reklama

Po 150 dnech v nemocnici je doma. Třiaosmdesátiletý veterán vyhrál boj s covidem

Třiaosmdesátiletý Gilbert Falcon z Houstonu v americkém státě Texas se po 150 dnech v nemocnici vrátil domů. Válečný veterán vyhrál boj s COVID-19. Rodina i sousedé jeho návrat vnímají jako zázrak a po příjezdu domů ho patřičně přivítali, píše CNN.

reklama

„Je to skvělý pocit, být zase doma,“ sdělil Gilbert Falcon, kterému nikdo v rodině neřekne jinak než „Tati“, po příjezdu z nemocnice. Letecký veterán má deset pravnoučat. Když mu byl v červnu diagnostikovaný COVID-19, lékaři jeho rodině řekli, ať se s ním rozloučí.

„Zkrátka jsem to nemohla udělat. Věděla jsem, že můj dědeček přežije. Je to bojovník, vždycky byl. Je ten nejsilnější muž, jakého znám,“ uvedla pravnučka Chloe Morrisseyová.

Třiaosmdesátiletý muž bojoval s nemocí sám. Jako podporu u sebe měl jen doktory a sestřičky. Když se tedy sousedé dozvěděli, že se konečně vrací domů, spěchali ven, aby viděli něco, co považují za zázrak.

„Vidět ho zpátky doma je skutečně ten nejlepší vánoční dárek,“ popsala sousedka. „Musíte zkrátka věřit. Máte víru a naději. Vždycky si vyberte naději, rozumíte? Musíte prostě bojovat za své milované, musíte,“ uvedla Falconova dcera Annette DeCubaová.

Gilbert Falcon je stále slabý a hubený. Může trvat týdny, než se znovu postaví na nohy a bude moci sám chodit. Nyní je ale čas oslavovat.

Tagy:

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

Další pokles počtu nakažených za pátek. Od pondělí se mění cestovatelská mapa

V pátek v Česku laboratoře odhalily 140 potvrzených případů covidu, zhruba o 50 méně než před týdnem. Jedná se o nejmenší nárůst počtu nakažených v tomto týdnu. Snížil se tak i počet nově nakažených na 100 tisíc lidí za týden, a to na jedenáct. Od pondělí se pak pro Čechy změní cestovatelská mapa. Některé země se kvůli pandemii stanou rizikovějšími. Děti do 12 let pak od soboty po příjezdu do Česka nemusí do samoizolace.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

reklama

Domácí zpravodajství

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama