plat

Výpis příspěvků ke štítku „plat“

Pastrňák atakuje pozici nejlépe placeného hráče světa. Kolika miliony bude zaplaven?

David Pastrňák v této sezoně hraje mimo jiné o podobu nové smlouvy. A hraje o ni vskutku bravurně. V 57 zápasech nasbíral už 79 bodů, útočí na nejvydařenější sezonu v NHL. Agent má proto nabito, aby pro klienta „Pastu“ v nejlepším věku vyjednal nesmírně lukrativní kontrakt. Možná tak lukrativní, že se stane nejhýčkanějším hokejistou světa. To by musel na sezonu dostat 12,6 milionu dolarů a více. Aktuálně je přibližně na polovině této částky.

Potřebujeme více pracovníků ze zahraničí, říká expert. Zmínil obory, kde mzdy doženou inflaci

I když se zaměstnavatelé napříč obory snaží zvyšovat mzdy svým pracovníkům, míru inflace to nepokryje. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který mapuje aktuální finanční ohodnocení 300 pracovních pozic v osmi hlavních oborech ekonomiky. Očekávat se dá pokles životní úrovně českých zaměstnanců a s tím související nižší apetit utrácet za zboží a služby.

Britská královská rodina a peníze: Kdo ji platí, co jí patří a kdo zdědí majetek Alžběty II.?

Úmrtí britské královny Alžběty II. neznamená jen smutek v srdcích lidí, kteří ji měli rádi, ale přineslo také řadu otázek, které souvisí s majetkem britské královské rodiny. Jak bohatá vlastně Alžběta II. byla? Kdo zdědí její jmění? Z čeho jsou členové královské rodiny živi a jak velký je přínos monarchie pro hospodářství Velké Británie?

Bude se stávkovat? Na zvýšení platů ve veřejném sektoru se odbory s vládou nedohodly

Vládní pětikoalice nenašla s odboráři shodu na růstu platů ve veřejném sektoru. Dílčí dohodou je růst o 10 procent od 1. září pro část zaměstnanců státu. Odbory ale požadují přidání od července. Chtěly se s kabinetem premiéra Petra Fialy (ODS) dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují.