reklama

plat

Výpis příspěvků ke štítku „plat“

Plat mu vystačí sotva na jedno pivo. Alves po návratu do Barcelony nechce prakticky nic

16. listopadu 2021 19:32

V posledních dnech zažívají fanoušci fotbalové Barcelony silnou nostalgii. Trenérského postu se chopil někdejší legendární záložník Xavi a hned o pár dní později ho následoval obránce Dani Alves, který zatím nevystoupil z hráčské role a Kataláncům má pomoct na hřišti. Do Španělska se vypravil z rodné Brazílie ve chvíli, kdy se zdálo, že je jen otázkou času, než oficiálně ukončí kariéru. S jistotou lze říct, že ho k pokračování nemotivovaly peníze.

Senát zamítl zmrazení platů politiků. Nikdo z ANO nebyl proti, Babiš přesto viní koalice

27. října 2021 10:43
Aktualizováno

Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát ve středu zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Senátoři označovali novelu za populistické předvolební gesto a poukazovali na budoucí skokový nárůst platů po roce 2026. Rozhodnutím horní komory návrh takzvaně spadne pod stůl, nová povolební Sněmovna už nebude moci senátní veto přehlasovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že jde o další podvod nové koalice na voličích. Web Novinky.cz ovšem upozornil, že zmrazení nepodpořil ani jeden ze senátorů za ANO.

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

20. září 2021 15:26

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

Král všech lenochů. Ital bral 15 let miliony za práci, ve které se vůbec neukázal

24. dubna 2021 14:01

Salvatore Scumace si v roce 2005 našel práci, ze které se vyklubal post snů. Do nemocnice Pugliese-Ciaccio v jihoitalském Catanzaru tehdy nastoupil jako požární bezpečnostní technik. A přestože se v nemocnici po podepsání smlouvy už nikdy neukázal, stejně mu 15 let chodil plat. Sedmašedesátiletý vykuk si takhle přišel dohromady na 14,3 milionu korun.

Arsenal se konečně zbaví nehrajícího rentiéra. Odstavený Özil bere týdně 10 milionů

6. ledna 2021 16:48

Maximální výdělek za minimum práce. Mesut Özil neodehrál od března jediný soutěžní zápas, ačkoliv je nejlépe placeným fotbalistou londýnského Arsenalu. Německý „rentiér“ bere každý týden 350 tisíc liber (přes 10 milionů korun) podle kontraktu, který podepsal na začátku roku 2018. I když se těší z velmi luxusního příjmu, rád by si zahrál i zápas, což se mu zřejmě brzy splní. Ne v Anglii, ale s největší pravděpodobností v Turecku.

Hokejista Kubalík si v jediné sezoně v NHL vystřílel novou milionovou smlouvu

9. října 2020 18:43

Český hokejový útočník Dominik Kubalík se domluvil s klubem zámořské NHL Chicagem Blackhawks na nové dvouleté smlouvě, která pětadvacetiletému českému reprezentantovi garantuje celkový příjem 7,4 milionu dolarů (170 milionů korun). Oproti dosavadnímu kontraktu si odchovanec Plzně výrazně polepší, ve své premiérové sezoně v NHL si vydělal 925 000 dolarů.

Fotbalistky Anglie dostávají stejně peněz jako muži. Americké šampionky stále čekají

4. září 2020 14:14

Srovnávání platů u ženských a mužských sportovců je vždy ožehavé téma. V naprosté většině odvětví se odměny žen zdaleka nepřibližují obřím sumám, ze kterých se těší druhá strana barikády. V klubovém fotbale jsou rozdíly markantní, ne už tak v určitých případech na reprezentační úrovni. Hned v několika případech platí u národních týmů absolutní rovnost. A to i v „kolébce“ fotbalu.

Trpišovský si vydělá ve Slavii přes milion měsíčně. Kteří trenéři berou nejvíc?

19. srpna 2020 17:16

Fotbalovou Slavii Praha pomohl přetvořit v tým, který dokáže držet krok s fotbalovými giganty. Trenér Jindřich Trpišovský je teď za svoji práci u „sešívaných“ odměněn novou – a na české poměry pořádně štědrou – tříletou smlouvou s opcí. Díky ní si údajně vydělá každý měsíc 1,3 milionu korun, díky čemuž nemá v tuzemsku konkurenci. Jak je ale na tom 44letý kouč v porovnání se světovou špičkou?

Naděje na srovnání platů pro tisíce lidí. Kauza České pošty může být precedent

10. srpna 2020 21:13

Případ řidiče České pošty, který dostával menší plat než jeho kolega v Praze, by mohl být významným precedentem. Rozhodnutí Nejvyššího soudu by se teoreticky mohlo dotknout dalších lidí i mimo Českou poštu. Podle zákoníku práce má zaměstnanec nárok na stejné ohodnocení bez ohledu na to, zda pracuje například v Praze, nebo Brně.

reklama