CNN Prima News Petrof

Petrof

Výpis příspěvků ke štítku „Petrof“

Nadace vybrala školy, kam půjdou Čínou odmítnuté klavíry. Na další můžete přispět

25. listopadu 2020 13:37

O 11 klavírů, které si po tchajwanské návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila nepřevzal čínský odběratel, byl obrovský zájem. Rodinná nadace Karla Komárka, která je začátkem září od výrobce Petrof koupila, přijala 152 žádostí. Až nyní se rozhodlo, do kterých škol klavíry jako dar poputují. Nadace zároveň vyhlásila veřejnou sbírku, z níž chce financovat piana pro další školy.

České firmy z Vystrčilovy mise nevstoupí na náš trh, píše čínský vládní deník

10. září 2020 16:21

České firmy, které byly součástí mise předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wan, nebudou moci vstoupit na čínský trh. Informoval o tom čínský deník China Daily, který spadá přímo pod Komunistickou stranu Číny. Cesty na Tchaj-wan se mělo účastnit celkem 36 českých firem. Vystrčilova mise byla v očích Číny provokací, za kterou šéf Senátu „zaplatí vysokou cenu“, jak se nechal slyšet čínský ministr zahraničí Wang I.

Je třeba, aby se čínská vláda uklidnila, pak se uklidní i obchod, říká šéfka Petrofu

10. září 2020 13:55

Miliardář Karel Komárek koupil od českého výrobce Petrof 11 nástrojů, které měly původně putovat do Číny. Čínský zájemce zakázku pro Petrof v hodnotě přes pět milionů korun zastavil v reakci na návštěvu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu. Jaké to je dostat se doprostřed diplomatického sporu a je Čína dobrým obchodním partnerem? Hostem pořadu Interview byla majitelka a ředitelka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

Miliardář Komárek koupil od Petrofu piana odmítnutá Čínou. Dostanou je české školy

8. září 2020 15:12

Rodinná nadace miliardáře Karla Komárka koupila od Petrofu Hradec Králové piana a klavíry, které si zřejmě kvůli návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) nepřevzal čínský odběratel. Nadace rozdá 11 nástrojů z čínské zakázky českým školám. Zásilka nástrojů Petrof pro Čínu měla hodnotu 200 tisíc eur (5,3 milionu korun).