Královně Instagramu Plačkové hrozí za obchod s drogami doživotí. Policie má odposlechy

Slovenské královně Instagramu hrozí doživotní trest. Informovala o tom TV Markíza. Zuzanu Plačkovou spolu s jejím manželem Reném Strauszem zadrželi kriminalisté v jejich domě při pondělní razii. Nyní pár čelí obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině, která obchodovala s drogami. Plačková obvinění popírá. Manželé si najali úspěšného slovenského advokáta Martina Pohoveje, který je mimo jiné známý z kauzy odsouzeného Mariana Kočnera.

Devět kilogramů pervitinu našla slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) při zátahu na zločinecký gang, jehož součástí měla být také Plačková. Ta teď spolu se svým manželem čelí obvinění ze založení, zosnování a podporování zločinecké skupiny, nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů a jejich držení a obchodování s nimi. Kromě toho měla skupina páchat také zločiny násilného a majetkového charakteru.

„Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkáš, Dávid Lukáš, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 až do současnosti vykonávala za účelem zisku prostřednictvím vytvořené infrastruktury osob dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovala přes síť dealerů koncovým uživatelům drogy,“ stojí v usnesení o obvinění, které má TV Markíza k dispozici. Všem obviněným v případě prokázání viny hrozí vysoké tresty, známé influencerce dokonce doživotí.

Plačková svou vinu odmítá a doufá, že se situace vysvětlí. „Chci vzkázat lidem, ať si dáváte pozor, s kým se potkáváte. Můžete potom být hození do jednoho pytle s určitými lidmi a ani o tom nemusíte vědět,“ prohlásila známá blogerka, když ji odváděla policie.

Zuzanu Plačkovou na Instagramu sleduje 760 tisíc lidí. Na sociálních sítích ráda sdílí svůj přepych, zveřejňuje fotky z luxusních dovolených a netají se svými plastickými zákroky. Před deseti lety se také objevila ve známé reality show Hotel Paradise.

Obhajuje je právník Kočnera

Zatčení manželé si už najali právníka, který se s případem seznamuje. Zastupuje je Martin Pohovej, jenž obhajoval kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v případu smrti novináře Jána Kuciaka. „Paní Plačková vinu kategoricky odmítá. Zodpovědně odpovídala na otázky pana vyšetřovatele. Obvinění bylo vzneseno patnácti osobám s tím, že klientka kromě svého manžela nepoznává žádnou z nich,“ uvedl pro TV JOJ Pohovej.

„Zatím jsem neměl možnost přečíst si usnesení o vznesení obvinění, byl jsem pouze informován, že bylo vzneseno obvinění údajně pro drogové trestné činy a členství ve zločinecké skupině,“ okomentoval případ stručně pro deníku Plus jeden den.

Při pondělní ranní prohlídce rodinného sídla manželů Strauszových policisté zabavili šest mobilních telefonů, notebook a občanský průkaz na jméno Mário Herák. Při prohlídkách dalších nemovitostí našli také drogy, střelivo a cigarety. „Během všech domovních prohlídek policie zajistila více než devět kilogramů omamných a psychotropních látek, ze kterých by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Nadále pokračuje vyšetřování a v této chvíli není možné poskytnout více informací,“ řekla mluvčí Policejního prezidia Denisa Bárdyová.

Podle informací TV Markízy už ve středu odpoledne soudce specializovaného trestního soudu v Pezinku Peter Pulman rozhodne o tom, kdo poputuje za mříže a kdo bude stíhán na svobodě.

Tagy: