plat

Výpis příspěvků ke štítku „plat“

Potřebujeme více pracovníků ze zahraničí, říká expert. Zmínil obory, kde mzdy doženou inflaci

12. září 2022 12:56

I když se zaměstnavatelé napříč obory snaží zvyšovat mzdy svým pracovníkům, míru inflace to nepokryje. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který mapuje aktuální finanční ohodnocení 300 pracovních pozic v osmi hlavních oborech ekonomiky. Očekávat se dá pokles životní úrovně českých zaměstnanců a s tím související nižší apetit utrácet za zboží a služby.

Britská královská rodina a peníze: Kdo ji platí, co jí patří a kdo zdědí majetek Alžběty II.?

10. září 2022 16:55

Úmrtí britské královny Alžběty II. neznamená jen smutek v srdcích lidí, kteří ji měli rádi, ale přineslo také řadu otázek, které souvisí s majetkem britské královské rodiny. Jak bohatá vlastně Alžběta II. byla? Kdo zdědí její jmění? Z čeho jsou členové královské rodiny živi a jak velký je přínos monarchie pro hospodářství Velké Británie?

Bude se stávkovat? Na zvýšení platů ve veřejném sektoru se odbory s vládou nedohodly

28. června 2022 20:42

Vládní pětikoalice nenašla s odboráři shodu na růstu platů ve veřejném sektoru. Dílčí dohodou je růst o 10 procent od 1. září pro část zaměstnanců státu. Odbory ale požadují přidání od července. Chtěly se s kabinetem premiéra Petra Fialy (ODS) dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují.

Prezidentská kancelář odtajnila platy. Mynář loni dostal na odměnách půl milionu korun

7. února 2022 11:26

Prezidentská kancelář zveřejnila v pondělí roční platy a odměny svých vedoucích zaměstnanců. Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl loni čistý plat přes 1,39 milionu korun a k tomu získal odměny téměř 494 tisíc korun. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček k platu 744 tisíc korun čistého dostal za minulý rok odměny 170 200 korun.

Plat mu vystačí sotva na jedno pivo. Alves po návratu do Barcelony nechce prakticky nic

16. listopadu 2021 19:32

V posledních dnech zažívají fanoušci fotbalové Barcelony silnou nostalgii. Trenérského postu se chopil někdejší legendární záložník Xavi a hned o pár dní později ho následoval obránce Dani Alves, který zatím nevystoupil z hráčské role a Kataláncům má pomoct na hřišti. Do Španělska se vypravil z rodné Brazílie ve chvíli, kdy se zdálo, že je jen otázkou času, než oficiálně ukončí kariéru. S jistotou lze říct, že ho k pokračování nemotivovaly peníze.