reklama

plat

Výpis příspěvků ke štítku „plat“

Arsenal se konečně zbaví nehrajícího rentiéra. Odstavený Özil bere týdně 10 milionů

Maximální výdělek za minimum práce. Mesut Özil neodehrál od března jediný soutěžní zápas, ačkoliv je nejlépe placeným fotbalistou londýnského Arsenalu. Německý „rentiér“ bere každý týden 350 tisíc liber (přes 10 milionů korun) podle kontraktu, který podepsal na začátku roku 2018. I když se těší z velmi luxusního příjmu, rád by si zahrál i zápas, což se mu zřejmě brzy splní. Ne v Anglii, ale s největší pravděpodobností v Turecku.

Fotbalistky Anglie dostávají stejně peněz jako muži. Americké šampionky stále čekají

Srovnávání platů u ženských a mužských sportovců je vždy ožehavé téma. V naprosté většině odvětví se odměny žen zdaleka nepřibližují obřím sumám, ze kterých se těší druhá strana barikády. V klubovém fotbale jsou rozdíly markantní, ne už tak v určitých případech na reprezentační úrovni. Hned v několika případech platí u národních týmů absolutní rovnost. A to i v „kolébce“ fotbalu.

Trpišovský si vydělá ve Slavii přes milion měsíčně. Kteří trenéři berou nejvíc?

Fotbalovou Slavii Praha pomohl přetvořit v tým, který dokáže držet krok s fotbalovými giganty. Trenér Jindřich Trpišovský je teď za svoji práci u „sešívaných“ odměněn novou – a na české poměry pořádně štědrou – tříletou smlouvou s opcí. Díky ní si údajně vydělá každý měsíc 1,3 milionu korun, díky čemuž nemá v tuzemsku konkurenci. Jak je ale na tom 44letý kouč v porovnání se světovou špičkou?

10 nejbohatších celebrit: Vede Kylie Jenner, ostatní příčky ovládli sportovci

Nejvíce vydělávající „veřejnou“ celebritou za posledních dvanáct měsíců nebyl ani jeden z trojlístku hvězdných fotbalistů Messi, Neymar, Ronaldo, ani tenisový gentleman Roger Federer, či basketbalová superstar LeBron James. V přepočtu přes 14 miliard korun vydělala jediná žena v žebříčku. Ovšem vítězka. Kylie Jenner, americká modelka, návrhářka, podnikatelka a hvězda, kterou proslavila reality show Keeping Up with the Kardashians.

ČSSD navrhne snížení platů ústavních činitelů

Vládní ČSSD navrhne v souvislosti s očekávaným hospodářským poklesem snížení platů ústavních činitelů. Návrh představí v nebližších dnech, změna by se měla týkat ministrů, poslanců a senátorů. Platová základna by měla dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy, uvedla dnes na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Nyní se platy ústavních činitelů odvíjejí od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.

Sáhnout si na platy? Není důvod, pracujeme víc než kdy jindy, tvrdí poslanci

Někteří lidé jsou kvůli koronaviru doma a pobírají ošetřovné ve výši 60 procent platu, jiní zaměstnanci dostávají 80 procent platu, další přišli o odměny. Redakce CNN Prima News oslovila poslance s dotazem, jestli nepřemýšlí o tom, že by si v rámci solidarity odhlasovali zkrácení platů například na 60 procent. Část zákonodárců k tomu nevidí důvod, prý pracují mnohem víc než kdy jindy.

reklama