CNN Prima News plicní ventilátor

plicní ventilátor

Výpis příspěvků ke štítku „plicní ventilátor“

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Zařídili pohřeb a vybrali náhrobek. V den odpojení ženy od přístrojů přišel zázrak

Sedmdesátých narozenin, které má Bettina Lermanová oslavit v únoru, se podle lékařů neměla dožít. Od konce září byla covid pozitivní žena připojena na plicní ventilátor a skončila v kómatu. Přes veškeré snahy lékařů se ji týdny nedařilo vzbudit, a tak se rodina vzdala poslední naděje. Příbuzní zařídili pohřeb, vybrali rakev i náhrobní kámen. V den, kdy měla být Lermanová odpojena od přístrojů, však nastal zázrak – probrala se.

Antivaxeři se porvali s policisty. Jeden z nich teď skončil na plicní ventilaci s covidem

Jsou to přesně dva týdny, co se v piešťanském Lidlu na Slovensku odehrál konflikt mezi skupinou antivaxerů a policisty. Během zásahu byly zadrženy a následně obviněny tři osoby, jedna z nich byla také na několik dní umístěna do vazby. Jeden z výtržníků, kteří potyčku vyvolali, má nyní těžký průběh covidu. Jeho stav je prý tak vážný, že je v nemocnici napojen na kyslík.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.

Česko přijalo pacienty s covidem z Rumunska. Leží na plicní ventilaci v Motole a na Bulovce

Česko v sobotu vpodvečer převzalo dva pacienty z Rumunska s těžším průběhem covidu. Informaci Televize Seznam potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Muž a žena na umělé plicní ventilaci se léčí na Bulovce a v Motole, doplnila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři je přepravovali do nemocnic z letiště v Kbelích. Rumunsko patřilo na konci října v Evropské unii k zemím nejvíce zasaženým pandemií.