reklama

Plastický chirurg Pilka: Penis umíme prodloužit až o pět centimetrů

Plastický chirurg Ján Pilka
Zdroj: Archiv kliniky Aesthevita

Ještě nedávno by něco takového vypadalo jako praštěné sci-fi, teď už to ale jde: Kdo touží po delším penisu, má šanci. Plastický chirurg Ján Pilka tvrdí, že podobných operací provede na pražské klinice Aesthevita kolem stovky ročně. Zákroku se říká penoplastika a muži prý díky němu odcházejí z ordinace mnohem sebevědomější.

reklama

Odvěká otázka: Záleží na velikosti, nebo ne?
Pokud mužský penis nemá třeba jen dva centimetry, pak při samotném aktu nezáleží ani tak na délce, jako spíš na správné technice.

Proč za vámi tedy muži chodí, abyste jim penis prodloužil?
Nejčastěji je motivuje navštěvování společných sprch po sportu nebo v sauně, kde se vedle ostatních cítí trapně. Hodně mužů se mi přiznává, že se před druhými stydí svléknout. Jejich ženy proti zákroku většinou nic nemají, klíčové však obvykle opravdu bývá především sebevědomí samotného muže. Žena spíš než kvůli sobě zákrok schvaluje proto, aby měla doma partnera, který je sám se sebou spokojenější.

U nás v ordinaci se dozvídám o hodně niterných bolístkách, od mužů i od dam

O kolik jste schopni penis prodloužit?
Někdy je to o dva centimetry, jindy o čtyři. Jsou i extrémní případy, kdy to byl jen jeden centimetr, anebo naopak hned pět a půl. Z praxe víme, že čím delší je přirození před operací, o to větší je i poté.

K tématu

Jak prodloužení docílíte?
Nad kořenem penisu provedu malý řez. Uvolním vaz, který drží penis u stydké kosti. Povytáhnu jej, vložím tam rozpěrku. Délka vazu pak určí i výsledný efekt našeho zákroku. Proto nikdy nelze dopředu přesně odhadnout, o kolik penis prodloužíme. Penis každopádně jen neprodlužujeme, také děláme na jeho zbytnění.

Jak?
Klientovi vezmeme tuk ze stehen či z břicha, vyčistíme ho. Tuk je totiž třeba zbavit zbytečného obsahu – vody, krve, různých fibrózních vláken mezi tukovými buňkami. Čím čistší tuk bude, tím víc ho tam můžeme dát. Následně jej aplikujeme do podkoží penisu, jde pak zhruba o 15 procent objemu navíc. Pokud má muž před operací penis s průměrným obvodem devět centimetrů, tak po zákroku to dělá deset a půl. Bezprostředně poté je penis pochopitelně ještě větší, protože přirození je nateklé, jsou na něm modřinky. Šest týdnů je pak nutné držet sexuální půst. Nemasturbovat. Vyvarovat se nadměrné fyzické aktivity – sportu, zvedání těžkých břemen. Dva týdny po operaci by také klient měl začít používat vodní pumpu, aby mu už zmíněný vaz zase nesrostl.

Kolik prodloužení a zbytnění penisu stojí?
Pokud jde o kombinaci obou dvou zákroků, pak 95 tisíc korun.

Měření prsou před operací.
Měření prsou před operací.
Zdroj: Archiv kliniky Aesthevita

Má pak nová podoba penisu vliv na jeho funkci?
Nemá. Pokud jedinec neměl s erekcí problém před operací, nemá jej ani poté. Samozřejmě až na naprosto výjimečné případy. Měli jsme tu například jistého hodně vybaveného pána, jemuž se to operací povedlo ještě o pět a půl centimetru prodloužit. U něj už byla otázka, zda se těleso dokáže i při takové váze zvednout. Těžko říct, nikdo si pak nestěžoval, asi to tedy fungovalo.

Dozvídáte se často od klientů, jaký dojem udělalo jejich vylepšení?
Při kontrole nám nadšeně říkají, že se už ve sprchách nestydí. Že jsme jim třeba i zachránili manželství. Ve většině případů opravdu poznáme, že změna měla pozitivní vliv na jejich sebevědomí. Což je fajn – já rád dělám lidi šťastnější.

K tématu

Muži se vám svěřují s intimnostmi, které asi neprobírají ani s kamarády. Cítíte tu obrovskou zodpovědnost?
To je pravda, člověk musí být i empatický psycholog. U nás v ordinaci se dozvídám o hodně niterných bolístkách, od mužů i od dam. Je fakt, že muži o svých problémech tohoto rázu hovoří o poznání méně ochotně. Oproti ženám je to jiné v mnoha ohledech. Dámy si po zákroku například svá nová prsa klidně navzájem ukazují, před kamarádkami se rády pochlubí. To se v případě mužů a jejich prodloužených penisů pochopitelně neděje.

Snažíte se některým klientům prodloužení penisu rozmluvit?
Jistě. Především mladším ročníkům. Chci, aby si zákrok ještě dobře promysleli. Často je to tak, že za sebou v oblasti sexuality nemají žádné větší zkušenosti, situace se tedy ještě může nějak vyvinout. Kromě toho samozřejmě existují i etické hranice, za které by plastický chirurg určitě neměl vstoupit. Jako nebudu dělat někoho, kdo ještě není dospělý, tak odmítnu i požadavek na extra velké implantáty. Na tohle samozřejmě mohou být různé názory – co ještě přirozené je, co už není, na co se ještě koukat dá, na co už ne. Ale pokud přijde čtyřicetikilogramová žena a chce do prsou tisícimililitrový implantát, tak je jasné, že by to vypadalo hrůzně. Drtivé většině lidí by to přišlo ošklivé.

Teď zrovna mluvíte o ženách, mají ale i muži přehnaná očekávání?
Sem tam přijdou s nereálnými představami. Většina je ovšem poučená. Než u nás zaklepou na dveře, obvykle si o zákroku dost načtou na internetu. Už vědí, čeho jsme schopni.

Hodně to konzultují s partnerkami?
To je zajímavé. Když si žena přijde před operací vybírat podobu nových prsou, občas dorazí i s manželem, který do toho sem tam mívá tendenci mluvit. A i před zákrokem na penisu se tu třeba objeví celý pár. V takovém případě ale dáma spíš než na nový tvar penisu dává pozor, aby zvážila případná zdravotní rizika. Jestli to za to stojí. Aby případně nebylo ještě hůř.

A hrozí při zákroku nějaká rizika?
Každý zákrok má svá rizika, bývají spojena třeba s celkovou anestezií. My pochopitelně nepodceňujeme žádnou prevenci, žádná předoperační vyšetření. Ale jistě, existují i obecná rizika spojená s tím, že někde nařezáváte kůži – objeví se modřiny, otoky, v horších případech krvácení. Taky může dojít k zánětu, to se pak řeší antibiotiky.

Ján Pilka při operaci.
Ján Pilka při operaci.
Zdroj: Archiv kliniky Aesthevita

Upřímně – vždycky jsem si myslel, že prodlužování penisu není reálné. Je to už běžná metoda?
Zas tak běžná asi ne. Pokud vím, v Česku se této metodě věnujeme dva. Třeba italský profesor Alessandro Littara ale na své klinice provádí penoplastiky každý den. K prodlužování penisu existují různé techniky, všelijaké kožní posuny, já se zaměřil právě na Littarovu metodu. Absolvoval jsem kvůli tomu i jeho kurz.

Je pro vás penoplastika nejnáročnějším zákrokem?
Co se týká fyzické námahy, tak ji předčí liposukce. Chlapi se odsávají těžce, mají toho tam hodně. Co se týká techniky, pak je komplikovanější spousta obličejových zákroků. To bývá skutečně jemná, hodinářská práce, kombinace různých úkonů. Je potřeba být opravdu plně soustředěný.

Plastické operace si i tak pořád spojuji spíš se ženami. Pletu se?
Trendem je i nárůst mužských klientů. Většinou přichází kvůli očním víčkům, zvětšeným prsům, liposukci. Ale čím dál víc i právě kvůli penoplastice, dnes už možná z poloviny. Letos celková čísla významně ovlivnila epidemie koronaviru, ohledně prodlužování penisu se nicméně dá mluvit i o stovce klientů za rok. Přijdou minimálně tři, čtyři týdně. Dlouhodobě k nám hodně chodí cizinci, za poslední rok ovšem dochází k nárůstu zájmu i mezi Čechy.

K tématu

Jsou to samí mladí?
Ne, jde o jedince ve věku 20 až 65 let. Abych se ale vrátil k vaší předchozí otázce – ano, stále ještě platí, že žen je u nás přece jen víc. Nejčastěji kvůli modelaci a augmentaci prsou, liposukci břicha. Jedním z nejžádanějších trendů je teď používání vlastního materiálu – tedy vlastního tuku, nikoliv implantátů.

Do prsou?
To platilo ve velkém ještě nedávno, teď je nejvíce v kurzu tzv. lipotransfer do zadku. Všichni chtějí vypadat jako Kim Kardashian. Měli jsme tu Češku žijící v Americe, která nám tvrdila: „Pokud nyní ve Státech nemáte jako žena obří zadek, tak jste béčko.“ Pro nás je to možná překvapivé, ale když si pustíte americké filmy, tak si tuhle změnu brzy uvědomíte.

Takže místo Twiggy jsou najednou modlou ženy ve stylu Věstonické Venuše?
Ano, na to se připravte. Jako se mění móda v oblečení, střídají se i trendy v plastické chirurgii. Placaté zadky jsou zhruba poslední dva roky out, za což může následování vzorů z popkultury. Co lidi vidí v televizi, to chtějí i u sebe. V Americe se to prý navíc bere i tak, že pokud žena nemá velký zadek, vysílá tím ostatním signál, že se o ni muž dobře nestará.

To nechápu.
Tak to zkrátka je. Nejde ovšem jen o to, aby zadek byl veliký, taky musí být náležitě tvarovaný. Chodí k nám hubené holky s krásnou postavou a povoleným zadkem – těm se to dá zmíněným způsobem hezky zakulatit, aby si víc věřily.

Když malíř po letech narazí na svůj obraz, bezpochyby ho pozná. Poznal byste i vy po letech na nějaké dámě své dílo?
Něco možná ano. Jsou operační zákroky, které nedělám zcela tradičním způsobem. U prsou provádím třeba takzvanou autoaugmentaci a modelaci. Podle starších technik se ke zvednutí prsou odstraňovala část žlázy, my ji necháváme na cévní stopce, vytvoříme vlastní implantát a podkládáme ji pod sval. Zabere to jednou tolik času, výsledek je ale trvalejší, lepší – nejde o pouhé ploché hrudníky s postaveným dvorcem, jak to často bývá.

Když se v práci celé dny díváte na nahá ženská těla, otočíte se vůbec ještě na ulici za hezkou slečnou?
Věřte mi, že tohle se dá bez problémů oddělit. Plastická chirurgie je pro mě čistě profesní záležitost, kterou se svým osobním životem vůbec nemíchám. Takže se taky otočím. Co by ne, jsem přece chlap.

Ján Pilka (39)

Plastický chirurg, vedoucí lékař kliniky Aesthevita, která se specializuje mimo jiné na prodlužování a zbytnění penisu
Vystudoval Lékařskou fakultu
Univerzity Komenského v Bratislavě
Otec tří dětí.
Zájmy:
auta, letadla

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama