reklama

Královně Instagramu Plačkové hrozí za obchod s drogami doživotí. Policie má odposlechy

Slovenské královně Instagramu hrozí doživotní trest. Informovala o tom TV Markíza. Zuzanu Plačkovou spolu s jejím manželem Reném Strauszem zadrželi kriminalisté v jejich domě při pondělní razii. Nyní pár čelí obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině, která obchodovala s drogami. Plačková obvinění popírá. Manželé si najali úspěšného slovenského advokáta Martina Pohoveje, který je mimo jiné známý z kauzy odsouzeného Mariana Kočnera.

reklama

Devět kilogramů pervitinu našla slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) při zátahu na zločinecký gang, jehož součástí měla být také Plačková. Ta teď spolu se svým manželem čelí obvinění ze založení, zosnování a podporování zločinecké skupiny, nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů a jejich držení a obchodování s nimi. Kromě toho měla skupina páchat také zločiny násilného a majetkového charakteru.

„Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkáš, Dávid Lukáš, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 až do současnosti vykonávala za účelem zisku prostřednictvím vytvořené infrastruktury osob dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovala přes síť dealerů koncovým uživatelům drogy,“ stojí v usnesení o obvinění, které má TV Markíza k dispozici. Všem obviněným v případě prokázání viny hrozí vysoké tresty, známé influencerce dokonce doživotí.

Plačková svou vinu odmítá a doufá, že se situace vysvětlí. „Chci vzkázat lidem, ať si dáváte pozor, s kým se potkáváte. Můžete potom být hození do jednoho pytle s určitými lidmi a ani o tom nemusíte vědět,“ prohlásila známá blogerka, když ji odváděla policie.

Zuzanu Plačkovou na Instagramu sleduje 760 tisíc lidí. Na sociálních sítích ráda sdílí svůj přepych, zveřejňuje fotky z luxusních dovolených a netají se svými plastickými zákroky. Před deseti lety se také objevila ve známé reality show Hotel Paradise.

Obhajuje je právník Kočnera

Zatčení manželé si už najali právníka, který se s případem seznamuje. Zastupuje je Martin Pohovej, jenž obhajoval kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v případu smrti novináře Jána Kuciaka. „Paní Plačková vinu kategoricky odmítá. Zodpovědně odpovídala na otázky pana vyšetřovatele. Obvinění bylo vzneseno patnácti osobám s tím, že klientka kromě svého manžela nepoznává žádnou z nich,“ uvedl pro TV JOJ Pohovej.

„Zatím jsem neměl možnost přečíst si usnesení o vznesení obvinění, byl jsem pouze informován, že bylo vzneseno obvinění údajně pro drogové trestné činy a členství ve zločinecké skupině,“ okomentoval případ stručně pro deníku Plus jeden den.

Při pondělní ranní prohlídce rodinného sídla manželů Strauszových policisté zabavili šest mobilních telefonů, notebook a občanský průkaz na jméno Mário Herák. Při prohlídkách dalších nemovitostí našli také drogy, střelivo a cigarety. „Během všech domovních prohlídek policie zajistila více než devět kilogramů omamných a psychotropních látek, ze kterých by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Nadále pokračuje vyšetřování a v této chvíli není možné poskytnout více informací,“ řekla mluvčí Policejního prezidia Denisa Bárdyová.

Podle informací TV Markízy už ve středu odpoledne soudce specializovaného trestního soudu v Pezinku Peter Pulman rozhodne o tom, kdo poputuje za mříže a kdo bude stíhán na svobodě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama