reklama

Počasí jak na houpačce. Od deště a osmi stupňů k mrazům hluboko pod nulou

Do konce týdne si s námi bude počasí pěkně pohrávat. Podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) bude sníh střídat déšť. Od pátku můžeme čekat oteplení. V sobotu teplota dosáhne až k 8 °C. Naopak v neděli se ochladí a v noci může mráz dostat teploměr až na -10 °C. Řidiči, buďte opatrní, varují meteorologové. Silnice, především k večeru, mohou namrzat.

reklama

„Teď to bude hodně pestré. Zatímco na severovýchodě naší republiky jak dneska, tak zítra čekáme jenom sněžení, tak na jihozápadě, a to i na Šumavě i v těch nejvyšších polohách, bude naopak pršet. Bude to opravdu s velkými rozdíly mezi jihozápadem a severovýchodem republiky. V Praze to bude na střídačku, ale spíše během zítřka s deštěm, ale o víkendu se zase ochladí,“ sdělila meteoroložka ČHMÚ Jana Hujslová.

Ve čtvrtek zůstane převážně oblačno, místy má sněžit. Pod 400 metrů nad mořem můžeme čekat srážky smíšené nebo dešťové. Od jihozápadu bude srážek přibývat. Nejvyšší teploty se  pohybují mezi 0 až 4 °C, na horách v tisíci metrech nad mořem kolem -3 °C.

Během dne by si řidiči měli dávat pozor. Silnice na Bruntálsku a Frýdecko-Místecku jsou sjízdné většinou jen s opatrností. Především na silnicích 2. a 3. tříd leží ujetá vrstva sněhu. Situace se může zhoršit večer. Kdy může v kraji pršet a silnice pak namrzat.

V pátek se oteplí, v neděli ochladí

Na nesolených silnicích v Krkonoších leží vrstva ujetého sněhu, která je místy zledovatělá. V Krkonoších a na Trutnovsku hrozí ledovka. Souvislá vrstva ujetého sněhu leží i na komunikacích v Orlických horách.

Ve vyšších polohách na Šumavě se tvoří sněhové jazyky. Většina silnic po Jihočeském kraji je sjízdná se zvýšenou opatrností.

V pátek bude zpočátku místy oblačno až zataženo. Od jihozápadu očekávejme na většině území déšť nebo kombinaci se sněhem. Nad 500 metrů nad mořem bude v severovýchodní polovině území sněžit. Nejvyšší denní teploty budou mezi 3 až 7 °C, v severovýchodní polovině místy kolem 1 °C.

Sobotní počasí čekejte zatažené až oblačné. V polohách nad 800 metrů nad mořem se objeví občasný déšť, na severu a východě nad 400 můžeme očekávat srážky sněhové. Během odpoledne se ve všech polohách postupně ukáží sněhové vločky. Později večer budou od severu srážky ubývat. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 4 až 8 °C, na severu a východě kolem 2 °C.

V neděli očekávejme proměnlivou oblačnost a zpočátku místy, postupně jen ojediněle, sněhové přeháňky. V jižní polovině území zpočátku bude až zataženo s občasným sněžením. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi -3 až +1 °C. V noci při malé oblačnosti a sněhové pokrývce může teplota klesnout až k -10 °C.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama