CNN Prima News pivovary

pivovary

Výpis příspěvků ke štítku „pivovary“

Pivo bude dál zdražovat. Kolik budou lidé ochotni zaplatit v hospodě za jedno od pípy?

6. června 2022 23:37

Inflace dopadá i na české pivovary, které se nyní potýkají především s rostoucími cenami energií i surovin. Oblíbený tuzemský nápoj tak nadále zdražuje. Stane se točené pivo za 70 korun brzy běžnou realitou? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák a spolumajitelka Unětického pivovaru Lucie Tkadlecová.

Prazdroj zdraží znovu od října pivo. Zvýší ceny i další české pivovary?

31. srpna 2021 13:48

Plzeňský Prazdroj zdraží od října pivo v průměru o tři procenta. Dotkne se to většiny produktů, průměrně jde o 46 haléřů na půllitr. Poprvé po třech letech se změny týkají také čepovaných piv. Tuto informaci potvrdil v úterý Zdeněk Kovář, mluvčí největšího českého pivovaru. Jeho zdražení v minulých letech kopírovala většina větších českých pivovarů. Naposledy Prazdroj zdražoval loni v říjnu některá balená piva, zejména ležáky a prémiové druhy, v průměru o 3,6 procenta.

Piva se loni v Česku vypilo nejméně od 60. let. Otevřete zahrádky, vyzývají pivovary

20. dubna 2021 11:18

Pivovary v ČR loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o zhruba sedm litrů, tedy o 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí protikoronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v ČR, ale i v zahraničí, sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program

17. dubna 2021 16:07

Při prvním fyzickém setkání členů a příznivců hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko předsednictvo představilo svůj volebním program. „Skládá se ze tří částí, už v té první vám ale řekneme, co nikdy nebudeme dělat,“ uvedl předseda hnutí a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert. Ve výhru v pozimních volbách silně věří, současná vláda ani opozice podle něj nemají u občanů šanci.

Ani 150milionová injekce nezabrala. Pivovar Vysoký Chlumec končí

5. března 2021 10:41

Po Uherském Brodě a Klášteře teď skupina Pivovary Lobkowicz Group uzavírá svůj další podnik. Ve Vysokém Chlumci se přitom pivo vařilo už od 15. století. Uzavření výrobny na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje potvrdila pro CNN Prima NEWS Martina Husková, mluvčí skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

Možná se lidé budou bát chodit do hospod. Pivo do kanálu nelejeme, říká Bernard

27. listopadu 2020 00:45

„Možná se lidé budou bát chodit do hospod, nebudou chtít riskovat sociální kontakt. Na druhou stranu setkávání tam je tradice, která některým lidem chybí,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS pivovarník Stanislav Bernard. Sněmovna ve čtvrtek prodloužila zrušení spotřební daně za pivo, které se nespotřebované pivovarům vrátí nebo které vylijí do kanálu. Bernard na jaře ale žádné pivo nevylil, začal z něj dělat pálenku.

Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky

26. listopadu 2020 09:55

Sněmovna má ve čtvrtek zrychleně schvalovat trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Poslanci budou hlasovat také o novele, díky níž nebude žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky při krizových stavech hrozit, že nedostanou rozhodnutí včas. Ve druhém čtení by měli poslanci pokračovat v debatě o sporném návrhu takzvaného nízkouhlíkového zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.