CNN Prima News pivovary

pivovary

Výpis příspěvků ke štítku „pivovary“

Prazdroj zdraží znovu od října pivo. Zvýší ceny i další české pivovary?

Plzeňský Prazdroj zdraží od října pivo v průměru o tři procenta. Dotkne se to většiny produktů, průměrně jde o 46 haléřů na půllitr. Poprvé po třech letech se změny týkají také čepovaných piv. Tuto informaci potvrdil v úterý Zdeněk Kovář, mluvčí největšího českého pivovaru. Jeho zdražení v minulých letech kopírovala většina větších českých pivovarů. Naposledy Prazdroj zdražoval loni v říjnu některá balená piva, zejména ležáky a prémiové druhy, v průměru o 3,6 procenta.

Piva se loni v Česku vypilo nejméně od 60. let. Otevřete zahrádky, vyzývají pivovary

Pivovary v ČR loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o zhruba sedm litrů, tedy o 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí protikoronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v ČR, ale i v zahraničí, sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program

Při prvním fyzickém setkání členů a příznivců hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko předsednictvo představilo svůj volebním program. „Skládá se ze tří částí, už v té první vám ale řekneme, co nikdy nebudeme dělat,“ uvedl předseda hnutí a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert. Ve výhru v pozimních volbách silně věří, současná vláda ani opozice podle něj nemají u občanů šanci.

Možná se lidé budou bát chodit do hospod. Pivo do kanálu nelejeme, říká Bernard

„Možná se lidé budou bát chodit do hospod, nebudou chtít riskovat sociální kontakt. Na druhou stranu setkávání tam je tradice, která některým lidem chybí,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS pivovarník Stanislav Bernard. Sněmovna ve čtvrtek prodloužila zrušení spotřební daně za pivo, které se nespotřebované pivovarům vrátí nebo které vylijí do kanálu. Bernard na jaře ale žádné pivo nevylil, začal z něj dělat pálenku.

Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky

Sněmovna má ve čtvrtek zrychleně schvalovat trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Poslanci budou hlasovat také o novele, díky níž nebude žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky při krizových stavech hrozit, že nedostanou rozhodnutí včas. Ve druhém čtení by měli poslanci pokračovat v debatě o sporném návrhu takzvaného nízkouhlíkového zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.