reklama
CNN Prima News Petr Šonka

Petr Šonka

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Šonka“

Přemluvte seniora k očkování a odměníme vás. Pojišťovny motivují lékaře penězi

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil odměny pro praktické lékaře, kteří přesvědčí seniora k očkování proti covidu. Tito lékaři dostanou od pojišťovny 380 korun. Šlo prý o návrh pojišťoven, který vláda jen vzala na vědomí, informoval web iDNES.cz. Praktici se ale proti formulaci ohrazují, odměna má vykompenzovat čas strávený třeba vysvětlováním možných rizik.

Praktiky straší vyhazování vakcín. Nenasytní pacienti blokují dávky pro ostatní

Část očkovacích dávek, které mají chránit Česko před další vlnou pandemie, může skončit v koši. Praktičtí lékaři si totiž neví rady s načatými ampulemi. Ty jim zůstávají v ordinacích poté, co se k nim pacienti objednají, ale zároveň se zaregistrují v očkovacím centru. Nakonec do ordinace nedorazí a praktici za ně jen složitě hledají náhrady. Vakcíny, které putují do ordinací obvodních lékařů, je totiž zapotřebí rychle aplikovat.

Vojtěch nebo Prymula jako staronový ministr? Oběma bych se divil, říká Šonka

Pozice ministra zdravotnictví je opět nejistá a v médiích se znova spekuluje, kdo by se případně mohl ujmout vedení. Zaznívají dokonce jména Adam Vojtěch či Roman Prymula. Oba již resort v minulosti vedli. „Dovedu si představit úplně všechno. Ale divil bych se pánům, kdyby do toho šli znova,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Sdružení praktických lékařů ČR Petr Šonka.

Od nedělní půlnoci se otevře očkování pro kategorii 40+, oznámil Babiš

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Praktici budou navíc nově dostávat vakcínu Moderna na základě dohody s distributorem. Premiér to oznámil na tiskové konferenci po jednání se Sdružením praktických lékařů. Na očkování u praktiků čeká přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 osob je ve věku nad 80 let, oznámil premiér.

Sledujte ŽIVĚ: Babiš po jednání s praktiky o očkování v jejich ordinacích

Premiér Andrej Babiš (ANO) jedná s předsedou Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou, národní koordinátorkou očkování Kateřinou Baťhovou a náměstkem ředitele VZP pro zdravotní péči Davidem Šmehlíkem o postupu očkování u praktických lékařů. Zapojí se praktici masivněji do očkování? Tiskovou konferenci můžete sledovat v tomto článku. Začátek je plánovaný na 11:30.

Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu

Část praktických lékařů byla již znechucena tím, že jim stát nedodával dostatek vakcíny proti nemoci COVID-19, a tak odmítla dál své pacienty očkovat. Problém by však mohl být brzy vyřešen: Dle ministerstva zdravotnictví mají od příštího týdne putovat vakcíny společnosti Moderna výhradně k praktickým lékařům. Jednat by se mělo o zhruba 70 tisíc dávek týdně.

Lékař Balík: Acylpyrin snižuje riziko vážného průběhu covidu, ivermektin nefunguje

Ke snížení rizika závažného průběhu nemoci COVID-19 by mohl přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Ukazují to data o léčbě pacientů. Na konferenci Univerzity Karlovy o roku s koronavirem to dnes řekl vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík. Podle něj by lidé měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích. Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami.

Češi odmítají AstraZenecu. Není důvod, očkovala se jí i Alžběta II., připomíná Šonka

Mnoho Čechů má zájem nechat se očkovat proti COVID-19. U některých ale v poslední době rostou obavy z vakcíny od britsko-švédské společnosti AstraZeneca, a to kvůli nežádoucím účinkům, které po aplikaci očkovací látky zaznamenaly některé evropské země u svých pacientů. „Vakcínou je v Česku naočkována i řada praktických lékařů,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

reklama