklo

2. prosince 2021 16:55

Platnost očkovacích certifikátů se zkrátí a posilovací dávku vakcíny proti covidu budou od 1. ledna potřebovat všichni. Oznámil to ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Současná kapacita očkovacích center přitom na takový nápor není připravená. A lékaři říkají, že i oni sami jsou na hraně svých kapacit.

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

21. září 2021 19:42

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Přemluvte seniora k očkování a odměníme vás. Pojišťovny motivují lékaře penězi

1. září 2021 15:36

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil odměny pro praktické lékaře, kteří přesvědčí seniora k očkování proti covidu. Tito lékaři dostanou od pojišťovny 380 korun. Šlo prý o návrh pojišťoven, který vláda jen vzala na vědomí, informoval web iDNES.cz. Praktici se ale proti formulaci ohrazují, odměna má vykompenzovat čas strávený třeba vysvětlováním možných rizik.

Praktiky straší vyhazování vakcín. Nenasytní pacienti blokují dávky pro ostatní

23. června 2021 08:14

Část očkovacích dávek, které mají chránit Česko před další vlnou pandemie, může skončit v koši. Praktičtí lékaři si totiž neví rady s načatými ampulemi. Ty jim zůstávají v ordinacích poté, co se k nim pacienti objednají, ale zároveň se zaregistrují v očkovacím centru. Nakonec do ordinace nedorazí a praktici za ně jen složitě hledají náhrady. Vakcíny, které putují do ordinací obvodních lékařů, je totiž zapotřebí rychle aplikovat.

Vojtěch nebo Prymula jako staronový ministr? Oběma bych se divil, říká Šonka

20. května 2021 23:33

Pozice ministra zdravotnictví je opět nejistá a v médiích se znova spekuluje, kdo by se případně mohl ujmout vedení. Zaznívají dokonce jména Adam Vojtěch či Roman Prymula. Oba již resort v minulosti vedli. „Dovedu si představit úplně všechno. Ale divil bych se pánům, kdyby do toho šli znova,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Sdružení praktických lékařů ČR Petr Šonka.

Od nedělní půlnoci se otevře očkování pro kategorii 40+, oznámil Babiš

13. května 2021 11:43

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Praktici budou navíc nově dostávat vakcínu Moderna na základě dohody s distributorem. Premiér to oznámil na tiskové konferenci po jednání se Sdružením praktických lékařů. Na očkování u praktiků čeká přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 osob je ve věku nad 80 let, oznámil premiér.

Sledujte ŽIVĚ: Babiš po jednání s praktiky o očkování v jejich ordinacích

13. května 2021 10:57

Premiér Andrej Babiš (ANO) jedná s předsedou Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou, národní koordinátorkou očkování Kateřinou Baťhovou a náměstkem ředitele VZP pro zdravotní péči Davidem Šmehlíkem o postupu očkování u praktických lékařů. Zapojí se praktici masivněji do očkování? Tiskovou konferenci můžete sledovat v tomto článku. Začátek je plánovaný na 11:30.

Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu

7. května 2021 15:55

Část praktických lékařů byla již znechucena tím, že jim stát nedodával dostatek vakcíny proti nemoci COVID-19, a tak odmítla dál své pacienty očkovat. Problém by však mohl být brzy vyřešen: Dle ministerstva zdravotnictví mají od příštího týdne putovat vakcíny společnosti Moderna výhradně k praktickým lékařům. Jednat by se mělo o zhruba 70 tisíc dávek týdně.