CNN Prima News plevel

plevel

Výpis příspěvků ke štítku „plevel“

Díky teplému podzimu máte stále čas na výsadbu nových sazenic jahod

26. září 2021 16:06

Jahody by neměly chybět na žádné zahrádce. Už jen proto, že to je prakticky první čerstvé ovoce, které můžeme začít sbírat již na začátku června, kdy ostatní stromy a keře teprve kvetou. Milují je nejen děti, ale i dospělí. Jahody pro nás také představují spoustu vitaminu C a dalších prvků, které našemu tělu po zimě vrátí pohodu a rovnováhu. Pokud jste se ještě nerozhodli, zda jahody sázet či nikoliv, máte nejvyšší čas. Teplý podzim totiž náramně přeje výsadbě nových sazenic jahod.

Plevel, který trávníku sluší

30. července 2021 17:10

Mít kolem domu pěkný trávník je snem mnohých pěstitelů. Často je ale péče až přehnaná. A tak je pravidelně vyhlašován boj byť i sebemenším plevílkům, provázený honbou za různými herbicidními přípravky a jejich aplikace. Tak se mnozí majitelé trávníku stávají jeho otoky ve snaze mít čistý, soustavně udržovaný a hlavně bezplevelný pažit. Další skupinou jsou pak pěstitelé, kterým sem tam plevel nevadí, a dokonce nové rostlinky vítají a právem – celá řada z nich nejen že přináší do trávníku květy, ale mnohé jsou i významné léčivky.

Bodláky jsou pichlavé rostliny nezaměnitelné krásy

11. července 2021 11:47

Je celá řada rostlin s pichlavými listy či květy rostoucích nejen volně v přírodě, ale i na zahrádce, které stručně označujeme jako bodláky. Na zahrádku byly přinesené a vyšlechtěné z planých forem. Jsou převážně vytrvalé a vhodné pro všestranné využití. Bodláky, které známe z polí a luk, mohou být obtížným plevelem, ale i současně i významnými léčivými rostlinami. Přesto ale mají jedno společné – svou nenapodobitelnou a ničím nezaměnitelnou krásu.

Jedovaté rostliny na zahradě – 2. část

15. června 2021 10:59

Najdeme je snad ve všech rostlinných čeledích. U celé řady z pěstovaných rostlin nemá pěstitel ani ponětí, že právě jeho nejkrásnější rostlina je jedovatá. Naším úkolem je tedy seznámit pěstitele s velmi známými, běžnými a často pěstovanými rostlinami, které mohou být při neopatrné manipulaci a především při neznalosti, nebezpečné.

Bujné záhony bez jasného řádu vás ohromí svou divokou krásou

13. června 2021 10:00

Vitální záhony plné bujné zeleně a pestrých květů bez pravidelného řádu představují nádhernou podívanou. Neplatí zde symetrie ani pravidelnost, záhon působí divoce, jako by rostliny rostly jedna přes druhou. S takovými výsadbami se setkáme v romantických anglických a holandských zahradách a parcích.