reklama
CNN Prima News Lukáš Hron
Lukáš Hron

Lukáš Hron

redaktor CNN Prima NEWS

Lukáš v médiích začal pracovat v roce 2000. Postupně prošel redakcemi Nedělních novin, Večerníku Praha, Zemských novin, MF Dnes a Deníku Sport. Aktuálně působí jako redaktor CNN Prima NEWS.

Nejnovější příspěvky autora

Češi na olympiádě: Basketbalista Palyza je mistrem trojek a střeleckého ohně
OH 2021

Češi na olympiádě: Basketbalista Palyza je mistrem trojek a střeleckého ohně

Basketbalista Lukáš Palyza má jeden velký vzor: hvězdného Američana Kevina Duranta. A protože i nejodvážnější sny se někdy plní, nymburské křídlo tuhle slavnou osobnost NBA potká na tokijské olympiádě přímo na hřišti. Palyza se spolu s celým českým týmem kvalifikoval na LOH 2021 díky nedávnému turnaji v Kanadě, ve skupině si zahraje jak s Durantovými USA, tak s Francií a Íránem.

Další příspěvky autora

Vrcholy olympiády v Tokiu 2021: Dream Team, Bilesová, Djokovič i Boltovi nástupci

O úspěchu na letní olympiádě v Tokiu 2021 sní sportovci z celého světa, slávu si však pod pěti kruhy vybojují jen někteří. Kdo z nich se postará o největší vrcholy her, které byly kvůli pandemii o rok odloženy? Redakce CNN Prima NEWS vybrala z programu LOH největší předpokládané šlágry. Patří mezi ně jak tažení amerického basketbalového Dream Teamu, tak třeba snaha gymnastky Simone Bilesové o dorovnání ženského olympijského rekordu devíti zlatých medailí.

Když dcera umírala, slíbila jsem jí to. Matka Markéty pomáhá parukami dětem s rakovinou

Lucie Staňková musela překonat velkou tragédii. Její dceři Markétě bylo devatenáct, když podlehla zhoubnému nádoru. Předtím na vlastní kůži poznala, že mladí pacienti trpí nejen samotnou nemocí, ale po chemoterapii i něčím tak zdánlivě podružným, jako je ztráta vlasů. Přitom jde o velmi stresující situaci. Založila proto spolek Nové háro, jenž nemocným dětem zdarma poskytuje kvalitní paruky na míru. Po dívčině smrti převzala projekt Markétina matka, která v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví nejen o bolesti, ale i o naději.

Branky, body, infekce. Za nárůstem počtu případů covidu v Evropě může být i fotbalové Euro

Velká Británie oznámila nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledního půl roku. Počet nových covidových případů v Evropě za minulý týden oproti tomu předchozímu také vzrostl – o 64,3 procenta. Může to mít souvislost s fotbalovým Eurem, během něhož se fanoušci po celém kontinentu houfovali v narvaných hospodách a v závěru turnaje dokonce i na tribunách? Podle odborníků to není vyloučeno.

Raftařský guru po neštěstí na Sázavě: Opravdového vodáka na řece nepotkáte, spíš turisty

Stanislav Hájek jezdí na vodu přes 50 let. Bývalý závodník a předseda rady raftingu v rozhovoru pro redakci CNN Prima NEWS s dojetím vzpomíná na časy, kdy si vodáci své lodě sami stavěli. Kdy s pádlem v ruce něco uměli. Nedávná tragédie na sázavském jezu jej utvrdila v tom, že lidé, kteří se teď po českých řekách plaví, toho o vodě často moc nevědí.

Olympijské naděje Perušič a Schweiner: Beach je občas peklo, musíte na sebe být tvrdí

Na olympiádě v Tokiu budou patřit k českým medailovým žolíkům. Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví, čím dokáží potrápit i nejslavnější soupeře. Jak je inspiroval Ondřejův děda, který má olympijské stříbro z roku 1964? Proč pořád dokola sledují film Hobit? A co mají podle sázkaře udělat se svou bandou tučňáků?

Hrdinou basketbalového snu je Izraelec Ginzburg. Nikdy nic nevzdáte, chválil Čechy

Jako trenér se výrazně zasloužil o historický postup českých basketbalistů na olympiádu v Tokiu. Ronen Ginzburg se přitom narodil úplně jinde, v kapse nosí izraelský pas. Při příležitosti úspěšné kvalifikace přinášíme rozhovor, který v lednu CNN Prima NEWS poskytl. Popsal v něm rozdíly mezi svou vlastí a malou zemí uprostřed Evropy, v níž žije už od roku 2006. Přiznal, že už se taky trochu cítí jako Čech.

Ve čtvrtfinále musíme zkrotit Schicka a českou agresivitu, ví dánští fanoušci

Mikkel Højlund Zacho a Frederik Grony budou v sobotu večer usedat k televizi stejně nervózně, jako čeští fanoušci. Přát však budou svým – Dánsku. A pevně věří, že pro ně čtvrtfinále Eura dopadne vítězstvím. Dvojice z Odense v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje nejen dojmy z očekávané bitvy, ale i co s dánským týmem a celou zemí udělal kolaps Christiana Eriksena v prvním utkání turnaje.

reklama