reklama

pieta

Výpis příspěvků ke štítku „pieta“

Z uškrcení irské učitelky byl obviněn 31letý Slovák. Prozradila ho řezná poranění

19. ledna 2022 16:47
Aktualizováno

Irskem otřásla vražda třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové, kterou někdo uškrtil. Obvinění už si vyslechl jednatřicetiletý Slovák, kterého prozradila řezná poranění. Tragická událost rozpoutala debatu o bezpečnosti žen v zemi. Pohřeb oblíbené učitelky se konal v úterý, v zemi již navíc proběhla řada dalších pietních akcí.

Násilí na ženách musí přestat. Británie a Irsko jsou v šoku po vraždě mladé učitelky

18. ledna 2022 14:48

Ostrovním královstvím hýbe případ vraždy 23leté učitelky Ashling Murphyové, kterou kdosi uškrtil, když si šla zaběhat k řece. K hrůznému činu došlo u proslulého irského města Tullamore. Britské ostrovy tak zasáhl už třetí podobný zločin v krátké době. Společnost je v šoku a žádá politický zásah proti násilí na ženách.

Bílinu zahalil smutek. Byla skvělá, vzpomínají lidé na učitelku, která podlehla covidu

10. listopadu 2021 18:39

Před základní školou v Bílině na Teplicku vzniklo pietní místo za učitelku, která v pondělí podlehla covidu. Nákaza se tam začala nekontrolovatelně šířit v minulých týdnech, do karantény muselo téměř šest stovek žáků i pedagogů. Lidé z celého města přinášejí květiny a zapalují svíčky. Škola na počest zemřelé učitelky nechala nad vchodem vyvěsit černý prapor.

Tisíce lidí si připomínají oběti teroru. Čtou se jména zemřelých, Biden volá po jednotě

11. září 2021 16:12

Celý svět si v sobotu připomíná 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V americkém New Yorku –⁠ přímo v místě, kde stálo Světové obchodní centrum zvané Dvojčata, jsou přítomny tisíce lidí. Na vzpomínkové akci se čtou jména všech obětí, kterých celkově byly téměř tři tisíce. Události se mimo jiné účastní i americký prezident Joe Biden. Ten Američany již před tím vyzval k jednotě.

Vystrčil: Tornádo komunismu bylo stejně ničivé jako to na jižní Moravě

27. června 2021 12:14

„Tornádo komunismu“, které v tehdejším Československu řádilo 40 let, bylo stejně ničivé jako to, které se ve čtvrtek objevilo na jižní Moravě. Na rozdíl od něj ho však vytvořili lidé. V neděli to na pietním aktu na pražském Újezdě k uctění památky obětí komunismu řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K aktuální přírodní katastrofě na jižní Moravě přirovnal komunismus i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). Politici zdůraznili, že na tragédii komunismu a jeho oběti lidé nesmí nikdy zapomenout.

Recidivista, který se snažil polepšit. Co víme o českém „Floydovi“?

23. června 2021 19:55

Smrt Stanislava Tomáše, který v sobotu zemřel nedolouho po zásahu policistů, vyvolala v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý Rom, který byl během zákroku pod vlivem drog, je kvůli svému osudu přirovnáván k Afroameričanovi Georgi Floydovi. Byl ale Lokša, jak mu místní říkali, skutečně závislák, nebo byly drogy v těle během jeho osudného dne výjimkou? Co všechno o něm víme?

Kvůli zásahu v Teplicích se chystají protesty. Za „českého Floyda“ lidé zapalují svíčky

22. června 2021 14:16
Aktualizováno

Lidé v Teplicích zapalují svíčky na místě, kde policisté zpacifikovali muže, který při převozu do nemocnice zemřel. Místní zákrok policie přirovnávají k brutálnímu zacházení americké policie s Georgem Floydem. Soudní pitva přitom určila, že policejní postupy při zadržení muže neměly s jeho smrtí nic společného – zřejmě se předávkoval. Na místo se sjíždějí i lidé z jiných měst a dokonce i ze zahraničí. V příštích dnech jsou plánovány dvě protestní akce.

reklama