reklama

pieta

Výpis příspěvků ke štítku „pieta“

Tisíce lidí si připomínají oběti teroru. Čtou se jména zemřelých, Biden volá po jednotě

Celý svět si v sobotu připomíná 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V americkém New Yorku –⁠ přímo v místě, kde stálo Světové obchodní centrum zvané Dvojčata, jsou přítomny tisíce lidí. Na vzpomínkové akci se čtou jména všech obětí, kterých celkově byly téměř tři tisíce. Události se mimo jiné účastní i americký prezident Joe Biden. Ten Američany již před tím vyzval k jednotě.

Vystrčil: Tornádo komunismu bylo stejně ničivé jako to na jižní Moravě

„Tornádo komunismu“, které v tehdejším Československu řádilo 40 let, bylo stejně ničivé jako to, které se ve čtvrtek objevilo na jižní Moravě. Na rozdíl od něj ho však vytvořili lidé. V neděli to na pietním aktu na pražském Újezdě k uctění památky obětí komunismu řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K aktuální přírodní katastrofě na jižní Moravě přirovnal komunismus i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). Politici zdůraznili, že na tragédii komunismu a jeho oběti lidé nesmí nikdy zapomenout.

Recidivista, který se snažil polepšit. Co víme o českém „Floydovi“?

Smrt Stanislava Tomáše, který v sobotu zemřel nedolouho po zásahu policistů, vyvolala v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý Rom, který byl během zákroku pod vlivem drog, je kvůli svému osudu přirovnáván k Afroameričanovi Georgi Floydovi. Byl ale Lokša, jak mu místní říkali, skutečně závislák, nebo byly drogy v těle během jeho osudného dne výjimkou? Co všechno o něm víme?

Kvůli zásahu v Teplicích se chystají protesty. Za „českého Floyda“ lidé zapalují svíčky

Aktualizováno

Lidé v Teplicích zapalují svíčky na místě, kde policisté zpacifikovali muže, který při převozu do nemocnice zemřel. Místní zákrok policie přirovnávají k brutálnímu zacházení americké policie s Georgem Floydem. Soudní pitva přitom určila, že policejní postupy při zadržení muže neměly s jeho smrtí nic společného – zřejmě se předávkoval. Na místo se sjíždějí i lidé z jiných měst a dokonce i ze zahraničí. V příštích dnech jsou plánovány dvě protestní akce.

Komentář: Vláda ušetřila miliardy na penzích, postaví pomník obětem covidu?

Vláda Andreje Babiše si infekci COVID-19 určitě nevymyslela jakožto zbraň hromadného ničení vůči tuzemským seniorům, aby ušetřila na důchodech. Ale udělala řadu osudových chyb, kvůli nimž se Česká republika proměnila v jednu z nepostiženějších zemí na světě, které se budou cizinci ještě léta vyhýbat. Kabinet na nevyplacených penzích navíc opravdu výrazně uspořil. A hlavně ještě uspoří. Postaví za část ušetřených peněz obětem covidu pomník?

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: V Praze se sešli lidé na sousedské pietě za Šafránkovou

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Herečka Libuše Šafránková se zapsala do srdcí fanoušků napříč generacemi především jako pohádková Popelka. Truchlí nejen její rodina, filmoví fanoušci, ale také sousedé. A právě v pondělí odpoledne se na pražském Spořilově sešly desítky místních na jakési sousedské pietě. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama