CNN Prima News plicní ventilátor

plicní ventilátor

Výpis příspěvků ke štítku „plicní ventilátor“

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Počet lůžek zvýšit lze. O covid pacienty ale bude pečovat sestra z urologie, říká primář

24. listopadu 2021 17:08

Rekordní přírůstky nakažených zatím nemocnice zvládají, brzy jim však dojde kapacita, sdělil CNN Prima NEWS primář kyjovského ARO oddělení Jiří Vyhnal. I když podle něj špitály dokážou reagovat na nárůsty počtu pacientů, kvalita péče o ně tím výrazně upadá. Upozornil, že jim akutně chybí proškolený personál.

Zařídili pohřeb a vybrali náhrobek. V den odpojení ženy od přístrojů přišel zázrak

21. listopadu 2021 08:29

Sedmdesátých narozenin, které má Bettina Lermanová oslavit v únoru, se podle lékařů neměla dožít. Od konce září byla covid pozitivní žena připojena na plicní ventilátor a skončila v kómatu. Přes veškeré snahy lékařů se ji týdny nedařilo vzbudit, a tak se rodina vzdala poslední naděje. Příbuzní zařídili pohřeb, vybrali rakev i náhrobní kámen. V den, kdy měla být Lermanová odpojena od přístrojů, však nastal zázrak – probrala se.

Antivaxeři se porvali s policisty. Jeden z nich teď skončil na plicní ventilaci s covidem

18. listopadu 2021 19:26

Jsou to přesně dva týdny, co se v piešťanském Lidlu na Slovensku odehrál konflikt mezi skupinou antivaxerů a policisty. Během zásahu byly zadrženy a následně obviněny tři osoby, jedna z nich byla také na několik dní umístěna do vazby. Jeden z výtržníků, kteří potyčku vyvolali, má nyní těžký průběh covidu. Jeho stav je prý tak vážný, že je v nemocnici napojen na kyslík.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

15. listopadu 2021 21:29

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.

Česko přijalo pacienty s covidem z Rumunska. Leží na plicní ventilaci v Motole a na Bulovce

7. listopadu 2021 11:30

Česko v sobotu vpodvečer převzalo dva pacienty z Rumunska s těžším průběhem covidu. Informaci Televize Seznam potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Muž a žena na umělé plicní ventilaci se léčí na Bulovce a v Motole, doplnila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři je přepravovali do nemocnic z letiště v Kbelích. Rumunsko patřilo na konci října v Evropské unii k zemím nejvíce zasaženým pandemií.

Flegr chce přednost na ventilátorech pro očkované. Šokujete i svým vzhledem, odvětil Nacher

6. listopadu 2021 18:30

Prognózy evolučního biologa Jaroslava Flegra ohledně koronavirové pandemie nebývají vždy optimistické. Naposledy apeloval na lékaře, že až dojde v prosinci k přehlcení nemocnic pacienty s covidem, mají dát přednost očkovaným. Za svůj výrok sklidil vlnu kritiky. Poslanec za ANO Patrik Nacher mu vzkázal, že kromě slov šokuje také svým vzhledem.